Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    adamo Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:40
    Yaşadığı Yer
    HERyerKARANLIK
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    13
    Blog Mesajları
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Vergi indirimi almazsak memur olarak; erken emeklilikten yararlanamıyor muyuz? Yani erken emeklilik için vergi indirimi şart mı? Hiç almazsak ne olur? Bunu çok soran var ama bir bilen varsa yanıtlarsa teşekkür ederiz....

Üye
    ucar7432 Avatarı

Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    15:08
    Yaşadığı Yer
    TOKAT
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

vergi dairesine başvurumu yaptım,2013 tarihli sürekli ibareli raporu yönetmeliğe uygun değil(rapor düzen şekli)diye kabul etmek istemediler,itirazda bulununca aldılar,rapor sayfa düzeninindemi şekli oluyor arkadaş.bu aşamadan sonra neler oluyor?raporum %41 ve sürekli.tekrar hastane şu bu oluyormu,ne kadar sürer bu işler?

kardeş benim uğraşma sebebim emeklilikte lazım olur diye.yoksa maaşa etkisi pek önemli değil bence.vergi indirimin olmazsa erken emeklilik olmuyor diye biliyorum.yanlış biliyor olabilirim ama...

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:31
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    87
    Verilen Beğeniler
    76

adamo, vergi indirimi almanız engelli olarak emeklilik sürenizin kısalmasına ek olarakta engel derecenize göre maaşınıza bir miktar katkı sağlamaya yarar. Vergi indirimi almazsanız normal memur statüsüne göre emekliliğiniz değerlendirilir.

ucar7432, rapor vergi dairesinden Ankara Merkez Sağlık Kuruluna gider. Merkez sağlık kurulunca onaylanıp gelen raporunuz size bildirilir aslının aynıdır onaylı bir nüshası size verilir aslıda vergi dairesinde kalır size verilen raporu çoğaltarak bir örneğini çalıştığınız kurumun muhasebesine verirsiniz ve işlem sonuçlanmış olur, bu şekilde vergi indiriminden faydalanmaya başlarsınız.

Üye
    ucar7432 Avatarı

Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    TOKAT
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Üye
    ucar7432 Avatarı

Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    TOKAT
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bu sağlık raporlarıyla ilgili yeni bir düzenlememi oldu?ben 2013 de aldım raporumu ve bu raporla ömss ile memur odum.1,5 yıldırda çalışmaktayım.dün vergi indirimi için başvurdum.bir arkadaş daha vardı yanımda.o tokat devlet hastanesinden almış raporunu bende istanbulda bir devlet hastanesinden almıştım.vergi dairesinde müdür yardımcısı bu raporlar yönetmeliğe göre düzenlenmemiş yeniden rapor almanız gerekli falan diyince bende nasıl olur yanlış olan ne dediğimde tek dediği yönetmelikteki istenilen rapor farklı dedi.ne istediğinide anlatamadıya neyse ne akıl ettiyse tamam ama geri döner diyerekten kabul ettiler.bugün akşam üzeri diğer arkadaşı aramışlar vergi dairesinden tekrar rapor yenilemeniz gerekiyor diye.banada iletmesini istemişler.sinir oldum.bu raporlar hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olurmusunuz.pazartesi tekrar gidecem vergi dairesine.ya onlar işi bilmiyor ya ben.boşu boşuna bidaha rapor çıkartmakla uğraşmak istemiyorum.sonuçta bu raporda bir yanlışlık olsa devlet bizi memur yaparken incelemedimi bunları...

Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    11:46
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

ucar7432;

siz vergi indirimden yararlanmıyorsanız vergi indirimi için zaten vergi dairesinin sevk edeceği hastaneye giderek, baştan yeni rapor çıkarmanız gerekiyor.yani vergi indirimi için mevcut raporla başvuramazsınız.sizin sorununuzu ne anlayamadım.sizin vergi indiriminiz var da vergi indirimi için çıkarmış olduğunuz rapor mu yönetmeliğe uygun olmadığı tespit edilmiş?

Üye
    ucar7432 Avatarı

Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    TOKAT
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

ayyüzlü
    ben hastanede memur olarak çalışıyorum.mutemetliğe sorduğumda vergi indriminden faydalanıyorsun dediler.ama ben bugüne kadar vergi indirimi başvurusunda bulunmadım.ve ilerde bir sorunla karşılaşmamak için mutemetliğin yanlış uygulama yaptığını düşünerekten vergi dairesine başvuruda bulundum.vergi dairesindekiler götürmüş olduğum 2013 tarihli sürekli ibareli raporumun yönetmeliğe uygun olmadığını söyleyerekten tekrar hastaneden rapor almamı istediler.ben bnu merak etmiştim.yani vergi dairesine başvurduğumuzda mevcut raporumuz sizin söylediğinize göre geçerli değil.tekrar rapor çıkartmamız gerekiyor.uygulama herkes için aynı ozaman.
    sonuç olarak vergi dairesinin beni tekrar hastaneye sevk etmesi doğru bir uygulamamı?

Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    11:46
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

ekpss girip kazanan herkes vergi indiriminden yararlanmaz.hatta memur olarak atanmadan önce özel de çalışıp vergi indiriminden yararlanmış olsanız da vergi dairesine başvurup yeni kurumunuzu bildirmeniz gerekiyor.vergi dairesi de indiriminden yararlandığınıza diar yazıyı yeni kuruma gönderir ve öylece mutemet vergi indirimi girişi yapar.sizin mutemet yanlış yapmış.şuan bulunduğunuz durumdan dolayı yaşayacağınız bir sıkıntı oda yanılmıyorsam son 6 aylık maaşınıza yansıyan vergi indirimi için borç.

ilkkez vergi indirimi için başvurmada vergi dairesinin sevk ettiği hastaneye (size neresi yakınsa oraya sevkederler genelde öyle yapıyorlar)gidilerek yeniden rapor çıkartılıyor. bu uygulama doğru bir uygulama.

Üye
    mmmustafa Avatarı

Son Giriş
    21.11-2016
    Saat
    13:08
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kurumun halletmesi sanırım şöyle oluyor defterdarlık ta oluyor işlemler yine ama belgeyi kurum gönderiyor bende raporumu sağlık müdürlüğüne götürmüştüm 'hocam aslında defterlık da yaptırmanız gerekiyor ama biz yaptıralım demişlerdi'' ama vergi indirimi eğer ağır engelli değilseniz çok da bir şey kazandırmıyor benim oranım 75 ama geçen yıl ayrıntılı bakmıştık 55 tl gibi indirim olmuş gerçi o da nerdeyse yol param

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12