Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    serbay Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    19.01-2016
    Saat
    18:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar, 29.08.2013 tarihinde şişli etfal hastanesinden % 40 sürekli rapor aldım. Raporu vergi indirimim talebi ile vergi dairesinden sevk edilerek aldım. Şimdi bu oran Ankara'da merkez sağlık kurulunda değiştirilebilirmi? (oran düşürülürmü)

işyerime rapor onayı ne zaman gelir.
    Hastane raporu sanırım önce Ankara'ya göndereceğini söyledi.

Rapor geldiğinde erken emeklilik başvurusu yaptığımda ne kadar emekli maaşı alabilirim.
    1991 işe giriş tarihim, 6150 ssk günüm var. 9475 gösterge 156.000 tl. biriken prim.
    Sgk'nın resmi sitesinde emekli maaşımı hesaplattığımda buğün itibarı ile 845.00 tl.gibi bir rakam çıkıyor. Erken emekli olursamda bu kadarmı emekli maaşı bağlanır?

vereceğiniz cevaplar için şimdiden sizlere teşekkür ediyorum.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:16
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

Ne düşürülüp düşürülmeyeceği konusunda, nede ne kadar süreceği konusunda kimse net bilgi veremez buradan.
    sakatlık oranı cetveli'ne göre % 40 alıyorsanız ve şartlarınız uygunsa düşürülmeyecektir, düşürülsede itiraz hakkınız var.
    Tahmini 2-3 ay gibi bir sürede gelir.. Daha uzun sürenlerde var ama beklemekten başka yapılacak birşey yok..
    Maaş için: http://www.engelliler.biz/forum/emek...esaplatma.html

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:36
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

ya bu düşürülme olayı ne kadar saçma bir uygulama hastanenin verdigi raporu ankara neye göre düşürüyor kişiyi görmeden etmeden böyle saçma şey yok

Üye
    serbay Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    19.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar, şişli etfal hastanesinden % 40 sürekli ibareli rapor aldım. Vergi indirimi için vergi dairesi sevki ile hastaneye gitmiştim. Aradan 1 ay geçmesine rağmen raporumun vergi dairesine ulaşmadığını söylediler. Sizce bu kadar sürermi ve ne yapmam gerekir. (sanırım vergi dairesine rapor geldikten sonra onlarda raporu Ankara'ya gönderecekler)

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Değerli arkadaşım;
    Rapor almak ayrı bir dert,Ankara ile uğraşmak ayrı bir dert.. Bunu bizzat yıllardır yaşayan bir kişi olarak sana en büyük tavsiyem sabırlı olman ve beklemen... Elinde hiçbir yetkisi olmayan 1900 lü yılların başında çıkarılmış bir kanunla kendilerini Padişah zanneden Ankara Merkez sağlık kurulu kafasına göre takılıyor.. "Sürekli-ömür boyu" olanları "1 yıl sonra kontrol" şerhi ile gönderebildiği gibi , tam tersini de yapabiliyor.. Doktorların bizzat hastayı görerek,tahlil ve tetkiklerini yaparak verdikleri oranları kafalarına göre oturdukları yerden değiştirebiliyor,yükseltebiliyor ya da eksiltebiliyor.. Bunu yapamayacağına ve yetkisi olmadığına dair Danıştay kararı olmasına rağmen BEN BİLDİĞİMİ OKURUM diyor ve bir Devlet yetkilisi de çıkıp buna ses çıkarmıyor.. Hukukun ayaklar altında olduğu bir ülkede , sözüm ona ileri demokrasiyi uyguladıklarını söylemekle yetinenler kafalarını kumdan çıkarıp da ülke gerçeklerini gördükleri zaman sanırım neyin ne olduğunu anlayacaklardır.. Ülkemizdeki bürokrasi hazretleri öyle hızlı çalışıyor ki kaplumbağalarla yarışa girse sanırım sondan değil taaaa en sondan birinci gelir.. O kurum diğerine yazacak,diğer kurum ona yazacak vs vs vs.. Emekli olduğumda , evime yürüyerek sadece 15 dk mesafede bulunan vergi dairesinden yazı tam tamına 25 günde gelmişti.. Gerisini sen düşün artık... Allah sabır versin.. Geçmiş olsun....

