Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kissdeath Avatarı

Gerçek Adı
    hikmet aslan
    Son Giriş
    10.05-2014
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    dbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selamlar

yüzde kırksekiz raporum war su an bir şirkette ön muhasebe olarak çalışıyorum bu raporumun işverene veya bana ne gibi bir faydası olabilir aylık prim mi yada rapor kapsamında emeklilik şartları bu konular hakkın hiç bir bilgim yok beni bilgilendrirseniz sevinirim

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

3 dereceden vergi indirmine tai olursunuz aylık 25 ila 30 TL arası fazla maaş alısınız erken emekli olursunuz son değişikliklerle biraz arttı ama olsun yine de diğerlerine göre erken emekli olursun patron senden yana en az 2000 TL KARDA Oluyor çünkü devlet sigorta ödemelerinde vergi ödemelerinde teşvik veriyor artı ceza ödemiyor artı seni ucuz maliyetle çalıştırıyor daha nolsun

Üye
    kissdeath Avatarı

Gerçek Adı
    hikmet aslan
    Son Giriş
    10.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şimdi raporu aldıktan sonra bende hiç bir işlem yapmadım mali müşavire sordum bizim işyerine bakan dedim bu raporun iş yerine bir faydası war mı war dedi stopaj ödemesinde 10 tl indirim oluyor bu kadarmı dedim evet dedi bende şaşırdım daha fazla olması gerekirken nasıl 10 tl oluyor ssk prim ödemesi 400 tl civarı değilmi 3.derece ben olduma göre 190 tl devlet ödüyor bunu dogrumuyuz benim ssk prim ödemem 210 tl ye geliyor

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Ne demek iş yerine faydası var mı seni giridiğin yer engelli olarak işe almadı mı

190 lira vergi inidirmi var senin yani bu şu demek stopaja vergi matrahı 500 tl ise%15 vergi kesintisi ile ödediğin para 75 tl vergi indirimiyle 500-190=310X15=46,5 TL Ödersin 19,5 tl Fark var ayrıca işueri senin sigorta piriminin %50 sini ödüyor ordan bi avantası var ayrıca engelli çalıştırmadığı için yiyeceği cezadanda kurtardı ayrıca ucuz maliyet seni çalıştırdı her yönden avantajlı

Üye
    kissdeath Avatarı

Gerçek Adı
    hikmet aslan
    Son Giriş
    10.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben normal olarak çalışıyordum iş yerinde daha sonra rapor aldım bu işyeri çalışan sayısı 50 yi geçmiyor onun için zorunlu özürlü çalıştırmasına gerek yok ama ben kanunu okdugumda zorunlu olmasada yine indirimden faydalanıyor diye okudum şimdi konuyu toparlıyalım bu hem işyerine hemde bana faydası olacak bana faydası sgk da özürlü olarak geçmesi ve emeklilik şartlarının düşmesi degil mi benim şahsım adına tek faydası emeklilik için olacak diğeri iş yerine faydası olacak

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sigorta priminin işverene düşen müktarının yarısını devlet öder: 2008/77 sayılı genelge

Defterdarlıktan sakatlık indirimi hak ederseniz maaşınız 25 TL artar.

Elde edeceğiniz sakatlık indirimine istinaden erken Yaşlılık emeklilğinden yararlanabilirsiniz: http://www.engelliler.biz/forum/emek...i-olurlar.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...