Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon
Toplam 80 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sesene Avatarı

Gerçek Adı
    Selim ERDEM
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merkez sağlık kurulu kalktımı kalkmadımı bugün cevizlibağındaki vergi müdürlüğünü aradım merkez sağlık kurulu kalkmadı raporlar ankaraya gidiyor dedi bu konu hakkında bilgisi olan varmı ?

30 Mart 2013 de yayimlanan yeni yonetmelik bu forumda tartisilmis,, cetvel de oran olarak degisiklik olmadigi fakat Merkez Saglik Kurulunun kalktigin fikri ortaya atilmisti.

Ne varki hala Vergi indirimi belgesi icin muracaatlari Maliye Saglik Kurulu degerlendirmeye devam ediyor.

hatta konu hakkinda Ali Tezel de yazi yazmisti.

Yazi burda.. Ali Tezel - Özürlüye vergi indirim belgesi müjdesi - HABERTÜRK

Üye
    capsi Avatarı

Gerçek Adı
    adnan
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayır yok öle birşey..

Üye
    reletec Avatarı

Son Giriş
    29.09-2013
    Saat
    14:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet ali tezel ve başka gazete ve internettede okudum hala merkez sağlık kurulu işkencesi devam ediyor.istanbul içinde bir evrağım cevizli bağdan şişliye 1 ayda geldi ankaraya kaç ayda gider kimbilir son zamanlarda vergi indirimine başvuranlar oldumu tecrübeler??? Kaldırıldımı yoksa memurlarmı uygulamıyor anlamadım

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Konuyu Ali TEZEL ve değişik illerdeki temsilcilerine önce e-mail ile daha sonra da faks ile resmi olarak sordum.. " 30 Mart tarihli yönetmeliğe dayanarak merkez sağlık kurulunun kalktığını,bundan böyle hastanenin verdiği raporların işleme aşılanacağı şeklinde hemen hemen yerde demeç verdiniz,ancak ne merkez sağlık kurulu kalktı ne de işkence ve eziyet.. Merkez sağlık kurulunun kalktığına dair bana resmi belge sunmanızı istiyorum " şeklinde kendilerine en az 2 'şer kez yazdım.. Hiçbirine cevap vermediler.. Üstüne üstlük Ali TEZEL'in Bursa temsilcisi Özgür ERDURSUN 1 Mayıs 2013 tarihinde Bursa'da yayın yapan yerel bir tv kanalında merkez sağlık kurulunun kalkmadığını,aynen çalışmalarına devam ettiğini söyledi.. Ali TEZEL mi yalan söylüyor,temsilcilerinin mi konudan haberi yok,yoksa bizleri aptal mı sanıyorlar ?... Burada birileri kendilerine menfaat sağlamaya çalışıyor daaaaa .. Acaba kim veya kimler ? Bilgisi olan varsa paylaşabilirse memnun olurum..

Üye
    erdem01 Avatarı

Gerçek Adı
    erdemoz
    Son Giriş
    19.06-2013
    Saat
    13:39
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar benim 2013 de aldığım rapora istidaden Ankara ile görüştüm konunun bizle alakası yok dediler artık raporunuz vermiş olduğunuz vergi dairesi ve deftarlıktan öğrenin dediler.Bende cevizlibağdaki deftedarlığı aradım telefona çıkan bayan nazik bir dille taşınma nedeni ile evraklar hepsi cuvallanmış olduğundan bilgilerin yedeklenmiş olduğundan 1 hafta sonra aryıp durum hakkında bilgi alacağımı söyledi.Sanırım artık Ankara merkez sağlık kurulu ropru onaylamıyor raporu verdiğiniz yer onaylayı iş yerinize yazıyla durumu bildiriyor.Martta çıkan kanundaartık hastanenin verdiği karar kesindir demiyormu.Onun içindirki neden Ankaraya raporu göndersinler.

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

erdem01;
    "Hastanenin verdiği rapor geçerlidir".. Bunda herkes hemfikir.. Bu konuda yüksek yargının vermiş olduğu kararlar da var.. Devlet her yıl rapor vermeye yetkili hastaneleri bir yönetmelik ve genelge ile tüm illere duyuruyor.. Bu liste dışında kalan hiçbir kurum veya kuruluş rapor vermeye,verilen raporu değiştirmeye,üzerinde oynama yapmaya vs yetkili değildir.. Bunu mahkeme söylüyor.. Ancak gel gelelim aynı devletin başka kurumları ben yargıyı kazımam kardeşim diyor.. Ben geçen yıl 14 ocak 2012 tarihli genelge ile SGK ya gittim.. Geçen yıl maaşımı kesmişlerdi.. Benim maaşımı bu genelgeye göre kesemezsiniz dedim.. Burada madde var.. Benim raporum sürekli-ömür boyu ve sağlanan sosyal yardımlar vs kesilemez şeklinde hüküm var burada yazıyor dedim.. Ne mi dediler ? GİT O ZAMAN HAKKINI MAHKEMEDE ARA.. BİZİ MAHKEMEYE VER... Al sana en basit örnek bu bizzat ben yaşadım.. Daha ne olsun.. Her kurum kuruluş kafasında göre takılıyor... Amerikalıların dediği gibi "BİZLER TESADÜF ÖLÜYORUZ,SİZLER TESADÜF YAŞIYORSUNUZ "...

