Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ÇAYKORSKİ Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent Seliti
    Son Giriş
    15.11-2016
    Saat
    22:00
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar arkadaşlar.

Birincisi;serebrovasküler hastalığım var. Vergi indirimi için müracaat ettim. Eğitim ve araştırma hastanesi 1 yıllık rapor verdi. (sag hemiparezi,sağ elde ince beceri yok hafif motor afazi stroke yazıyor).
    Ankara'dan gelen heyet raporunda bir süre kısıtlaması veya kontrol ibaresi olmadığını raporun süresiz olduğunu vergi dairesi söyledi..

İş yerim raporumun süresinin dolduğunu 3. derece engelli vergi indirimini (28 lira) keseceğini raporu yenilemem gerektiğini söyledi.
    Tekrar vergi dairesine gittim bu durumu anlattım. raporumun süresiz olduğunu benden vergi indirimi için yeni bir rapor isteyemeyeceğini söyledi.

Bu vergi indirimimin sürelimi süresizmi olduğunu sorgulayabileceğim bir yer varmı yada bunu sorgulayabilen bir arkadaşım varmı.

ikincisi; engelli kimliği için devlet hastanesine kişisel müracaat ettim (vergi indirimi değil) orada da aynı rahatsızlığa Sinir sistemi % 33 Kas ikelet sistemi % 20, ilave olarak hipertansiyon klas 2 ve romatizmal kapak hastalığı kardiyovasküler sistem % 28, anksiete bozukluğu (Tedavi ile işlevselliği kısmen düzelen) % 25 T. oplamda %71 orana sahip bir yıllık raporum var.

Bana neden süresiz rapor verilmiyor?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Tc No ve Tel yazabilirmiyiz buraya

Üye
    Polat34 Avatarı

Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    34
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Anksiyeteden dolayı sanırım psikolojik rahatsızlıklarda süreli oluyormuş

Üye
    ÇAYKORSKİ Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent Seliti
    Son Giriş
    15.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eğitim ve araştırma hastanesinden aldığım raporda zihinsel ve ruhsal sistemi yok.orasıda 1 yıllık rapor verdi.devlet hastanesine başvurduğumda da (fizik tedavi doktorumun tavsiyesiyle psikolojiden yardım almamı söylediği için)ilaç kullandığımdan dolayı heyet muayenesinde onuda yazmıştımCevabınız için teşekkür ederim.

Üye
    Polat34 Avatarı

Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    34
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bende rapor alırken '' anksiyete başlangıcı ilaç kullanmaya başlamış heyet raporu için 6 ay sonra değerledirilmesi uygundur '' yazıyordu. Heyette psikiyatriden % 0 oran verilmişti sanırım ankarada o % 0 dikkate alınmamış vergi indirimin süresiz dediler ama henüz bana kağıtlar gelmedi.Bana Kalp klas II %30 yüksek tansiyon % 10 kolestrol %10 toplam %43 verdiler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Raporun hiç bir önemi yok. Önemli olan tek şey vergi dairesinin gönderdiği yazıda bir süre kısıtlaması var mı yok mu? "X kişi xx tarihine kadar sakatlık indiriminden yararlanır" gibi bir kısıtlama yoksa o yazıda, vergi indirimi çalışma yaşamı boyunca geçerlidir.

Üye
    ÇAYKORSKİ Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent Seliti
    Son Giriş
    15.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bir süre kısıtlaması yok x tarihinden itibaren 3.derece engeli indiriminden yarar lanır diyor.Çok teşekkür ederim.