Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tolga35 Avatarı

Son Giriş
    03.11-2012
    Saat
    23:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar
    ben 1991 yılında askere gittim, eğitim sırasında silah atışlarından sonra kulağımda işitme kaybı oldu. çok zorlanarak eğititmimi bitirim. usta birliğime gönderildim. orada komutanım durumu fark edip beni hastaneye yolladı. hastanede heyete girdim, kulaklarımdaki işitme kaybından dolayı askerliğe elverişli değildir raporu verildi.
    6 ay askerlik yaptım şu an yaşım 35 ben harp malülüğü veya vazife malülüğü aylığı alabılır mıyım? sonuçta askerde oldu bu sakatlık ve şu an işitmekte zorluk çekiyorum.

ayrıca başka bir konu da: ben 21 yıllık ssk liyım, ödenen prim günüm 3200. malülen emekli olabılır mıyım?
    işitme kaybım her iki kulağımda %75 oranında harhangi bir başvuru yapmadım
    bu konuda yardımlarınıza bilgilerinize ihtiyacım var

şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım

tolga

Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Harp malullüğü ve vazife malullüğü konusunda bir bilgim veremiyeceğim.Ancak 21 Yıllık sigortalılık süresi erken emeklilik için yeterli ancak prim günü 3600 olması gerekiyor.3200 eksik kalmış.Bunun için 6 ay askerliği borçlanıp 180 gün ile 3200+180=3380 günün olur.Geriye 220 günün kalıyor.Bunu da çalışarak tamamladıktan sonra erken emeklilik için başvurduğunda SGK 'nın sevkettiği bir hastaneden en az %40 rapor almak şartıyla emekli olabilirsin.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

1991'deki askerlik için bugün bir tazminat ya da ödenek alabileceğinizi sanmıyorum. O zaman başvursaymışsınız olabilirdi, ama şimdi mümkün değil.

İki kulağın da %25'er oranda duyması, %40 ve üzerinde işgücü kaybı raporu almaya manidir diye düşünüyorum.
    Hangi oranda işgücü kaybı oranı alabileceğinizi öğrenmek için vergi indirimi talebiyle defterdarlığa başvurmalısınız. Sizi hastaneye sevk edecekler. Hastane raporu Maliye'ye gönderecek. Maliye sağlık kurulu rapora bakıp, işgücü kaybı oranınızı belirleyecek. Eğer sonuçta %40 ve üzerinde işgücü kaybınız onanırsa (sonuç en son çalıştığınız işyerinize bildirilir), o zaman vergi indirim hakkı ve 3600 gün primle emeklilik hakkı elde etmiş olursunuz.
    Ve o zaman, Lodos'un da belirttiği gibi, dilerseniz askerlik borçlanmanızı da yapıp, priminizi 3600'e tamamlayarak, erken emekli olabilirsiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

işitme db oranlarını tam verebilirsen yardımcı olmaya calışalım %75 oranında işitme kaybı olmaz hiç duymayanlara bile %55 veriliyor

Üye
    tolga35 Avatarı

Son Giriş
    03.11-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cevap için teşekkür ederim. 1991 yılında askerker oldu işitme kaybım muaynem yapıldı herhangi bir sorunum yoktu eğitimde oldu o zamandan bu yana bir dava veya bir başuruda yapmadım bilmiyordum çunki zaman aşımınamı uğradı diyorsunuz yapılacak bişey yokmu peki o zamanlar başvursaydım vazife aylığı veya harp malülüğü aylığı bağlanırmıydı bana askerde sakatlanmalara aylık bağladıklarını biliyorum. ayrıca askerde çürük rapor almam teskeremi alamamam teskerem olmadığı için işede giremiyorum bunlar erken emekli olmama etkili olabılırmı sizce

Üye
    tolga35 Avatarı

Son Giriş
    03.11-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işitme testimdeki oranları yazıyorum. (saf ses ortalaması: sağ 74 db sol 72 db)
    (konuşmayı alma eşiği: sağ 75 db sol 74 db.) (konuşmayı ayırdetme : sağ 73 sol 92 .)
    (En rahat ses seviyesi : sağ 115 db sol 113 db) oranlar bu şekilde bu oranlarla %40 rapor alabılırmıyım.

