Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 28 mesajın 16-28 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    leaderboy Avatarı

Gerçek Adı
    Şaban
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    17:00
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Konumuz belli bunu yaşayan kim bilir kaç kişi daha vardır

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Maalesef herkes devletin bir kademesinde ancak bilmesi gereken yönetmelikleri uygulamaların acizliğini vatandaşa yansıtıyor özel sektörde dahil olmak üzere...

Üye
    erdem01 Avatarı

Gerçek Adı
    erdemoz
    Son Giriş
    19.06-2013
    Saat
    13:39
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Olaylar dediğin gibi tamamen farklı.Tamam ibrahim arkadaşım senin dediğin gibi yapacam oradan eski iş yerinden raporu alıp yeni iş yerime verecem umarım kabul görür.Onlar benim adıma uğraşırlar uğraşmama gibi bir durumları olabilirmi o beni düşündürüyor.Böyle bir zorunlulukları varmı acaba?Birde leaderboy arkadaşım ben yeni işe başlamıyorum 4 ay oldu işe başlayalı.

Üye
    leaderboy Avatarı

Gerçek Adı
    Şaban
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Şimdiye kadar olan çalışma sürelerin indiriminide iş yerinden talep ede bilirsin geriye dönük 4 ayın indirimini..

Üye
    erdem01 Avatarı

Gerçek Adı
    erdemoz
    Son Giriş
    19.06-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın leaderboy;

Nasıl yani yazdığın cümleyi anlayamadım.Yani Ankara giden ve hala gelmeyen raporuma istidaden bu süre zafında geçen sürede vergi indirim ücretinide geriye dönük iş yerinden alabirmiyim demek istiyorsun yoksa benmi yanlış anlıyorum.Konuyu biraz daha açık ve net yazarmısın rica etsem.Konu ile alakalı hiç bir bilgim yok.İş yeride söylemez bana biliyorsun nede olsa özel sektör.

Üye
    leaderboy Avatarı

Gerçek Adı
    Şaban
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sen iş yerine diyelim bu gün başladın vergi indirimin 4 veya 5 ay sonra başladı geriye dönük bu geçmiş ayların içinde alman gereken indirimli tutarını alabilirsin. Bunun için sana bilgi veren olmasa dahi çalıştığın yerin insan kaynaklarıyla görüşürsen illaki yardımcı olurlar.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Erdem ben bizim işyerinde çalışan engelli arkadaşların Ankaradan aldıkları yani bize gelen bizim şirkette çalışırken müracaat ettikleri vergi indirim hakkı evraklarını yeni çalıştıkları işyerlerine götürmeleri için aslını bile değil fotokopilerini verdim onlarda yeni çalıştıkları işyerindeki muhasebeciye götürdüler ilgilenme konusuna gelince ben şahsen ilgileniyorum bize gelen engelli kardeşlerimle personel işlerine bakan bir personel olarak ama sizin muhasebeci ilgilenirmi bilmem normalde ilgilenmesi gerekiyor...

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Uygulama tamamen İlker arkadaşın belirttiği şekildedir.
    Her iş değiştirdiğinizde orada çalıştığınıza dair çalışma belgesi almak ve maliyeye vermek zorundasınız.
    Vergi indirim yazıları işverene hitaben düzenlenmektedir,evet vergi indirimi tek ama o vergi indiriminin yeni işvereninize maliye tarafından tebliği gerekmektedir.
    Erdem kardeşim,siz burada sorunuza cevap aramıyor,size kolay gelen cevabı sipariş ediyorsunuz.
    İlker arkadaş mevzuata uygun cevabı verdiği halde kafa karıştırıyorsun gibi hoş olmayan yorumlar yapıyorsunuz.
    Evet dediğiniz şekilde yapanlar vardır şüphesiz,hatta hiç vergi indirimi olmayan birine sırf sakat raporu var diye kafadan vergi indirimi uygulayan mevzuattan habersiz muhasebeciler dahi var.Onlar o şekilde uyguluyor diye doğrusu o demek değildir.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

erdem01;

Siz sordunuz biz mevzuat çerçevesinde cevap vermeye çalıştık ve yanlış cevap vermedik sizde en net bilgiyi Defterdarlıktan almışsınız zaten kafanız karışıyor ise direk ilgili birime müracaat ederek kafa karışıklığını ortadan kaldırmanız gerekli diye düşünüyorum. İbrahim kardeşim yanlış mı söylüyor hayır ne diyor bak diyor ki eski iş yerinden vergi indirimini alıyorsun yeni iş yerine veriyorsun onlar yazışmaları yapıyor diyor yani her hâlükârda yeni iş yerinize verilmek üzere, yeni iş yerinize hitaben belge almak zorundasınız.

Üye
    erdem01 Avatarı

Gerçek Adı
    erdemoz
    Son Giriş
    19.06-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Officer bir dediğin ikincisini tutmuyor bir o yazı iş yerine hitaben yazılmış diyorsun sonrada eski iş yerinden yazıyı alıp yeni iş yerine ver onlar halleder demekle yetiniyorsun.Bu neden Bio arkadaşımız gibi başında bu şekilde söylemedinde kulak arkasından elini uzatmak zorunda kaldın bana.Şayet iş yerim bunu benim adıma yani yazışmayı yapabilme durumu söz konusu ise ben neden uğraşayım bunlarla doğru değilmi.Ben burada senle bio arkadaşımızın yorumları arasında çelişkiye kaldım.Neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilemedim.Birde Deftarlığı aradım lakin onlara rski iş yerimden raporu alıp yeni iş yerime versem onlar benim adıma yazışma yapsalar demedim o kısmı yırtıp atmışsın officer.Böyle bir durum var ise onu tercih etmek daha iyi değilmi.Sakın eleştirimden dolayı bana kızma.Maksadım seni eleştirmke değil.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Arkadaşım; Yeni iş yerinizde bu işler ile uğraşmak zorunda değil siz beyan ederseniz vergi indirimini uygular yoksa uygulamaz. Engelli kadrosunda olmanız size vergi indirim hakkının yansıtılacağı anlamına gelmez. Maliyeyi bizzat arayıp ne yapılması gerektiğini öğrenmişsiniz, zaman kaybetmeden yeni iş yerinizden çalıştığınıza dair belge alarak maliyeye bildirimde bulunun

Üye
    twilight Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    Başkent
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    29

Bende yeni iş yerimden çalıştığıma dair belge alıp maliyeye bildirmeyi düşünüyorum yada gerçekten oluyor ise eski iş yerimden talep edeyim onlar yeni iş yerime bildirsinler bu daha kolay olurdu.

Üye
    Engellektuel Avatarı

Gerçek Adı
    Aykan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:23
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    21
    Blog Mesajları
    21

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    damdan düşen bulun bana

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12