Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 80 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    reletec Avatarı

Son Giriş
    29.09-2013
    Saat
    14:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Abi topkapıdan şişliye 1 evrak 1 ayda geliyosa ankaraya ne kadar zamanda gider kimbilir hastaymış engelliymiş kimin umrundaki zaten ankaraya elden versek hiç değilse posta süreci kısalmış olur kurulda yine beklesin

Üye
    Nostradamus Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    12.04-2016
    Saat
    23:06
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

doğru söylüyorsun haklısın ama devlet işlerine akıl sır erdirilemiyor.İşleri daha da uzatmak için ellerinden geleni yapmakla kalmıyor bilişim çağında , internet çağında yaşadığımız bir çağda halen kağıt parçaları ile işlem yapıyorlar..Sistem zaten baştan yanlış. madem vergi dairesi senin sonucunu belirliyor o zaman ya rapor ve vergi indirimi için vergi dairelerinde yetkili doktor heyet kurulu oluşturup hastaneyi devreden çıkartmalılar yada ankaradaki kurulu devreden çıkartıp hastaneden alınan %40 ve üstü oranlı raporla otomatikman vergi indirimine tabi tutmalılar..Fakat sorun şu ki ikiside devletin yetkili kurumları olmasına rağmen birbirinden bağımsız farklı devletin kurumlarıymış gibi kendi aralarında işleri zorlaştırıp çıkmaza sokarak işi yokuşa sürüyor.olanda biz engelli vatandaşlara oluyor.oraya koş buraya koş bu halimizle..arkasından bitmeyen aylarca süren bekleme süreci..olumlu sonuçlanırsa ne ala fakat çoğu zaman iki kurum arasında bir standart olmamasından dolayı eksik evrak veya tatminsizlikten dolayı ya red cevabı yada tekrar başka hastaneye sevk edip tekrar koşuşturmaca maratonu ve yine aylar süren bekleme süreci ile insanları canlarından bezdiriyorlar...

Üye
    castabala Avatarı

Son Giriş
    28.03-2015
    Saat
    20:52
    Yaşadığı Yer
    osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

KASIM 2012 DEN Bekleyenleri görüyorum,tabiki helal olsun Allah hayrını göstersin Şubat 2013den mart 2013 den onaylananlar var,tahlil vs tekrarı istenenler var,evrağından haberi olmayanlar var,SİBİS...EVİSS BİLGİSİNİ GÖREMEYENLER VAR...Nerdesin ya Ömer...Hepsinden önce Allah var,Vallahi var,billahi var.Buyrun hep beraber havale edelim...HasbünALLAH ve ni'mel vekil.

Yasaklı Üye
    keremöz Avatarı

Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar resmi gazetede 3.3 2013 yayinlanan engelli raporlarida ankaraya gitdiginde düsmeecek deniliyor bu konuda sizin bir bir giniz varmi olan arkadaslar lütfen bildiklerinizi yazarsaniz sevinirim

Üye
    london78 Avatarı

Son Giriş
    06.09-2014
    Saat
    23:34
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki işten ayrılınca vergi indirimi hak ettiğimizi nasıl öğreneceğiz? bu geçmiş aylardaki vergi ödediğimiz ayları geri alabilir miyiz

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Başbakana sormak lazım oğluna çürük raporu alırken bu kadar eziyet çekti mi ? Yazıklar olsun.. Haklarımı helal etmiyorum hiçbirine... Hak vermek için değil,mevcut hakları geri almak ve eğer mümkünse de mevcut emekli olanların emekliliklerini geri almaya uğraşıyorlar... Sonra da dinden imandan bahsediyorlar... Geç bunları azizim... Herkes yaşadığı olumsuzlukları biliyor.. Kanun varmış yokmuş hiçkimsenin umrunda değil...

Üye
    castabala Avatarı

Son Giriş
    28.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

"HAKK' INIDA AL GİT."

derler ,bak demedi deme .dur hele acele etme.
    Aslında "O Hak hepimizin ,Kime ne." de ,neyse bi durun hele gardaş .
    HasbünALLAH ve ni'mel vekkil.

Üye
    reletec Avatarı

Son Giriş
    29.09-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

keremöz merhaba 3 3 2013 tarihli resmi gazetede oranlar düşmeyecek demişşsin baktım ama göremedim resmi gazetede sen bu bilgiyi nereden edindin

Üye
    Nostradamus Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    12.04-2016
    Saat
    23:06
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilginç şimdi de resmi gazete çıktı ortaya merak ettim bende bilgisi olan varmı acaba? 5 ay geçti ses yok sibisten

Üye
    reletec Avatarı

Son Giriş
    29.09-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Konuyla ilgili bimere 1 ay önce başvuru yaptım yeni geldi cevap aynen şöyle : Adı geçen kişinin raporuyla birlikte istanbul vergi dairesine başvuru yapması gerekmektedir ayrıntılı bilgi için arayınız demiş arıyacam yarın bakalım ne diyecekler . Konuyla ilgili bişey söylenmemiş anlayacağınız benim bimere tek yazdığım şey : Merkez sağlık kurulu kaldırıldımı kaldırılmadımı yani... Gelen cevapla ne ilgisi var anlamadım

Üye
    Riera Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

T.C. Resmi Gazete
    30 Mart 2013 Tarihli ve 28603 Sayılı Resmî Gazete
    MADDE 19 – (1) 14/1/2012 tarihli ve 28173 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik yürürlükten kaldırılmıştır.

