Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    radikal52 Avatarı

Gerçek Adı
    Fahri
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    14:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    benim rapor oranımda (göz-kon distrofisi) %62 olarak hastaneden çıkıp maliye tarafından %50 ye düşürülmüştür.hastanenin raporuna göre benim görme kaybım %90 deniyo ama benim görme kaybım %95.erg testi istiyolar.sonra muayene ediyolar. hatta iki doktor vardı. ben sadece en büyük harfi görmüştüm bir doktor %10 dörüyor dedi diğeri de hayır hocam o %5 dedi. ben de biliyorum onun %5 olduğunu.ben önceden %10 la gördüğüm puntoyu artık göremiyorum.yani benim görme oranım en iyi şartlarda %5.ankara maliye muayeneyi dikkate almıyor mu?dikkate almıyorsa ben neden muayene ediliyorum?sadece testin sonucuna göre mi rapor oranını belirtiyorlar?belki test benim hastalığımı tam ortaya koymuyo?ben daha teferruatlı muayene olmak istiyorum ne yapmam gerek?ben aydınlıkta hiç görmüyorum. doktor diyo ki en iyi gördüğün şartlarda değerlendirilecek görme kaybın diyo.hakem hhastanesi nerede var?ben artık hakem hastesi ile çözmek istiyorum.çünkü %10 görün tüm arkadaşlarım benden kat kat daha iyi görüyor.saygılarımla...

Üye
    melih80 Avatarı

Son Giriş
    07.03-2011
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili kiziroğlu aynı maliye bakanlığı beni 2 kez bakırköy devlet hastanesine her 2 sindede %40 1 kezde hakem hastane olarak belirledikleri kartal devlet hastanesine gönderdiler hakem hastahane %50 ve vergi indiriminden faydalanabilir diye rapor verdi buna rağmen maliye %20 ye düşürdü şimdi sizin dilekçe örneğinizi baz alarak bir itiraz dilekçesi yazdım ve bugün gelirler daire başlanlığı ve maliye bakanlığı sakatlık vergi indirimi dairesine elden bırakılmak üzere gönderdim tecrübenize dayanarak söruyorum sonuç alırmıyım ?? saygılar

Üye
    defne Avatarı

Gerçek Adı
    Defne
    Son Giriş
    02.06-2014
    Saat
    20:01
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bu düüzenleme olurda artık raporlar ankaradan onaylanmadan hastaneden alınan dereceler geçerli olucaksa peki daha önce ankaradan derecesi düşürülen vergi indirimi için özellikle onlar ne olucak yinemi rapor alıcaz benim ve benim gibilerin maduriyeti nasıl giderilicek

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Biz daha bu evreye gelemedik, hastane %40 vermiyor ki maliye düşürsün ....

Üye
    hasan kayı Avatarı

Son Giriş
    01.08-2015
    Saat
    12:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım 1999 yılında iş kazası sonucu % 40 rapor almış sag ayak parmakları amputosyon ve ayak bileginde platin var vergi indirimi için hastaneye gittiginde oranları düşürüldü fizikçi % 10 artı ortapetide % 10 verdi fakat 1999 yılından sonra şeker ve tansiyon hastası oldugu için bunlara ilave olarak tip 2 şekerden % 20 tansiyondanda %10 aldı hastaneden balathazara göre % 43 oran aldı ankara maliye saglık kurulu bugün yazı gelmiş oranı % 39 düşürmüş nasıl ve nereye itiraz edecek il karabük

arkadaşlar kusura bakmayın bir açıklama yapma ihtiyacı duyuyorum bizler kardemir a.ş de çalışıyorduk burada örgütlü olan çelik iş sendikasından türk metal sendikasına geçtik patronda bu yüzden 307 arkadaşın hesabını kesti bunların bir bölümüde hasta özürlü insanlar yaşları 40 ve üzeri çünkü en az çalışan 14-15 senelik işçiler bende emekli olmaları için yardım etmeye çalışıyorum şu ana kadar 15 kişi vergi indirim hakkı sizlerin ve bülent beyin sayesinde aldı alacak olanlarda var peyderpey işçi çıkarımşları devam ettigi için yeni yeni rapora muracaat edenler oluyor açıklama ihtiyacı duydum patronlar amaliyat için 15 gün rapor alanı gözlerinde rahatsızlık oranı diyalize girdigi için işe gelmeyeni kanser hadtalarını şeker hastalarını bu bahaneleri yüzden işten çıkarıyor herkese saygılar

Üye
    fibria Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    30.01-2013
    Saat
    21:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

11.02.2006 doğumlu oğlum ismail paşaoğlu için ilk müracaatımıza kocaeli üniversitesi % 40 özür oranı verdi. itiraz ettim. 2. sinde derince eğitim araştırma hastanesi %80 özür oranı verdi ancak Ankara merkez hakem heyeti % 40 a düşürünce buna da itiraz ettim ve üçüncü olarak Sakarya eğitm araştırmaya sevk ettiler. Sakarya % 80 verdi. Ancak Ankara 3. cüsünde de % 40 a düşürdü. Buna itiraz etme hakkım var mı? iki defa % 80 verilen oranı Ankara % 40 a düşürebilir mi. Nasıl itiraz edebilirim veya düzelttirebilirim. teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Zaten Değerlendirdiniz! -1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Hasan bey, Mustafa bey, oranı düşüren Mlaiye'Ye şu meyanda itiraz edilmesi lazım:

Usulüne uygun olarak yetkili xxx hastanesinden alınmış % XX oranında işgücü kaybımın bulunduğunu gösteren raporum Kurum sağlık kurulu tarafından % XX'e düşürüldü ve sakatlık indiriminden yararlanamayacağım tarafıma bildirildi (xx tarih ve sayılı yazınız).

