Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    efsane1 Avatarı

Son Giriş
    26.11-2011
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşım,girdiğin işe iş-kur'un yönlendirmesi veya yönlendirmemesinin hiçbir önemi yok.Önemli olan senin istihdam ediliyor olman.Engelli olarak çalıştırılmanda işverenin 50 nin üzerinde işçi olması yani engelli istihdam etme zorunluluğunun olup olmaması önemli değil. Benim çalıştığım firma 3 kişiydi.Benim çalıştığım firma bu işi yaptı.İşveren zorunluluğu olmadığı halde engelli istihdam edince teşvik niteliğinde asgari ücret ssk işveren priminin %50si(68TL)hazine karşılıyor.Zorunluluk oluştuğundada asgari ücretin ssk işveren priminin tamamını (136 TL)hazine ödüyor.
    Burda muhasebeci seni kafasından savmış.Muhasebeciye anlatana kadar (muhasebe dışarda tutuluyor)akla karayı seçtim, nerdeyse tüm işlemlerim için kendim uğraştım.Bazı üşengeç muhasebeciler böyle bilmedikleri konu çıkınca ilgili yerlere sormak kanun okumak yerine kendilerine iş çıkmasın diye kanun üretiyorlar seni geciktirip duruyorlar.
    Maliyeye başvurmak için işyerindeki sayının önemi yok.Bu işyerinde vergi indirimini kullanmasan bile vergi indirimini hak kazandığın günden itibaren indirilmesi gereken kadar tutar daha sonraki gelir verginden düşürülür.Yani bu bir şekilde sana döner.
    Muhasebeci sana sen net maaş üzerinden anlaştın,ne ssk primin nede vergin sana vereceğim parayı etkilemez ,vergi matrahı artınca senin maaşını düşürmüyorum aradaki farkı işverenin ödüyor daha ne istiyorsun demek istiyor.O kendi adına başına iş çıkmasın uğraşmasın diye üşengeçliğinden böyle düşünebilir.
    Bu işverende engelli kadrosunda çalışıp çalışmaman önemli değil önemli olan işkura engelli olarak kayıtlı olman.Raporun sürekli ise ve işe başalamadan önce engelin kanıtlanmışsa işe başlama tarihin(ssk girişin )baz alınır.Fakat vergi indirimine hak kazanmak erken emekli olmak için önemli.Şu an yeni kanun düzenlemeleri yapılıyor,eğer bunlara dahil değilsen (Yanlış hatırlamıyorsam moderatörümüzün yazısı vardı bu konuda)erken emeklilik için vergi indirimine hak kazanmalısın yani raporunu maliye onaylamalı.
    Hoşçakal.

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Yardımlarınız için tşk ederim,
    Zorda olsa muhasebeciye anlatabildik konuyu vede zorlada olsa yazıyı vermeyi kabul etdi.Bakalım maliyede ne zorluklar beni bekliyor merak etmiyor değilim,inş yeniden rapor al demezler raporum yeni çıkan kanuna göre almıştım %74 oda bakalım kabul edilecekmi burdan yazacağım gelişmeleri.

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Raporu yeni yönetmeliğe göre aldığınız için herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Elimde bulunan raporumla 31.03.09 tarihinde başvuru yapmaya gitdim vede başvurumu yaptım kabul edildi elimdeki raporum.1 ,1.5 aya kadar belli olur dediler.

Yalnız raporun aslını istiyorlar itiraz etdim fotokopisi veriliyormuş arkadaşlarım öyle söylediler dedim isimlerini verde bakayım kimmiş diyenler dedi.Başvuru formunu gösterdi ordada raporun aslı veya noter onaylısı diyordu.Bende aslından fazla vardı mecbur kaldım aslını verdim.

Telefon numarası verdiler arayıp öğrenebilirsin diye.

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayırlı olsun işallah vergi indirimi alırsın

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Hayırlı olmadı raporum kabul edilmedi kendileri sevk edeceklermiş bakalım hangi hastaneye vede % kaç alacam

Ben böyle ülkeninde adaletininde yasalarınında........