Üye
    serbay Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    19.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar, 1 ay önce şişli eğitim ve araştırma hastanesinden % 40 rapor aldım. Bu raporu vergi indirimi için vergi dairesine gitmiştim beni hastaneye onlar sevketti. Şimdi vegi dairesine sorduğumda hala raporun kendilerine ulaşmadığını söylediler. 1 ayda sizce bu rapor hastaneden vergi dairesine gönderilmemişmidir. yoksa bir aksilikmi olmuştur. sizce nasıl bir yol izlemeliyim.

Üye
    ranaz Avatarı

Gerçek Adı
    sertan
    Son Giriş
    21.08-2017
    Saat
    14:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim anlamadığım sen bir kere %40 rapor almışsın neden bir daha hastaneye gönderdiler yeni rapor için onu anlamadım?

Üye
    serbay Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    19.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sertan bey, tekrar hastaneye sevketmediler. Benim hastane raporum çıktı, banada 1 nüsha verdiler, hastane, raporu vergi dairesine göndereceğini vergi daireside Ankara'ya göndereceğini söylediler ama 1 ayı geçmesine rağmen rapor hastaneden vergi dairesine henüz ulaşmadı.

Üye
    toprak 24 Avatarı

Gerçek Adı
    turan
    Son Giriş
    07.01-2016
    Saat
    15:37
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ankara genelde düşürüyor..ben % 40 almıştım..% 36 ya çekmişler..yani diyor ki sen ne sağlamsın ne sakatsın..ya % 39 verselerdi kahrolurdum.yok böyle bir saçma kural..adam % 39 olsa,sınırda olacak sakatmı değilmi..bu ne biçim iş be.

Üye
    serbay Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    19.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar vergi indirimi için vergi dairesine müracat etmiştim onlarda beni hastaneye sevk etti hastane bana % 40 rapor verdi. evis sisteminden baktığımda hastane raporu vergi dairesine göndermiş. Onlarda onay için merkez sağlık kuruluna göndermişler. bu rapor Ankara'dan ne zaman gelir bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Üye
    selenayy Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe Selen
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

30.03.2013 tarihinde yayınlanan yönetmelikle birlikte artık raporlarda hastanenin verdiği orandan düşme olmuyor. Malesef bürokratik işlemler uzun sürebiliyor yine siz takibini yapın. Raporun düzenlenmesi yada dökümantasyonuyla ilgili bir sorun yoksa bildiğim kadarıyla oranda bir değişiklik yada raporun kabul edilmemesi gibi bir durum olamaz.

ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ, SINIFLANDIRMASI VE ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK SAĞLIK KURULU RAPORLARI HAKKINDA YÖNETMELİK

Vergi indirimine esas raporlar
    MADDE 15 – (1) 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu hükümlerine göre, sakatlık indirimine esas olmak üzere düzenlenen raporlarda, raporu düzenleyen sağlık kuruluşu tarafından işverenin bulunduğu yerdeki il defterdarlığına gönderilen özürlü sağlık kurulu raporu esas alınır.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Yok selenay, bu alıntıladığın yönetmelik maddesinin bir hükmü bulunmuyor. Son karar mercii Ankara Maliye'dir. Ankara'nın onay süreci de -raporda bir terslik çıkmaz- 2 aydır...

Üye
    serbay Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    19.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki bu raporu hakem hastanesinden almıştım. Yinede oran değiştirilebilirmi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Belirleyici olan şey sakatlık oranı cetveli'dir. Eğer raporunuzdaki tanılar/atıflar doğru şekilde yazılmışsa, Anlara'da onaylanıp gelecektir. Öyle umalım

Üye
    serbay Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    19.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar biraz önce Ankara merkez sağlık kurulunu 0312 4153316 nolu telefondan aradım. bir bayan çıktı raporumun 10 gün önce cevaplandığını söyledi. Onaylanıp onaylanmadığımı sorduğumda yorum yapmadı sizce bu ne anlama geliyor bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon