Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 22 mesajın 16-22 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ylmzplt Avatarı

Gerçek Adı
    Yılmaz palta
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    10:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar, yukarıda emeklilik hakkında bir soru sormuştum, bir arkadaşımız cevap verdi ancak tam olarak anlayabilmek için tekrar sorma gereği duyuyorum, eğer raporum onaylanırsa yüzde 40 üzeri vergi indiriminden faydalanarak emeklilik başvurusu yapacağım, son yedi yılın 3,5 yılı hangi kurumdaysa o kurumdan emekli olunur şartı var ancak ben son beş yıldır prim ödemesi yapıyorum yani 2009 yılından bu yana bunun ilk 2,5 yılı bağkur son 2,5 yılı ssk halen ssk'lıyım dolayısıyla hiç bir kurumda 1260 gün primim yok, ancak; 1997- 2000 yılı arası yurtdışım var bu yurtdışı borçlanmasını yaptığım taktirde son beş yılın ssk primlerine sayılırmı sigorta başlangıcım 1990, özetlersek prim ödeme şeklim şöyle; 1990-1992 ssk 1992-1997 boş 1997-2000 yurtdışı 2000-2010 boş 2010-2012 bağkur 2012-2014 ssk devam ediyor eğer yurtdışı borçlanması yaparsam 3600 doluyor ancak dediğim gibi bu borçlanma son 1261 güne dahil edilirmi? Bu arada yurtdışı bırçlanması için evraklarımı bulunduğum ülkenin gerekli birimlerine gönderdim cevap henüz gelmedi, cevabınız için teşekkür ederim.

Üye
    Ylmzplt Avatarı

Gerçek Adı
    Yılmaz palta
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar merhaba, bugün ankaradaki maliye bakanlığı sağlık kurulunu aradım raporum hakkında bilgi almak için, oranı düşürmeden onaylayıp göndermişler. sorun şu ki ben yurtdışı borçlanmamı yapamadım dolayısıyla prim eksiği nedeniyle emekli olmam mümkün değil, diğer yandan çalıştığım işyerinden ayrıldım şu an işsizim evraklarım eski işyerime mi gönderilecek ya da işlemlerim yarım mı kalacak bilmiyorum yeni bir işe girersem bütün bu süreç yeniden mi işleyecek yeni rapor almam mı gerekecek bu konuda bilgim yok bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim, teşekkürler.

Üye
    Ylmzplt Avatarı

Gerçek Adı
    Yılmaz palta
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese merhaba, bugün eski işyerime raporum onaylanarak gelmiş, evraklarımı aldım. Başka bir yerde işe başlayacağım gireceğim işyerine raporumu hiç vermeyip normal olarak devam edersem yani vergi indiriminden hiç yararlanmasam emeklilik tarihim geldiğinde herhangi bir sıkıntı olurmu yoksa erken emeklilik için illa vergi indiriminden yararlanmış olmammı gerekir, lütfen bilen bir arkadaş cevaplarsa memnun olurum, teşekkürler

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    20:29
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım ilk önce yurt dışı borçlanması konusuna değineceğim orda bulunmak borçlanmak için yetmiyor resmi çalışmışlığın olacak.
    dagası, yurtdışı borçlanmaları kesinlikle bağkura sayılıyor. ve vergi indirimiyle emekli olmanız için zaten çalışıyor olman şart, keza günlerin eksik ''vergi indirimli yada indirimsiz'' mutlaka çalışıp günlerinizi doldurmanız gerekiyor

Üye
    Ylmzplt Avatarı

Gerçek Adı
    Yılmaz palta
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Cevabın için teşekkür ederim kardeşim, dediğin gibi yurtdışı bırçlanması için orada resmi olarak çalışılmış olması gerekiyormuş bundan dolayı yurtdışı işini unuttuk şu an 3600 ü doldurmam için 750 gün daha çalışmam gerekiyor benim öğrenmek istediğim almış olduğum vergi indirim hakkımı yeni işyerime bildirmeden çalışırsam emekli olacağım tarih geldiğinde bir sıkıntı olurmu, vergi indirim hakkım var ama çalışırken kullanmak istemiyorum sadece erken emeklilik için kullanabilirmiyim?

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    20:29
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Yılmaz kardeşim ''vergi indirim hakkım var ama çalışırken kullanmak istemiyorum sadece erken emeklilik için kullanabilirmiyim?'' sormuşsun onunda cevabı vardı ilk yazımda ''vergi indirim'li yada vergi indirimsiz'' hatta karşılık almadan bedava bile çalışabilirsin ama mutlaka ssk yatsın eksik günlerini 15 seneye ulaşsın kafi

Üye
    Ylmzplt Avatarı

Gerçek Adı
    Yılmaz palta
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Teşekkür ederim, anladığım kadarıyla vergi indirim hakkını kazanmış olmam emeklilik için yetiyor sisteme girmiş oluyorum emeklilik günüm dolduğunda '' çalışırken maaşıma vergi indirimi yansıtılmamış olması'' birşey değiştirmez diyorsun yani doğrumu?

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12