SGK Rehberi - Tezel engellileri istismar mı ediyor?

Konuyu az önce resmi olarak BİMER'e yazdım.. Yanıtı gelince sizlerle paylaşacağım inşallah...

Üye
    reletec Avatarı

Son Giriş
    29.09-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende yazdım bimere 1 aydır cevap bekliyorum gelmedi abi böyle saçma bir yönetmelik görmedim hayatımda engellilere türlü yol çıkartılarak vazgeçirmeye çalışıyolar resmen hastane idi vergi dairesiydi merkez sağlık kuruluydu vazgeçirmek için ellerinden gelini yapıyorlar bence merkez sağlık kurulu felan hikaye raporu özel hastahaneden mi alıyoruz? Hastahanedekide senin devlet memurun merkez sağlık kurulundakide senin memurun hangisine güvenmiyosunda iki aşama koyuyuosun anlamadım. Yarın vergi dairesinde başvuruya gidicem bende haber veririm burdan gelişmeleri

Üye
    labrador Avatarı

Son Giriş
    11.06-2017
    Saat
    21:44
    Yaşadığı Yer
    ankara/gölbaşı
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

evet ne bu böyle..net bişey olsun....

Üye
    eflatun19 Avatarı

Gerçek Adı
    bekir
    Son Giriş
    09.07-2015
    Saat
    11:29
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Net olan sağlık kurulunun devam ettiği.ayrıca vergi indirimine müracaat edenlerde aylarca sonuç için bekliyor.
    Sgk artık emeklilik işlerini yaklaşık bir ay içerisinde sonuçlandırıyor.
    Maliye sağlık kurulu da en fazla bir ay içerisinde müracaatları sonuçlandırmalıdır.

Üye
    reletec Avatarı

Son Giriş
    29.09-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar malesef kötü bir haberim var; bugün yeni raporumla vergi indirimi başvurusu yaptık 3.5 ay sonra merkez sağlık kurulundan cevap gelir dedi yani merkez sağlık kurulu kalkmamış haberiniz olsun.ayrıca cevizlibağda sakatlık indirimi için işlem yaptığımız vergi dairesi vatan caddesine taşınmış haberiniz olsun !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Onceden vatan cad.de idi...gecici olarak yesil kundura ustune tasinmisti...tekrar mi ayni yere vatana tasindi...

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

kedi fare oyununundan başka birşey değil... her zaman söylediğim gibi yine söylüyorum... devlet kendi eliyle çıkardığı yönetmelikle,yetki verdiği doktorlara güvenmiyor,üstüne üstünlük yüksek yargı tarafından faaliyetlerinin yasal olmadığı da kesinleşen başka bir kurulu onun üzerinde bir kurum olarak gösteriyor. Böyle bir durum uganda da bile yokken bizde olması tamamı ile ileri demokrasi ürünü zihniyettir..

Üye
    selcuksoray Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.09-2015
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynen katılıyorum, Ocak 2 sinde başvuru yapmıştım halen şirkete raporum gelmedi,,,taşındıkları için kesin çuvalların içinde hüzünle bekliyor raporum
    yeter bu düzende çektğimiz sıkıntılara ....

Üye
    reletec Avatarı

Son Giriş
    29.09-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar birşey sorcam ben bu kağıdımı kendim ankaraya götürüp maliye bakanlığına kendim vermek istesem olurmu sizce yeni taşınma olayı vs. Işimizi uzatacaklar gibime geliyor birde vatan caddesindeki vergi binasını arıyorum açmıyolar başka numara yazarmısınız burdan

Üye
    Nostradamus Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    12.04-2016
    Saat
    23:06
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    selcuksoray;
    sen ocak 2013 te başvurmuşsun ben 2012 nin 11. ayının 20 sinde başvurdum halen ses yok

reletec;
    Hastane -bulunduğun ildeki vergi dairesi-ankara kurul gidişat böyle evrakları sana vereceklerini sanmam..elden ankaraya kendin götürsende değişen birşey olmaz sonuç bekleyenlerin ortak sıkıntısı zaten ankara süreci....sana tutupta sen elden getirmişsin hemen işleme koyalım sonucunu verelim al götür evraklarını demezler de...Carlos kardeş

Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon

Başlığın Etiketleri