Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    justvatu Avatarı

Gerçek Adı
    hakkı
    Son Giriş
    25.07-2017
    Saat
    15:36
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaslar 2 sorum olacak
    1.% 93 raporum var 10 gün önce basladim memur kadrosunda çalışıyorum 04.6.1988 doğumluyum emeklilik tarihim ne zaman olur maasima yansiyan indirimim ne olur?

2.arkadasim 7 gündür basladi 25.01.1990 doğumlu% 40 raporu var onun emekliliği ne zaman olur maasina ne kadar yansir indirim ve hastaliginda ilerleme varmış % 70 rapor alabilirmis simdi % 40i gonderse daha sonra % 70 i aldiginda ondan yararlanabilirmi onu göndermesi gerekir mi yada maasina etki edermi ? Nasil bir yol izlemeli tavsiyelerinizi bekliyoruz

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:04
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    192
    Verilen Beğeniler
    82

İstediğim sorudan başlayayım

arkadaşınızın için durum şöyle:
    18 yıl 4680 gün ile emekli olur. maaşına 28,5 TL yansır. Rapor oranı arttığında raporunu defterdarlığa vermeli. Maaşında 61,5 TL yansır ama agi olursa düşebilir bu miktar. ikinci ve birinci dereceler için agi çakışması olabilir.

Siz de, 15 yıl 3600 günle emekli olursunuz. 120 TL yansır ancak yine agi varsa bu tutar düşebilir. Örnek olması açısından:

AYPJgQ - Memur olarak ise başladık. Vergi indirimi ile ilgili sorularımız var..?

Üye
    dragonsga Avatarı

Gerçek Adı
    sami
    Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben 4 aydır vergi indirimi almaya başladım oranım %80 aldığım oran78tl sizde evli falan degılsenız maaşına yansıyacak oran bu cıvarlarda olacaktır