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sag 500 hz 75 db 1000hz 75 db 2000hz 65db 4000hz 80 db sol 500hz 85 1000hz 85db2000hz 60db 4000hz 65 db bu kulaklar 2 şerkez amaliyatlı oldugu halde %35 şi zor almıştır öyle bi kendi odyonu konturol et bakalım arkadaşım bide trampo degerlerine bak

Üye
    tolga35 Avatarı

Son Giriş
    03.11-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar işitme testime bakarak değerleri tekrar yazıyorum. bu test 3 ay once yapıldı

saf ses ortalaması: (sağ 74 db sol 72 db)
    konuşmayı alma eşiği: ( sağ 75 db sol 74 db.)
    konuşmayı ayırdetme : ( sağ 73 sol 92 .)
    En rahat ses seviyesi : ( sağ 115 db sol 113 db)
    Rahatsız edici ses seviyesi: ( sağ 120 (+) db sol 130 (+) db)
    Verilen ses şiddeti: ( sağ 115 db sol 110 db)

weber testi: 500 hz netice alınamadı
    teşhis: bilateral sensorinöral işitme kaybı
    her iki kulakta orta dereceli işitme kaybı

arkadaşlar testimde yazan sonuçlar bunlar ameliyatla tedavisi yok bu oranlarla %40 rapor alırmıyım cevaplarınız için hepinizden allah razı olsun

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

biteral ileri derece olmamassa zor zaten bende %35 de kaldım ama başka hastalıgım vardı orda tpolam raporum %47 dir

Üye
    tolga35 Avatarı

Son Giriş
    03.11-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki bana askerde kulaklarımdan dolayı askerliğe elverişli değildir raporu verdiler 5 ay askerlik yaptım askeri hastanenin vermiş olduğu bu rapor erken emekli olmama etkili olabılırmı o zaman yanı askerliğe elverişli değildir raporum ile %40 alabılırmıyım.

ayrıca askere elverişlidir. denilerek askere alındım 5 ay sonra askerliğe elverişli değildir raporu verdiler adı malülük aylığı alabılırmıyım 19 yıl geçmiş ama duydum kadarıyla zaman onemli değil ankara sosyal güvenlik müdürlüne dilekçe yazılması gerekmiş orası kabul ederse alırmışım aylık siz ne düşünüyosunuz bu konuda

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ssk yla askerligin bi alakası yoktur her kurumun kendine göre çalışması vardır siz bütün haklardan yararlanmanız için %40 rapor almanız şartır alamassanız hiç bi hakka sahip olamassınız

Üye
    tolga35 Avatarı

Son Giriş
    03.11-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar 91 yılında askere elverişlidir denilerek alındım 5 ay sonra atışlarda kulaklarımda rahatsızlık oldu sevkedildim hastane askerliğe elverişli değildir raporu verdi. şu an yaşım 35 adi malülük aylığı alabılırmıyım bu rahatsızlığım askerde oldu bu konuda cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Üye
    memoten Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    12.02-2016
    Saat
    18:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vergi indirimi için hastaneye gittiğinde askerlikten elverişli değildir diye raporun varsa onuda gösterirsen şansın daha çok artar benden istemişlerdi bende verdim fakat benim kulaklarım hiç duymuyor odio testlerinde netice alınamadı yazıyor o sebebten bana %55 verdi hastahane fakat defterdarlık %50 yazdı rapora şuan 3 dereceden sakat sayılıyorum 16 yıllık ssk süresi sonunda emekli olacağım

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar tolgaya dr ameliyatla çaresi yoktur dedigine göre sabit hastalıgı var bence çünkü hastalıkta bi degişiklik olmuş olsa dr bi çaresine bakardı demekki sabit ilerleme olmayacagı anlamaına gele bilir

Üye
    tolga35 Avatarı

Son Giriş
    03.11-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    çok değerli arkadaşlarım benim kulaklarımda zedelenme var iç kulak tedavisi yok çok doktora gittim kulak cihazı kulancaksın dediler. ilerleme var evet 3 yıl once yapılan test ile şimdiki aynı değil 3db artış var soykan sen 96 askere gittinmi sana elverişli değldir rapuru verdilermi.

ayrıca benim şu an üstünde durduğum konu 91 de askere gittim bir sorunum yoktu askerde atış talimleri sırasında oldu işitme kaybım ve askeri hastene askerliğe elverişli değildir raporu verdi şu an 35 yaş 18 yıl geçmiş ben adi malülük aylığı alırmıyım bu aylık sigortayla veya malülen emeklilik ile alakası yok adi malülük aylığı askerde sakatlananlara verilir oyle biliyorum ben yanlış düşünüyosam paylaşın benimle hepinizden allah razı olsun hepinizi çok seviyorum

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Başlığın Etiketleri