Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sükrü Avatarı

Son Giriş
    04.10-2013
    Saat
    12:14
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selam;

diabetden % 20, pskiyatriden % 28 toplamda % 48 süresiz engelli raporum var.

Vergi muafiyeti sonrasında erken emeklilik için müracaatta buluncam. Raporumun çoğunluğu psikiyatriden olduğu için gelecek yıl rapor yenilemesi istenir mi ? Psikiyatriden alınan raporlarda rapor süresizde olsa her yıl yenileme isteniyor mu ?

ilginize şimdiden teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

İnanın bunu bilmek imkansız. Çoğunlukla psikiyatrik değerlendirme olan raporlara 1 yıl sonrası için kontrol muayenesi konur. Böylesi bir durumda emekliliğe başvurmuşsanız, SGK emeklilikte size "1 yıl sonra gelin ve defterdarlığa giderek sakatlık indiriminizi uzatacak raporu alın" der...

Üye
    sükrü Avatarı

Son Giriş
    04.10-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

raporumda psikiyatri için süre tanımlaması yapılmamış hem diabet hemde psikiyatri için süresiz olarak düzenlenmiş bir rapor. buna rağmen yinede psikiyatri için yenileme istenirmi ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Raporda süre kısıtlaması olmaması bir avantaj tabii. Ankara Maliye de kontrol muayenesi istemeyebilir. Ama bunu kesin şekilde söyleyemeyiz maalesef. İnanın şans!

Üye
    sükrü Avatarı

Son Giriş
    04.10-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tamam çok teşekkür ediyorum kolay gelsin

Üye
    BUYUKADALIM69 Avatarı

Gerçek Adı
    OSMAN
    Son Giriş
    25.11-2013
    Saat
    15:44
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba psikiyatri den aldıgınız raporda yazan ifade önemli tedavi ile düzelenmi tedavi ile kısmen düzelenmi yoksa tedavi ile düzelemeyenmi yazıyor hangisi yazıyor ???

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Tamamen Ankara'dakilerin insafına kalmış bir durumdasın...

DM %20 psikiyatri % 28 yazmışsın.. balthazar formülüne göre hesaplama yapman lazım... Bildiğimiz matematik toplamı işlemi ile özür oranı toplamı yazılmıyor maalesef... Formüle göre senin toplam özür oranın % 42.. Özür oranı büyük olanı dikkate alıyor Ankara..

Bu konuda baya tecrübe sahibi oldum 3 yıldır.. Genellikle psikiyatri ile birlikte özür oranı % 40'ın üzerine çıkan durumlarda 1 yıl sonra kontrol veriyorlar.. Ancak bir arkadaşımınızın da yazdığı gibi psikiyatrik rahatsızlığın 1 yıl sonra kontrol gerektiren kısımda mı ? Ona dikkat et.. Eğer orada ise % 100 1 yıl sonra kontrol yazarlar.. Eğer değilse tamamen şansına kalmış..

Bu forumda alışık olmadığımız birçok olumsuz uygulamalara şahit olduk.. Ben her yıl kontrol muayenesine çağrılıyorum. 2 yıl önce emekli oldum. DM+HT+Psikiyatri... hastanedeb aldığım raporların hepsi sürekli ve ömür boyu ibareli... Ancak ankara çok ketum davranıyor... En son geçen hafta (3 ncü sevk muayenemi oldum.. yani 3 yıldır gidip geliyorum.

Allah sabır versin..inşallah kontrol şerhi koymazlar.. Allah yardımcın olsun.