Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 30 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ozi09 Avatarı

Gerçek Adı
    ozlem
    Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    12:24
    Yaşadığı Yer
    AYDIN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Oturanboğa(Bülent bey) bu sorum size bilginize güveniyorumve yardımcı olmanızı rica ediyorum yol gösterilmesine ihtiyacım var.

ben 2012 11. ayda maliyeden aldığım sevkle Sağlıkkurulu raporu aldım G venöz yetmezliğive ortepedik oranlarımla ankaraya gönderdik ancak 4 ay sonra raporum düşürelerek geri gönderildi
    daha sonrasında maliyeden bi beyin söylediğni yaparak Ankara sağlık kuruluna itiraz dilekçesi yolladım
    bununla ilgili hala bir dönüş olmadı ve ben yanlış bilmiyorsam 1 yıl sonra tekrar vergi indirimi için sevk alıp aynı hastaneden rapor alabiliryormuyum.

İtiraz ve mahkemesürecine göre bu yol bana daha uygun gibi geliyor ki itirazıma bile hala yanıt verilmedi ve tekrar aldığım raporla vergi indirimine başvursam sansım ne olur.
    Eğer onama gelirse emeklilik şartlarım oluşmuş durumda hemen emekli olabilecekken mahkemeyle uğraşmak istemiyorum sizce ne yapmalıyım raporum düşürülürken bihakem hastaneye bile sevk edilmemişim sadece oran düşürülüp hak edemez denmiş…
    Vereceğinizbilgiler için şimdiden tşk ler

Üye
    ozi09 Avatarı

Gerçek Adı
    ozlem
    Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AYDIN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İyi akşamlar arkadaşlar daha öncede yazdım ama şimdi bakıyorum sorumu göremiyorum… o nedenle tekrar yazıyorum. Bende 2012 nin 11 . ayında maliyeden vergi indirimi almak için başvurdum ve %47 raporumu maliye Ankara sağlık kuruluna gönderdim ve 36 olarak geri geldi daha sonra maliyeden bir memurun demesi üzerine bir dilekçeyle itiraz ettim bazen bu olumlu netice verebiliyormuş şansımızı denedik halen bi yanıt yok eğer yine karar değişmez ise öğrenmek istediğim bır yıl dolunca tekrar başvurabiliyormuşuz sanıyorum vergi indirimi için yine aynı şekilde sevk alıp aynı hastaneden rapor alım gönderebiliyormuyuz. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim. Şimdiden tşk ler

Üye
    kuzey61x Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    23.09-2016
    Saat
    22:53
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dosyanızı takip edebileceğiniz bir numaranın yazılı olduğu kucuk kagit verdilermi size online takip edilebiliyor yeni uygulama sanırım gecen hafta muraacat etmiştim 2. kez ilkinde yoktu oyle birşey.

Üye
    ozi09 Avatarı

Gerçek Adı
    ozlem
    Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AYDIN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayır bana yazdıysanız bi numara verilmedi.

Üye
    angara Avatarı

Son Giriş
    29.03-2016
    Saat
    11:26
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ozi09 bence itiraz başvurusu yaptığınız deftardarlıktan itirazınızın ne şekilde sonuçlandığını araştırınız olmassa deftardarlığa yeni bir başvuru yaparak tekrar hastahaneye sevkinizi isteyiniz raporunuzda rahatsızlıklarınızın ayrıntılı olmasına ve cetveldeki oranlara uygun olmasına dikkat ediniz

Üye
    ozi09 Avatarı

Gerçek Adı
    ozlem
    Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AYDIN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tşk ederim... cevabın gelmesin 3 ay sürdü itiraz ne kadar sürecek bilemiyorum..hayırlısı bakalım

Üye
    Liljan Avatarı

Gerçek Adı
    Liljan
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Benimde ilk 2012 başlarında raporum düşürüldü kabul edilmedi il sağlık müdürlüğü ile görüşüp yeni bir rapor aldım itirazda etmedim süreçde beklemedim ...
    raporunuzu ayrıntılı yazdırın içine filmlerinizi koyun tabloya göre hastalıkların yazılmasını istiyorlar heyet başkanından rica ettim raporumu dr ların düzenlediği gibi yazsın burdaki memurlar kısaltmasın dedim yardımcı oldular raporum 3 hafta sonra onaylandı ...

