Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba
    Vergi indirimi alarak 2 yıl önce emekli olmuştum. Hastaneden aldığım tüm raporlar ÖMÜR BOYU-SÜREKLİ olmasına rağmen Ankara Merkez sağlık kurulu her yıl kontrole çağırır ve her seferinde kontrole giderdim.Her seferinde de aynı raporu alırdım. Onlar da beni yine kontrole çağırırdı.. Elimde şu anda 3 adet rapor var.. :) E-devlet sayfasından baktığımda her seferinde kontrol muayene tarihim yazıyordu.. Az önce baktığımda ise kontrol muayene tarihi ibaresi yoktu.. 30 Nisan tarihli yeni yönetmelik SGK tarafından gerçekten uygulamaya alındı mı acaba ? Bu nedenle mi benden kontrol muayene tarihini kaldırmışlar ? Konu hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ?

Üye
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:24
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    61

Kardeş sürekli raporun vergi indirimide almışsın seni her yıl kontrole çağırmaları çok saçma bir uygulama kalkması isbet olmuş. şimdi diğer vergi indirimi alan ve emekli olan herkes her yıl kontrole gidiyormuydu acaba?

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Esas konu şimdi bu... Yaptığım tüm araştırmalar artık kontrol muayenesi olmayacağı yönünde bilgiler içeriyor.. 30.Mart.2013 den sonra kontrol muayenesi için çağrılıp da SGK dan "KARDEŞ KONTROL MUAYENESİ ARTIK YOK... ZATEN SENİN RAPORUN DA SÜREKLİ-ÖMÜR BOYU İMİŞ.. HADİ HAYIRLI OLSUN.. BİR DAHA GELMENE GEREK YOK " denen bir arkadaşımız var mı içimizde merak ediyorum.. Uygulama başladı mı yoksa yönetmeliğin SGK ya intikali mi bekleniyor ? bunu merak ediyorum..

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Raporu Sürekli olanlarda kontrol muayenesi yok, ben de 2 yıldır sürekli rapora sahip olduğum için hiç çağrılmadım sizi yanlışlıkla çağırmışlardır

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

cdici ;
    yok yok.. inan bana yanlışlık yok... Elimde 14.ocak.2012 tarihli genelge ile gittim SGK ya.. Benden yeniden rapor isteyemezsiniz dedim.. Biz isteriz dediler.. İtirazlarınız için mahkemeye yolu açık,bizi mahkemeye verin hakkınızı alın demişlerdi ve ben bu cevap karşısında şok olmuştum.. Mahkeme ile uğraşacağıma (kii en az 5 ay sürerdi) gidip yeni rapor alayım dedim ve gittim aldım.. O da 5 ay sürdü Raporum yine Ömür boyu- Sürekli..

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İlginç ilk defa karşılaşıyorum

Üye
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:24
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    61

Bence senin raporun sürekli olabilir vergi indiriminde ama zamanla iyileşme gibi bir madde vardır ondan seni her yıl kontrol ediyorlar benim fikrim bu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    SGK, Maliye eliyle vatandaşa eziyet ediyor. Durum bu. Yıllardır aynı terane, değişen hiç bir şey yok
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...