Şimdi maliye ve vergi dairesi işin içinden çıktımı çıkmadımı netteki yazarlara göre çıktı ama uygulamalara bakarsak çıkmadı ne biçim iş bu ya, bende ilgili kanunu okudum bişi çıkaramadım yeni, sadece eski rapor yönetmeliği ile ilgili kanun yürürlükten kalkmış 19. maddeye göre.

Üye
    castabala Avatarı

Son Giriş
    28.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

KANITA DAYALI ARAŞTIRMACI ÜYELİK DİYE BUNA DERİM İŞTE...TEK KELİMEYLE TEBRİKLER....
    Artık bundan sonra hukuk konuşur...Yaşasın adalet...Arkadaşlar lütfen bu sayfayı ve haberi canlı tutalım..

Üye
    Riera Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Kazanılmış haklar
    MADDE 18 – (1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce; özürlüler için düzenlenmiş sağlık kurulu raporlarıyla belirlenmiş olan özür oranları, çalışma gücü kayıp oranları, vücut iş görme gücü kaybı oranları, tüm vücut fonksiyon kaybı oranları geçerli olup bu oranlara dayanılarak sağlanmış sosyal destek ve yardım hizmetlerinin sürdürülebilmesi için yeniden özürlü sağlık kurulu raporu düzenlenmez.

Madde 18 de önemli eski raporları olanlar tedirgin olmasınlar.

Vergi indirimi için vergi dairelerine başvurma olayının kalktığına dair dayandırılan 15. madde noktası noktasına aynı şekilde altta linkini vereceğim yürürlükten kaldıran kanunun 15. maddesi ile aynı, yani burada bir çelişki var ve sn.Ali TEZEL inde bir bilgi eksikliği var sanırım, çünkü olayı salt 15. madde üzerinden değerlendirmiş ancak eski ve yeni kanunlardaki 15. maddeler birebir aynı.

Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü

Üye
    reletec Avatarı

Son Giriş
    29.09-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ARKADAŞLAR BAKIN BU YAZIMI İYİ OKUYUN : BUGÜN ANKARA SAKATLIK İNDİRİMİNİ ARADIM MERKEZ SAĞLIK KURULU DEVAM EDİYOR DENDİ : 30.03.2013 TARİHLİ YÖNETMELİĞİ YÖNETMELİKTEN COPY PAST : Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Millî Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı BU YÖNETMELİĞİ KULLANIR DENİİYOR. ESAS ALINAN YÖNETMELİK BU YANİ. ARASANIZDA KONUYU BİMERE TAŞISANIZDA KESTİRİP ATILIYOR. BU YÖNETMELİKTE SAKATLIK İNDİRİMİ İÇİN YETKİLİ SAĞLIK KURULUNDAN ALINAN RAPOR ANKARA MERKEZ SAĞLIK KURULUNA GİDER DENİYOR MU ? HAYIR HATTA MERKEZ SAĞLIK KURULU ADLI BİR İBARE VARMI? HAYIR PEKİ BU MERKEZ SAĞLIK KURULU HANGİ YÖNETMELİĞE GÖRE İŞLEM YAPIYOR? İŞTE BUNU SORDUĞUNUZDA KESTİRİLİP ATILIYOR. ANKARA MERKEZ SAĞLIK KURULUNUN ESAS ALINDIIĞI YADA BU İSİMLE RESMİ BİR YÖNETMELİK YOK ANLAYACAĞINIZ VALLAHİ BEN HİÇBİŞEY DEMİYORUM DAHA NE DİYEYİM? BUNUN SONU YARGI AMA KİM UĞRAŞCAK Kİ

T.C. Resmi Gazete

ALLAHIN BİR KULU MALİYE BAKANLIĞININDA ESAS ALDIĞI BU YÖNETMELİKTE BANA MERKEZ SAĞLIK KURULU DİYE BİR YER GÖSTERSİN BU NEDİR YA?

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    reletec;
    Maliyedeki memur doktormuki..saglik raporunu onaylasinnn..Tabiki uznan birime gonderecek..buda ankara merkez saglik kurulu..Digelim sen hastaneye saglik raporu icin basvurdun...Ne tapior seni kurula cikariyor...Maliyede aynisini yapiyor kurula ciariyor...Bu cok normal ve dogal bir calisma sistemi...

rusa;
    illa resmi gazetede yazmasi sart degil...tum devlet dairelerindeki isler icin yonetmeliklerin hepsini resmi gazetede yazmasi gerekir..oyle bir sey kanunen olmaz.....birseyi elestirirken az arastin ve adaletli olun...yasa cir cikmaz 2 gun sonra bu konu ile ilgii 3 dane makake yazdim..(.2013 saglik raporlari sondurumm)...tum sorukarin cevabini hattda daha fazlasini bulabilirsin..

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon

Başlığın Etiketleri