Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sonick Avatarı

Son Giriş
    09.01-2014
    Saat
    20:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar ben vergi indirimine başvurmak için işyerimden çalıştığıma dair evrak istedim müdür muhasebeciyi arayıp söyledi oda mali müşavire danışıp dönücem dedi ve bana işkura gidip durumunu söyleyeceksin onlarda bizi arayacaklar bu kişi özürlüdür diyecekler bizde sana yeni giriş yapacağız dedi yani şimdi burda yardım istiyorum arkadaşlar vergi indirimine başvurmak için benim işe girerken özürlü olduğumu belirtmemmi gerekiyordu.bilgisi olan arkadaşlar yazarsanız çok sevinirim..

Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    7

konu hakkında bir şey bilmedikleri kesin ister engelli kadrosunda olun veya olmayın verecekleri basit bir evrak sonuçta orda çalışıyorsunuz vermeleri lazım işkur 'u niye karıştırmışlar anlamadım kamu kurumu duyduklarında özel sektör korkuyor nedense

Üye
    Liljan Avatarı

Gerçek Adı
    Liljan
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

belli bir sayıdan sonra özürlü çalıştıma zorunluluğu var diye bunu tam bilmedikleri için zarar göreceklerini düşünüyorlar ..Bunu size verebileceklerini nasıl anlatırsınız bilmem ama vermek zorundalar ve işyeri açısından hiç birkayıp söz konusu değil madem iş mali müşavirde bitiyor onu ikna edecek bir bilgi kopyalayın burdan veya internetten siz ulaştırın ...

Üye
    sonick Avatarı

Son Giriş
    09.01-2014
    Saat
    20:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nasıl ikna ederim bilmiyorum ama işler çok karışık dağıldım iyiden iyiye.

Üye
    Liljan Avatarı

Gerçek Adı
    Liljan
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Sonick;

işyeriniz geçmişe dönük bir ödeme çıkacağı endişesi ile vermek istemiyordur ...vergi indirimi rapor vergi dairesinde onaylandığı tarihte itibaren geçerlidir ...
    siz onlara vergi indirimini felan karıştırmayın madem tedirgin oluyorlar iş yerinizde orda çalıştığınıza dair bir belge isteyin ... bu belgeyi size vermek için bir bahaneleri olmayacaktır ...

06.03.2013
    İLGİLİ MAKAMA
    Adı Soyadı :
    Baba Adı :
    Ana Adı :
    Doğum Yeri :
    Doğum Tarihi :
    T.C.Kimlik No :
    Adres :
    Yukarıda açık kimliği yazılı Sn.xxx xxxxxxxxx , işyerimiz xxxxxx Marketçilik Gıda Tur.İm.İth.İhr.San.Tic.ltd.Şti.'de 01/03/2013 tarihinden beri çalışmaktadır.
    Bilginize.

Üye
    hayri 35 Avatarı

Gerçek Adı
    HAYRİ
    Son Giriş
    18.01-2016
    Saat
    12:00
    Yaşadığı Yer
    İZMİR BORNOVA/ ÖDEMİŞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili kardeşim iş kura gideceksin varmı yokmu bilmiyorum giderkende güncel bir raporun olucak en az bir yıl içersinde alınmış olursa daha iyi olur kimliğininide götür iş kura engelli kaydını özürlü kaydını yaptır
    yaptırdıktan sonra ordan alıcan protokol numarasını iş yerine götür iş yerinden calıştığına dair belgeyle raporu vergi dairesine ver üç ay içinde gelir kacıncı dereceden indirimden yararlanıcan
    iş yerinin bunda bir zararı yokki dahası seni özürlü kadrosunda calıştırdığı için devletten teşfik alıyor iş yerinin özürlü calıştırma zorunluluğu var mı onuda yazmamışın
    bunların hepsini baştan yapman gerekiyordu aslında iş kurda kaydın ne şekilde gözüküyo şu an özürlümü normalmi en cok bu iş yerlerini özürlü calıştırdıkları zaman belinde kambur gibi bakıyorlar insana zaten devletten teşvinizi alıyonuz + asgari üçrete tabi tutunuyonuz +belirli bir kısmı
    daha neyin havasındalar anlamış diilim

Üye
    Liljan Avatarı

Gerçek Adı
    Liljan
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

özel iş yerlerinde erken emeklilik için özürlü kadrosunda olma zorunluluğu yok arkadaşlar ...(memuriyette geçerli)

Üye
    ahmedd29 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    09.02-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşa vergi indirimi yaptırırken raporla vergi dairesine gittik oradan bir belge verdiler, belgeyi işyerinde doldurtup yine raporla vergi dairesine teslim ettik.Rapor yeni tarihli olmalı.Kimlik falan istiyorlar mıydı hatırlamıyorum.

Üye
    adnaneren1977 Avatarı

Son Giriş
    24.12-2014
    Saat
    16:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben vergi indirimine başvurmak için işyerimden çalıştığıma dair evrak istedim müdür muhasebeciyi arayıp söyledi oda mali müşavire danışıp dönücem dedi ve bana işkura gidip durumunu söyleyeceksin onlarda bizi arayacaklar bu kişi özürlüdür diyecekler bizde sana yeni giriş yapacağız dedi yani şimdi burda yardım istiyorum arkadaşlar vergi indirimine başvurmak için benim işe girerken özürlü olduğumu belirtmemmi gerekiyordu.bilgisi olan arkadaşlar yazarsanız çok sevinirim..

Ya ben bişey anlamadım ya iş kur la alakalı bi durum yokki sen işyerinden 4 aylık hizmet dökümünün alacaksın ve iş yerinde çalıştığına dair bi yazı direk sen gelirler dairesine baş vuracaksın .çalıştığına dair bi yazı vermiyolarsa bunda bi iş var demek tir mesala sigortanı yatırmammış olabilirlermi mesala bi araştır .iş kuru falan hiç karıştırma yada sen drek bi hastaneye baş vur sağlık kurulu raporu almak için raporunu al eğer %40 ve daha fazlasıysa raporun gelirler dairesine baş vur ozaman işyerinden istersin gerekli belgeleri

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Paniğe gerek yok İşkur kaydını yaptırın ve istedikleri evrağı alıp sonra sakatlık indirimine başvurun. Bu şekilde işler süreç...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...