Üye
    ozi09 Avatarı

Gerçek Adı
    ozlem
    Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AYDIN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

liljan 1 yıl dolmadan başvurabiliyormuyuz ben 1 yıl geçmesi gerektiğini söyledikleri için 1 yılın dolmasını bekliyorum bu aradada itiraz ettim. Yine aynı hastanedenmi aldınız raporunuzu ...farklı bir hastanedenmi almak gerekiyor. yardımlarınız için tşk ler

Üye
    Liljan Avatarı

Gerçek Adı
    Liljan
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Yazılı itirazda bulunmadım il sağlık müdürlüğü ile görüştüm onlar hastaneyi aradı tekrar vergi dairesine kayıt yaptırıp işlemlerimi tamamlayıp aynı hastaneden tekrar rapor aldım galiba 3 aya yakın bi zaman sonra aldım

Üye
    yomaz Avatarı

Gerçek Adı
    ömer atik
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:38
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence bekleme dava aç derim ben beklemeden açtım ve 4 ay da sonuçlandı mahkeme dava aç bölge idare mahkemesine

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    942
    Verilen Beğeniler
    1.237

Yok yok dava açmayın hemen. Oradan gelecek yanıtı bekleyin. Eğer yanıt olumsuz olursa, bir süre sonra yeniden yetkili hastaneler'den birinden rapor alın ve yeniden sakatlık indirimi için başvurun. Tabii, sakatlık oranı cetveli'Ne göre % 40 ve üzeri rapor alabileceğinizden eminseniz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    toprak 24 Avatarı

Gerçek Adı
    turan
    Son Giriş
    07.01-2016
    Saat
    15:37
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba gül hnm. 2012 nin 10 cu ayında heyete girdim.% 40 rapor aldım..rapor ankaraya gidip geri geldi.tabloya göre sınıflandırın diye..ben aynı hastanenin ortopedi bölümüne gittim..açıklamada sadece b91 polio sekeli yazıyordu..doktora oranı tabloya göre açıklamsını yazın dedim.ortopedi doktoru % 36 yazıp evrağı vergi dairesine geri gönderdiler..raporda ankaradan % 36 olarak geldi..benim şimdi ne yapmam lazım..heyetin % 40 vermiş olduğu raporu,neden ortopedi bölümü geri çekti..% 40 ı verende ortopedi bölümüydü..kafam çok karışık..il sağlığa itiraz ettim.benim hakem hastanesine sevk ettiler..şimdi ne olacak bilmiyorum.yeniden mi rapor alayım,mahkemeyemi vereyim.nasıl bir yol izleyeceğim bilemiyorum.

Üye
    ozi09 Avatarı

Gerçek Adı
    ozlem
    Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AYDIN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi akşamlar arkadaşlar..
    benim raporum 47 yle ankaraya gitti 36 olarak geri geldi 2012 kasımından beri uğraşıyorum maliyeden bi beyin söylemesiyle bir ay içinde itiraz dilekçesi yazdım 5 ay oldu onada cevap yok bugün tekrar gidip maliyeden sevk istedim veremeyiz dediler ...o birkere veriliyormuş benim merak ettiğim maliye itirazıma olumlu dönerse sıkıntı yok ama olurda itirazım kabul edilmezse ben birdaha vergi indirimine başvuramıyormuyum???tşk ler şimdiden

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    942
    Verilen Beğeniler
    1.237

Velev ki sonuç olumsuz oldu, 5-6 ay sonra kendi başınıza hastaneden rapor alıp sakatlık indirimi için defterdarlığa bavurursunuz. Bu konuda hiç bir sınırlama yok.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    942
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    katre-i matem, hangi statüde çalışansınız; memur mu ssk'Lı mı?

Sayfa 1 / 2 12 SonSon