TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 28 mesajın 16-28 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Hüseyin İlik Avatarı

Gerçek Adı
    Av.Hüseyin ilik/OF
    Son Giriş
    24.10-2020
    Saat
    00:54
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    80
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @alimutlu2308

Polio sekeli çok net bir biçimde sinir sistemi ile bir rahatsızlıktır. Sadece yürüme bozukluğu olarak değerlendirilemez. Dolayısıyla değerlendirmenin 4.1 e göre yapılması gerekir.

Sürenizi geçirmeden dava açmanızı öneririm. Zira hak düşürücü süreler geçirilirse haklı da olsanız davanız reddedilecektir.

Burada örnekleri verilen dilekçelerle kendiniz açabilirsiniz. avukat yardımı ile dava açmayı düşünüyorsanız OF'li bir avukat olarak bu konuda yardımcı olabilirim.

Üye
    alimutlu2308 Avatarı

Son Giriş
    04.06-2020
    Saat
    09:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

@Hüseyin İlik
    Hüseyin bey ben Ankara dan ret cevabı geldiği gün kamu denetçiliğine konu ile ilgili şikayette bulunmuştum. Oradan gelen cevaba göre dava açacağım. Kamu denetçiliğinin sitesinde yapılan başvurular dava açma süresini durdurduğu yazıyordu. Dava açma hakkımı kaybetmek istemiyorum. Konuyu teyit edebilir misiniz.
    Teşekkürler.

Üye
    Hüseyin İlik Avatarı

Gerçek Adı
    Av.Hüseyin ilik/OF
    Son Giriş
    24.10-2020
    Saat
    00:54
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    80
    Verilen Beğeniler
    3

Evet kamu denetçiliğine başvuru dava açma süresini durdurur.

Üye
    alimutlu2308 Avatarı

Son Giriş
    04.06-2020
    Saat
    09:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

@Hüseyin İlik
    Hüseyin Bey Merhaba,
    Beni kamu denetçiliğinden aradılar. Engelli oranı ile çalışma gücü kaybı oranının ayrı şeyler olduğunu ve yönetmeliğinin de ayrı olduğundan bahsediyorlar. Ben böyle bir şeye rastlamadım. Acaba iddia ettikleri şey doğrumu? Doğru ise çalışma gücü kaybında kullandıkları cetvele ve yönetmeliğine nasıl ulaşırım?

Teşekkürler.

Üye
    selo_selo07 Avatarı

Son Giriş
    17.08-2019
    Saat
    05:58
    Yaşadığı Yer
    Aydin
    Alınan Beğeniler
    63
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    1

mahkemeden bi sonuç alan varmı ?

Üye
    Antalyayusuf Avatarı

Son Giriş
    13.02-2020
    Saat
    13:39
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ecz.tek.arif.
    Arif arkadaşım.Konu ile ilgili bilgi paylaşırmısın.Dava açtınmı.son durum nedir.

Üye
    suskun57 Avatarı

Gerçek Adı
    erhan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    3

Aradaşlar merhaba; bence kamu denetçiliği bu konuda doğru değerlendirme yapmamış, yazınız sonrasında hastaneden verilen raporların oranlarının bakıldığı yönetmelikteki özür oranları cetveli (https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...20190220-2.htm) ve ankara merkez sağlık kurulunun yönetmeliği ( https://www.gib.gov.tr/node/86773 ) bize aynı özür oranlarını yani 2019 daki yeni yönetmelik ekinde yer alan cetveli işaret etmektedir.

Aradaki kelime farkı ise kanımca şundan kaynaklanmaktadır, ankaradaki merkez sağlık kurulunun oran hesaplamasında baktığı yönetmelik 1981 yılına aittir. Bu yüzdende çalışma gücü kaybı hesaplanır diye yazmaktadır. Aslında ikisi aynı şeydir. Neden diyeceksiniz? Cevabımız çok basit; size şöyle açıklayayım;

Bir kimse hasta olduğunu düşünüp, hastaneye rapor almaya gitmeden direkt olarak vergi dairesine giderek engelli vergi indirimi dilekçesi verebilir. Bu durumda vergi dairesi yada ankara o kişiyi muayene olması içün hastaneye sevk eder, hastane kişiyi inceler ve raporu ankaraya iletir. Ankara da gelen rapora göre çıkan sonucu onaylar yada bir başka hakem hastaneye sevk eder. Yani ankara kişiyi muayene etmez, hastanenin verdiği oranları onaylar. Bu oranlara da hastane engel oranı derken ankara çalışma gücü kaybı oranı demektedir. Sürecinizin devamını bilmiyorum fakat kamu gözetim kurumu böyle bir cevap veriyor ise bize şunu da vermelidir. Çalışma gücü kaybı oranı hesaplanırken nereye bakılmaktadır. Örneğin görme kaybı olan birisine hastane özür oranları cetveline bakıp da % 80 rapor verdiğinde, ankara daki heyetin baktığığı Farklı bir cetvel de aynı oranın/hastalık kodunun karşılığı % 60 ise (ani böyle bir cetvel var ise) KGK cevabında haklıdır.
    Açıkcası ben internette bulamadım.

Üye
    samedo99 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:05
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    0

@suskun57

Yanlisin var Ankara'da kurulda doktorlar var hastalığı inceleyip ona göre karar veriyorlar

Üye
    suskun57 Avatarı

Gerçek Adı
    erhan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    3

doktorlar hastalığı neye göre inceliyor @samed099 bey, link paylaşırmısınız, değerlendirme kriterlerini görelim.

Üye
    samedo99 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    0

@suskun57

Onu ben bilemem ama imzalar sağlık bakanlığı doktorlarına ait bana gelen vergi indirimi sonucunda o şekilde gerisini bilemem

Üye
    suskun57 Avatarı

Gerçek Adı
    erhan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    3

Sayın @samedo99,
    O zaman bu yorumu da yapmanız doğru olmaz, bilemem diyip doktorlar şöyle karar veriyor diyorsunuz ancak doktorlar yanlış karar da verebilir. İşte bu noktada neye göre değerlendirmeye alındığı bilmek gerek? Benim aradığım konu budur, yazılan yazının dayanağının olması.
    Teşekkür ederim.

Üye
    samedo99 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    0

@suskun57

Doktorun neye göre karar vergidigini sen nereden bileceksin sonuçta doktor adam hastalığa verilen orani uygun görmez düşürür sana dayanağını sormaz

Üye
    suskun57 Avatarı

Gerçek Adı
    erhan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @samedo99

Dostum bu doktor keyfiyetini ortadan kaldırmak için yönewtmelik ekinde özür oranları cetveli var ve her hastalığın tanı kodu var orada, o hastalık türüne göre de karşılığında oranlar yazıyor. Yani standart. Ben doktorun değerlendirmesi bu şekilde yapabilirim. Ama doktor beni görmeden farklı oranı neye dayanarak veriyor? Devlet yada eğitim arştırmalardaki hocaların oranlarını neye göre değiştiriyor? Aynı oranlara bakıpta aynı tabloya bakıp da neyi düşürüyor. Başta kişiler bu keyi oran düşürmelere itiraz edip hakkını aramaları. Ama sen doktora karışamazsın diyorsun. Ben doktora karışmıyorum, doktorun değerlendirmesi doğrumu yanlış mı, keyfi mi değil mi bunu sorgulamaya hakkımız var, korkmayın bundan.
    teşekkürler.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12