Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    erdokuru Avatarı

Gerçek Adı
    ERDOĞAN KORU
    Son Giriş
    30.09-2015
    Saat
    10:43
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşım selam,

sen bu konuda bilgili gibisin desteğine ihtiyacım var şöyleki?
    benim raporum 1996 tarihli ancak 4firma değiştirdiğimden ve adres değişikliiği olduğundan bir türlü eski vergi indirim belgeme (sakatlık indirimi) ulaşamıyorum alınmamış olabilirmi?
    firmalar hep büyük firmalar idi aldıklarını düşnüyorumki arkadaşlarımda bu belge mevcut, gitmediğim yer kalmadı yeni başvuru yaptım bu seferde yeni tarihli rapor istiyorular bu konuda desteğini rica ediyorum bana çağrı atsan veya mesaj ben seni ararım yardımcı olabilirsen çok sevinirim

Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    7

sizin yerinize firmanızın vergi indirim belgesi alması mümkün değil bazı firmalar sizi vergi indirimi almış gibi gösterip bodroya öyle yansıtıyorlar ancak bu geçerli değil siz kendiniz firmadan orda çalıştığınıza dair yazı alarak maliyeye başvurduysanız ve hastaneye heyete girerek vergi indirimi almışssanız sorun yok yani maliyede kaydınız vardır sgkya başvurarak emeklide olabilirsiniz

Üye
    erdokuru Avatarı

Gerçek Adı
    ERDOĞAN KORU
    Son Giriş
    30.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ustam senle konuşabilirmiyiz?
    çağrı asan ben ararım seni
    533 501 02 32

saygılar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

Mehmet'in yazdığı gibi, çalışma yaşamının bir aşamasında şahsen defterdarlığa gidip rapor almamışsanız, sakatlık indirim hakkınız yok demektir. Bu hak ancak şahsi başvurularla alınabiliyor...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    erdokuru Avatarı

Gerçek Adı
    ERDOĞAN KORU
    Son Giriş
    30.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhba,

Süreklidir ibareli görme kaybı sebebiyle 1996 tarihli % 45 ranıyla bulunan raporum yerine vergi dairesinin isteği üzerine uzun uğraşlar sonucu tekrar heyete girip yeni tarihli rapor istediler aldım % 44 rapor ankaraya gidiyor oranımı düşürürler mi?

burada hastanede hastayı görerek verdikleri rapor oranına nasıl oluyorda ankara hastayı görmeden rapora müdahale ediyor, umarım oranım düşürülmez aksi halde emekli olamayacağım ve gerekirse mahkemeye başvuracağım bu konuda uzman arkadaşlardan destek rica ediyorum,

dşiğer konu ise eski raporumla vergi inidirim belgesini 2000 li yıllarda almış olabiliirm ama hiçbir yerden ulaşamıyorum belki belgem mvcuttur olup olmadığını nasıl anlarım.
    yine 2000 li yıllarda raporumla belediyeleri vs. ücretsiz binebilmek için vergi dairesine gitmiştim raporumu vermiştim ve ücretsiz seyahat kartı almıştım acaba o zaman indirim belgem oluşmuş olabilir mi?

bu konularda bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardımcı olun .saygılar sevgiler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

Sadece bir gözdeki görme kaybı için % 44 oran verilmez. Başka bir şey daha eklenmemişse, oran Ankara'dan geri döner...

Daha önce defterdarlığa sakatlık indirimi için başvurmuş olsanız bence bunu daha net olarak anımsardınız. Çünkü bu başvurunun kimlik kartı vs. ile hiç bir ilgisi bulunmuyor. İşyerinden bir yazı alıp diğer evraklarla beraber defterdarlığa başvurmuş olmanız gerekirdi... Ve, eğer o zaman başvuru yapmış ve sakatlık indirim hakkını kazanmışsanız, bugün aynı yere gidip buna dair teyit yazısı alabilirsiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    erdokuru Avatarı

Gerçek Adı
    ERDOĞAN KORU
    Son Giriş
    30.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    süpersiniz çok teşekkürler bir göz 10/2 diğeri ise 10/6 görüyor umarım Ankara'dan oran düşürülmez, daha önce defterdarlığa gittim ancak sadece otobüs kartı için gitmiştim, yani anlayacağınız zamanında yapmadığımdan şimdi sürünüyorum, ankaradan oran düşürülürse itiraz için mahkemeye başvuracağım anlamadığım 1996 yılında alınan eski raporum neden geçersiz "süreklidir" ibareside mevcut,
    burada doktorların gördüğü şeye ankara görmediği halde nasıl müdahale ediyor?