Düşük alırsam raporu itiraz edebilirmiyim hakkım varmı ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Şans... Biraz iyi niyet olsa o memurlarda raporu kabul ederlerdi. Sonuçta 2006'dan sonra alınmış rapor...

Evet, sevkle alacağın oran düşük olursa itiraz edebilirsin...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ibsgmz Avatarı

Son Giriş
    10.08-2011
    Saat
    02:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yeni yönetmeliğe göre alınan raporu kabul etmemeleri sadece işgüzarlık!!!

Benim işyerim Büyük Mükellefler Vergi Dairesine bağlı orada vergi indirimi işleriyle ilgilenen memur bey çok iyi niyetli bir kişi bana zorluk çıkartmaktan öte çözüm üretti. O ve onun gibilere çok teşekkür ederim.

Ama böyle işi yokuşa sürenler yok mu ( Eskişehir Gelir İdaresi Başkanlığı gibi ) yönetmeliği bilip bilmeden atıp tutanlar, kafasına göre iş yapanlar.... İnsanın psikolojisi bozuluyor bu süreçte.

Allah yardımcınız olsun umarım hakkınız olan vergi indirimini alırsınız.

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Gerekçeleri raporumu anlamamışlar oysaki okadarda anlaşılır şekildeki herşey açıkca yazıyorda işlerine gelmedi sanki ceplerinden ödeyecekler.

Sağ üst ve alt ekstrmite fonksiyon kaybının tablo 4.1 ve 4.2a'ya göre bildirelecekmiş.

Bu 4.1 ve 4.2a ne demek oluyor acaba ?

Haklısın "ibsgmz" nasıl sinirlerim bozuldu iyi rapor almadan kurtuldum derken yine çıktı o değilde bende aşırı sinir var heyetde düşürüldüğünü felan duyduğumda ağzımdan kötü bişey çıkarsa daha bile lehime olurmu bilmiyorumki ogün kendimi nasıl frenleyecem.

Birde ben kendim 112 Hava Ambulansında görev yapıyorum 112 çalışanlarının giydiği yelek ve mont benimde var heyete giderken giysem aksi tesir yaratırmıki acaba ?( Bu konuyu kendi doktorumuzada danışacam ama yinede ters etki yaratırmıki acep )

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Raporum %59 ile kabul edildi,

Ayın 27 sinde işyerime göndermişler yazıyı fakat benim maaşım asgari ücretden fazla alıyorum şirket bana farkı ödermi ?
    Birde maliyenin gönderdiği yazıyı ben şirketden isteyebilirmiyim şirketde dursa bir sorun çıkarmı ilerde ?
    İş değişikliği yaptığımda istesem olurmu,yada nereye işe başlarsam artık hep geçerlimi olacak bu vergi indiriminden faydalanmam ?

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Raporu şirketden almalımıyım yoksa şirketde kalacakmı bilgisi olan yokmu ???

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Vergi indirim hakkı elde etttiğine dair belgenin şirkette durmasının bi sakıncası yok. İste, verirlerse ne ala...
    Bir kez bu hakkı elde etmişsen, artık belgeye ihtiyacın olmayacak. İşyeri değiştirirsen, tek yapman gereken şey, vergi indirim hakkın olduğunu ve o şekilde işlem yapmaları gerektiğini insan kaynaklarına söylemen.
    Eğer başka bir kentte çalışmaya gidersen. O zaman da varolan defterdarlığa gidip, başka kentte çalışmaya gideceğini söyleyim, vergi indirim hakkı elde ettiğine dair belgenin sana verilmesini isteyeceksin. Sana verecekleri belgeyi alıp yeni işyerinin bulunduğu kentteki defterdarlığa vereceksin. Bu kadar.

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Teşekkür ederim.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bülent abi...
    İşyeri değişitirdigin zaman vergi ind. hakkından faydalandıgını söylemenin yanın da yapmam gerekenler:
    1. Yeni iş yerinizde çalıştıgınıza dair kaşeli imzalı belge..
    2. Kendi hazırlayacagımız dilekçe..

ve maliyeye teslimediyoruz bu belgeleri. maliye kendi işyerine bildiriyor elden vermiyolar..

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon