Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 28 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    erdem01 Avatarı

Gerçek Adı
    erdemoz
    Son Giriş
    19.06-2013
    Saat
    13:39
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sayın;Hocam

Eski iş yerinde çalışırken vergi indirim raporu için başvuruda bulundum.Lakin daha sonra iş değişikliği yaptığım için eski işyeri adı ve adres bilgilerini vermiştim.Ankaradan gelecek raporumu eski çalıştığım iş yerinden alsam yeni çalıştığım yere versem olurmu.Eski iş yerimde yeni çalıştığım yere çok yakın ve muhasebecide arkadaşım rapor gelirse ben sana haber veririm gelir alırsın dedi.Sizce yoksa yeni çalıştığım yerden tekrar çalıştığıma dair yazı alıp deftedarlığamı vermem gerekiyor.Bu konu hakkında mevzuat nedir?

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:15
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Eski iş yerinize gitmenize bile gerek yok yeni iş yerinizden çalıştığınıza dair bir belge alarak direk maliyeye müracaat edin. Şöyle bir dilekçe olabilir. Yeni iş yerime xx derece vergi indirim hakkımın olduğunu bildirilmesini arz ederim... Evraklarınızı teslim edin 20 gün içerisinde vergi indirim hakkınız olduğunu bildirir yazı yeni iş yerinize gelecektir.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten vergi indirim hakkı bir defaya mahsus sürekli alınan bir karardır eski işyerinizde ki vergi indirim belgeniz yeni iş yerinizde de geçerli olacaktır ...

Üye
    erdem01 Avatarı

Gerçek Adı
    erdemoz
    Son Giriş
    19.06-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın;Officer

Yeni çalıştığım iş yerinden çalıştığıma dair yazı alıp maliyeye götürmem benim için oldukça zahmetli oysa yeni iş yerim bana 5 dakka mesafade ordan alsam yeni iş yerime versem Bio arkadaşımızın dediği gibi daha uygun olamzmı birde iş yerinde izin alıcaksın.Kalkıp deftarlığa gideceksin nerden baksan öğleya kadar zaman alacak.Oysa eski iş yerime gelen yazıyı alıp yeni iş yerime vermem benim için çok zahmetli değil ne zamanım gidecek nede izin almış olacam neden kolay varken zoru seçiyorsun.Kabul görmeyeceği içinmi.

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

İş yeri adına geldiyse vergi indirimi o işyeri için geçerlidir aslını vereceklerini sanmam ancak kopyası ile brlikte maliyeye başvurman gerekebilir

Üye
    erdem01 Avatarı

Gerçek Adı
    erdemoz
    Son Giriş
    19.06-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ne yani raporlar çalıştığın iş yerinemi göre düzenleniyor yani ben şimdi eski iş yerimden onaylanmış raporumu alsam yeni iş yerime versem bu durumda vergi indirim hakkım olmuyormu.Bu rapor kişinin kendi şahsı ile alakalı bir durum değilmi.Benim raporum onaylanmış sonuçta nerede çalışırsam çalışayım vergi indirim ahkkım olmazmı?Sonuçta o roparda şu kişi vergi indirimden bakanlığımızın incelemsi sonucu vergi indiriminden yararlanmaya hak kazanmıştır denilmiyormu.Ben cevabımın karşılığını tam bulamadım.Ben diyorumki eski iş yerimdeki muhasebeden raporum gelince alsam yeni iş yerime vermem benim için en uygun durum.Çünkü iş yerim bana yakın olması ve iş yerimle bağlarım hala devam etmesi ve muhasebeci arkadaşım olması nedeni ile.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Erdem sen o evrağını eski iş yerinden al yeni iş yerindeki muhasebecinize ver o halleder...

Üye
    erdem01 Avatarı

Gerçek Adı
    erdemoz
    Son Giriş
    19.06-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işte aradığım cevap bu Bio kardeşim teşekkürler neden farklı cevaplar ve uzatmalı cevaplar veriliyorki yani kanun ne diyorsa ve geçerli bir hükmü varsa benim için yeterli eski iş yerimden yazıyı almak benim için en kolay ve zahmetsiz bir iş.Ama iş yerinden yazı al yazıyı git sonramaliyeye ver ne gerek ar bunlara geçerliği var ise eski işyerime gelecek yazıyı alıp yeni iş yerime vermem en mantıklısı.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

O işi muhasebeciniz halleder erdem yani senin alıp gitmen gereken evrağı işlemi ile ilgilenecek kişi sen evrağını aldıktan sonra muhasebecidir arkadaşım sıkıntı yok...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:15
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Olmaz çünkü eski iş yerinize hitaben yazılmış bir vergi indirimini yeni iş yeriniz nasıl kullansın, siz gidemiyor iseniz evraklarınızı hazırlayıp iadeli taahhütlü yollayın maliyeye eninde sonunda iş yerinize bu belge gelir. Hatta yeni iş yerinize söyleyin onlar yapsın yazışmayı

Ayrıca bende sizin gibiydim eski iş yerime yazılmış vergi indirimini yeni iş yerim kabul etmemişti bu yazı bize hitaben değil sana nasıl vergi indirimi yansıtayım demişti muhasebeci..

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

İlker işte yeni evrakını alıp yazışmayı yeni işyerindeki muhasebeci yazışmasını yapar ben personel işlerine bakıyorum şuan iş yeri değiştiren bir kaç personelimize eski yazıların hepsini verdim yeni işyerindeki muhasebecilere götürdüler sıkıntı yok yani onun için net yazıyorum...

Üye
    erdem01 Avatarı

Gerçek Adı
    erdemoz
    Son Giriş
    19.06-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın;Officer

Mevzuat bumu yani eski iş yerime gelen evrağı yeni iş yerim kabul etmezmi.Yani ben maliyeye yeni iş yerimden evrak alıp götürmez isem demek vergi indiriminden yararlanamayacağım doğrumu söylüyorum.Oysa bio arkadaşım senden farklı söylüyor ben burada mantıklı olan şeyi değil kanun neyi istiyorsa onu yapayım ama işide zora sokmadan kolayı varken.Burada benim eski iş yerimden den gelen yazıyı almam benim için maliyeye yazı vermekten daha kolay.Onun için eski iş yerimden yazıyı alıp yeni iş yerime verip onların kayda geçmesini istiyorum.Officer kafamı çok karıştırıyorsun.Ben bunla ilgili deftarlığı aradım lakin onlarda yeni iş yerinden yazı alıp bize getirmen gerektiğini bunu posta ile değilde şahsen yapmam gerektiğini söylediler.Ama tabiki eski işyerimle bağlarımın devam etttiğni ve bana yakın olduğunu buradan alıp yeni iş yerime versem uygun olurmu demedim.
    Bio arkadaşımda eski iş yerinden raporu almam ve yeni iş yerime vermem yeterli olur diyor.Bu bana daha uygun geliyor tabiki kabul ederlermi sorun çıkarmı.Bio arkadaşım konu ile alakalı bilgi sahibimi acaba.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Erdem sen o evrağını alıp yeni iş yeri muhasebecine verir isen zaten o yazışmaları muhasebecin takip edecek senin adına tek fark senin yerine zaten işi ile ilgilenmesi gereken muhasebecin ilgilenecek anlamıcak bir durum yok gayet açık herkes aynı olayı farklı yollardan anlatmaya çalışmış hepsi bu

Üye
    leaderboy Avatarı

Gerçek Adı
    Şaban
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    17:00
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Vergi indirimi için ankaraya raporun aslı bir kereye mahsus gönderilir. İş yerinin bağlı olduğu büyük mükellefler vardır. Eski ve yeni iş yerin bir birine yakın olduğu için büyük ihtimalle ikiside aynı yere bağlıdır. Şöyle izah edim sana kardeşim, Ankara'dan vergi indirimi için sana gelen yazı sonraki gireceğin bütün iş yerleri için geçerlidir. Yeni iş başvuru evrakların ile ankaradan gelen yazının fotokopisini insan kaynaklarına vermen yeterlidir. Kendim böyle yapıyorum. En başında bilmiyordum ikince kes büyük mükellefe gittiğimde fırça yemiştim her girdiğin iş yerinde bunu kullanacaksın demişti sağ olası ben şimdiye kadar öyle yaptım hiç bir sorunla karşılaşmadım...

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Şükür beni söylediğimin aynısını yaşayan bir kardeşim çıktı

Sayfa 1 / 2 12 SonSon