Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 19 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gastauskas87 Avatarı

Gerçek Adı
    akın
    Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    11:01
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaslar buraya yenı uyeyım ve raporumu yenı aldım.hıc bı bılgım bu konularda yok ama burdakı arkadasların uzman oldugunu cok duydum soruma gelınce..bu raporum ankaraya gonderılcek sanırım .
    1.hangı yolla nasıl gondermelıyım

2.gonderıldı dıyelım zaden yuzde 40 raporum var bunu dusurmelerı neye baglı neden dusururler duserse ne olur

3.dıyelım kı yuzde 40 ın altına dusurduler ve ben artk kımlık kartımdan ulasım kartımdan ve engellı kadrosundan yararlanamıom mu

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

şimdi kardeşim %40 oranlı rapor ne raporu kendi aldığın özürlü raporumu yoksa sgk nın sevkiyle hastaneden aldığın vergi indirimi hakkı içinmi vergi indirimi için raporunu sen ankaraya yollamıyorsın defterdarlık yolluyor özürlü raporu ise niye ankaraya yolluyacaksın vergi indirimi içinsede 40 ı indirdikleride oluyor aynı kabul ettilkeride oluyor yükselttikleride oluyor

Üye
    sitkimy Avatarı

Gerçek Adı
    sıtkı çağlar
    Son Giriş
    27.01-2015
    Saat
    21:00
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

raporu hangi hastalıktan aldın onu yazsa na ?ona göre cevap verilir ben kalp için 43 almıştım onaylandı

Üye
    gastauskas87 Avatarı

Gerçek Adı
    akın
    Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sitkimy;
    ısıtme den aldım

walera;
    arkadas senın msjın kafamı ıyıce karısdırdı ben vergı ındırımı ve bı devlet kurumuna yerlesmek ıcın rapor almak ısdedım ısıtme sorunu yasıodum ..vergı daıresı benı hastaheneeye sevk ettı ve yuzde 40 aldım burda her kafadan bı ses var kımı notere gotur dıo ordan vergı daıresı sen defterdarlıga dıon ne yapcagıımı sasırdım

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İşitmeden alınan rapor oranları pek düşürülmüyor. Çoğunlukla aynen onaylanır. Ama tabii kesin bir şey diyemem. Büyük ihtimal onaylanır.

Kimlik, ulaşım ve engelli kadrosu gibi haklarınız vergi indiriminde oran düşse bile devam eder. Bu hakların vergi indirimi ile ilgisi yoktur

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

ozaman arkadaşım biraz sabır et vergi indirimi konusunda burda tecrübeli olan arkdaşlar var onlar yazsın benim komşumun vergi indirimi raporunu rapor aldığı hastane tefterdarlığa yolladı orasıda ankara maliyeye yolladı geçen sene ,bu sene değişti ise bilimiyorum bide herhalde şurada yanlışlık var vergi dairesi ile defterdarlık aynı galiba

Üye
    gastauskas87 Avatarı

Gerçek Adı
    akın
    Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çamlıca;

verdı ındırımım onaylandı dıyelım ankaradan gelen sonuc iş yerıme gıttı pekı iş yerım cıkartmaz mı benı.bnm iş yerım 1 tane engellı kadro hakkı var ve bı arkadas engellı olarak calısıo

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Vergi indirim hakkı ayrı bir şey, sakat statüsünde çalışmak ayrı bir şey. İşveren raporunuza istinaden sizi sakat statüsünde çalıştırır, vergi indirim hakkı elde edemezseniz maaşınıza bunu yansıtmaz. Olacağı bu.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    gastauskas87 Avatarı

Gerçek Adı
    akın
    Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bulent bey aydınlattıgınız ıcın tskr ederım hazır sızı yakalamısken bı kac soru sorayım ..benım 2 yıllık normal sıgorta prımım ne olcak ıkı yıldır calısıom ve daha 1 hafta once engellı raporu aldım ve iş yerıme daha bılgı gelmedı halen de normal sıgortam yatıo .bu sıgorta prımlerım daha sonra emeklı olmamı etkıler mı

Üye
    hüseyin dilmen Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    15.09-2014
    Saat
    09:32
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim raporum ankaradan gelmedi işten ayrılırsam rapor onaylanıp gelirse benım için bişey fark edermi haklarım konusunda

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Akın, tüm primler emeklilik hesabına dahildir.

Hüseyin, sakatlık indirim başvurusu sonuçlanmadan işten ayrılmanın sakatlık indirim süreci ile hiç bir bağı yok. Ayrılırsan iki şey yapabilirsin:
    1- Eski işyerine kapıt gideceği için, arada uğrayıp sonuç evrağını oradan alabilirsin
    2- Yeni bir işe girdiğinde oradan bir yazı alıp defterdarlığa gidebilir ve sakat indirim belgeni alabilirsin.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    gastauskas87 Avatarı

Gerçek Adı
    akın
    Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ıyı gunler arkadaslar
    sibis.com adresınden işlemler tamamlandi diyor. yanı ne demek
    1.olumlu yonden bakarsak part time olarak calısıorum bana katkısı ne olabılır ve bunu nasıl saglayabılırm
    2.bu sakatlık ındırımını baska nerelerde kullanabılırım
    3.sakatlık ındırımını kullanmam ıcın ozurlu kartım yetmıomu yanı bı yere başvururken bana ankaradan gonderılcek evrak mı şart bıraz aydınlanmaya ıhtıyacım var

Üye
    gastauskas87 Avatarı

Gerçek Adı
    akın
    Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yuzde 40 kendı aldıgım devlet hastanesınden ..
    vergı daıresı bana dedıkı ankaraya yazı mı gonderıoz ne vergı ındırımı alman ıcın sanırım ..onun sonucu geldı yanı net uzerınden işlem tamamlandı yazıo bıldıgım kdryla bunu iş yerıme yolluyo vergı daıresı ve dusukde olsa bı ek gelır verıoler eskı calısdıgım yerde depocu aylık 60 80 tl cıvarı alıodu ben part calısıom alırmıyım alamazmıyım ne işime yarar bu onu soruom hıc bı bılgım yok

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Maaşta 25 TL gibi bir artış sağlar, o kadar.

İlk sigortalılığınız 1 ekim 2008'den önce ise ve emekliliğiniz ssk (4a) statüsünde olacaksa, bugün elde edilmiş sakatlık indirimi size erken yaşlılık emekliliği hakkı da sağlamış olur.

Sakatlık indirimine başvurmak için defterdarlığa gitmek şart: http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html

Üye
    gastauskas87 Avatarı

Gerçek Adı
    akın
    Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaslar bıse sorcam sakatlık ındırımı onaylananlar maaşına azda olsa bı ucret yatıomu exradan her ay yada ne bılım aylık yıllık gıbı

OturanBoğa;

yonetıcı bılgılı abıcım ..sen ıyı bılıon..bu 25 tl suana kdr maaşıma yatmadı ne yaapabılırım şırketın ınsan kaynakları bıle anlamadı bu ucretden devlet mı verıo sırket mı ızlemem gereken yolu solersen yapabılırım.sakatlık ındırımım onaylandı engellı raporum da var bıde suan engellı kadrosunda part tıme calıısom

Sayfa 1 / 2 12 SonSon