Bilindiği üzere 14.01.2012 tarihli Resmi Gazete'de (Sayısı: 28173) yayınlanarak yürürlüğe giren ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ, SINIFLANDIRMASI VE ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK SAĞLIK KURULU RAPORLARI HAKKINDA YÖNETMELİK'in 15. maddesi "Vergi indirimine esas raporlar"a dairdir: "193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu hükümlerine göre, sakatlık indirimine esas olmak üzere düzenlenen raporlarda, raporu düzenleyen sağlık kuruluşu tarafından işverenin bulunduğu yerdeki il defterdarlığına gönderilen özürlü sağlık kurulu raporu esas alınır."

İş bu gerekçe ile aynı yönetmeliğin İtiraz'ı düzenleyen 10. maddesi gereğince sakatlık indirimi başvurumun yeniden değerlendirilmesini ve % XX raporumun onaylanarak X. dereceden sakatlık indirimi hakkımın tanınmasını arz ve talep ederim
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hicret Avatarı

Son Giriş
    23.06-2015
    Saat
    16:08
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kiziroğlu 2004 den itibaren 3 kez rapor aldım üçüde hakem hastaneden.maliye farklı oranlarla düşürerek geri gönderdi.2012 şubatında senin itiraz dilekçeni baz alarak raporlarımın hepsini ekleyip itiraz ettim. beni hakem hastane olarak belirtmeden yeniden rapor almam için yazı yazdılar.bende istinye devlet hastanesine başvurdum. % 24 verdiler. enson okmeydanı devlet hastanesinden E almıştım 2007 nin 7. ayında.maliye en sonunda beni % 24 rapor oranına düşürerek büyük bir zafer kazandı. bakalım bu oranı ne yapacak.

pardon 2007 nin 7.nci ayı değil 2010 yılının 7. nci ayında okmeydanı hastanesinden E olarak aldım

Üye
    Gecelerin_Prensi Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    14:58
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Evet Arkadaşlar çok zorlu ve çok çetin bir süreç ama kimse pes etmesin bende 28.02.2008 de ilk defa %70 oranlı rapor almıştım ama 07.09.2011 tarihine kadar uğraştım ben rapor aldıkça ankara maliye kabul etmiyordu en son raporum %82 oldu ankara %81 olarak kabul etti. sakın bıkmayın ve peşini bırakmayın sonuna kadar mücadele edin inanın sonuçta bir şekilde hakkınızı alıyorsunuz, muayene için girdiğiniz doktorlara durumunuzu ve vergi indirimi için rapor aldığınızı yardımcı olmalarını rica edin doktorlar yardımcı olmaya çalışıyor..

Üye
    forli Avatarı

Gerçek Adı
    kerem
    Son Giriş
    02.01-2013
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba benim abim 2 yaşında menenjit hastalı geçirdiği için zeka geriliği var.sağlık kurulu%70 oranında rapor verdi şimdi ankaradan gelecek sonucu bekliyoruz fakat bize ankara bu oranı yükseltebilirde düşürebilirde dediler fakat forumlara baktığımda yükselene hiç rastlamadım acaba bizim sonuç ne çıkar bilgi verebilirmisiniz?

Üye
    mesen Avatarı

Son Giriş
    22.06-2014
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu itirazlardan nasıl bir sonuç çıkıyor kimse yazmıyor veya itiraz edenmi olmuyor neden böyle bir bilgi saklanıyor maliyenin tavrı ne oluyor hakem hastaneyemi gönderiyor yoksa evet siz haklısınız deyip oranımı yükseltiyor

Üye
    nuricengiz Avatarı

Son Giriş
    30.10-2012
    Saat
    20:19
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar Ankarada tam olarak itiraz edeceğim adresi yazarmısınız?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Red kararını beyan ettikleri evrakta yok mu adres?

Sanırım şu olsa gerek: GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI İlkadim Cad. 06450 Dikmen/ ANKARA

İsterseniz 444 0 189 numaralı telefondan öğrenmeyi deneyin.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    nuricengiz Avatarı

Son Giriş
    30.10-2012
    Saat
    20:19
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler oturan boğa sağol...

Üye
    yatanöküz Avatarı

Gerçek Adı
    Salih
    Son Giriş
    28.02-2017
    Saat
    18:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Herkese merhaba arkadaşlar...
    2013/1 ömss atamalarıyla Sgk ya memur olarak atandım ve resmi olarak göreve başladım. Şimdi beni deftarlığa göndercekler gelir vergisi indirimi için. %43 sağlık raporum var şeker hastasıyım. Anladığım kadarıyla oranları düşürecekler, bu deftarlığa gitmeme tercihim var mı ?
    Olurda gidersem ve oranım düşürülürse Maliye bakanlığına dava açıcam. Ve sonuçları burda paylaşıcam sizlerle.
    Bi gazete haberinde gördüğüm kadarıyla mahkeme açma süresi 1 ay diye okumuştum.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Başlığın Etiketleri