Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    engin-avci Avatarı

Gerçek Adı
    ENGİN AVCI
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    15:17
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar özel sektörde calışanlar için
    vergi indirimi nasıl ve nereye müracat edilmeli

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Vergi indirimine müracaatta özel sektör,kamu gibi herhangi bir ayrım yoktur.
    İşyerinizden çalışma belgesi alarak işyerinizin bağlı bulunduğu vergi dairesine başvurmanız gerekmektedir.

Üye
    engin-avci Avatarı

Gerçek Adı
    ENGİN AVCI
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    15:17
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba benim vergi indirimi ve buna bağlı olarak emeklilik hakkında birkaç sorum olacak cevaplarınızı bekliyorum.

Ben 1979 doğumluyum
    1997 ssk girişim var. 2005 yılında 25 yaşında iken kalp kırizi gecirdim. anjiyo sonucu kalp ana damrımda % 60 dierinde % 55 tıkanıklık var. kıriz esnasında kalbim durduğu için 3 sefer elektro şok uygulanmış onun içinde kalbimde % 20 ölü bölge bulunmakta.
    Ömür boyu kullanmam gereken kan sulandırıcı, tansiyon düzenleyici (hiper tansiyon var) kolestol ve kalp ritim düzenleyici, raporlu ilaclar kullanıyorum. Bana anjio sonucu erken cerrahi kararı cıkmıştı ama ben amaliyat olmadım
    2008 yılında izmir yeşilyurt devlet hastanesinden % 50 özürlü raporu aldım.
    2009'da ticaretle uğraştım 4 sene bağkur ödedim. 2013'de tekrar ticari kaydımı sildirmeden ssk,lı olarak işbaşı yaptım şuan özel sektörde çlışıyorum. vergi indirimi için başvuru yapacağım.
    Merak ettiğim konu % kac vergi indirimi alabilirim. eğer % 40 ve üzeri olursa emekli ola bilir miyim, ne zaman ve hangi şartlarda.

Şimdiden teşekür eder allahtan herkese acil şifalar dilerim.

Üye
    serka335 Avatarı

Son Giriş
    19.09-2016
    Saat
    18:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engin-avci;

çalıştın yerden orada çalıştını gösteren 1 kagıt al daha sonra raporunla birlikte notere git raporonu onaylattır ve sonra baglı oldun vergii dairesi başkanlına götür giderken yanında foto bulundurursan iy olur bazı vergi daireleri istiyor şimdiden kolay gelsin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Defterdarllıktan sevk alarak hastaneye gidin. % 40 ve üzeri rapor alabileceğinizi düşünüyorum. Ona istinaden elede edeceğiniz sakatlık indirim derecesine göre emeklilik için aşağıdaki tabloya tabi olacaksınız:

2008 oncesi - Özel sektörde çalışanlar vergi indirimi için nereye, nasıl başvuru yapmalılar?

Not: http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    pnrlvnt Avatarı

Son Giriş
    23.07-2014
    Saat
    20:49
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vergi indirimi maaşımızı ne kadar etkiler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kabaca: 1. derece için 100, 2. derece için 50, 3. derece için 25 tl fark ettirir. Ama aynı anda asgari geçim indirimi de alınıyorsa, o zaman bu müktarlar düşer