Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    meftunahmet Avatarı

Son Giriş
    11.07-2013
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba değerli arkadaşlar,
    2007 yılında defterdarlığa yaptığım vergi indirimi müracaatım da;benin 2006 yılına ait sürekli olan sağlık raporum kabul edilmemiş ve kendilerinin talebiyle bunu yeniden belirlenen hastanelerde çıkartmam gerektiği bana söylenmişti.
    Haydarpaşa numune hastanesinde heyete girdim,pratisyen doktorun ayak üstü yazdığı teşhisle sağlık kuruluna girdim,kurul da beni bile görmeden kendilerince bir karar verdiler ve kapıda duran görevli sonuncun defterdarlığa gönderileceğini söyledi.
    Daha sonra iş yerime gelen yazıda bana %35 gibi sınırda ve hemde eski raporumun yarısı kadar değerde oran belirlendi.
    Bildiğim kadarıyla birkaç yıl önce kanun da yapılan değişiklikle eski sürekli raporların devletin her kademesin de geçerliliği sağlanmış oldu.
    Eski raporum hala geçerli mi?
    Eski rapoum geçerliyse önceden kabul edilmeyen başvurum bana engel olurmu?
    Eski raporum geçerli değilse ne tür bir yol izlemeliyim?
    İlginizi,Bilginizi ve Yardımlarnızı bekliyorum....görüşmek dileğiyle

Üye
    apocan14 Avatarı

Gerçek Adı
    a.aziz uludağ
    Son Giriş
    04.10-2015
    Saat
    11:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar;

Eski raporunuz halen geçerlidir, özürlü kadrosunda çalışabilirsiniz ama vergi indirimi ve emeklilik için mutlaka Ankara nın %40 ve üzeri onaylaması gerekmektedir, aksi taktirde vergi indirimi ve emekli olamazsınız..

Üye
    meftunahmet Avatarı

Son Giriş
    11.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben zaten özürlü devlet işçisi olarak çalışıyorum,bunun bir faydası varmı onu da bilmiyorum,şimdi defterdarlığa bu raporumla başvuruda buluna bilir miyim?

Üye
    apocan14 Avatarı

Gerçek Adı
    a.aziz uludağ
    Son Giriş
    04.10-2015
    Saat
    11:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Anladığım kadarı ile bu rapor ile zaten başvurmuşsunuz, ve %35 düşmüş ankara dan,
    Bu raporunuza itiraz edebilir, Tekrar dan rapor alabilirsiniz, dediğim gibi vergi indirimi ve emeklilik için Ankara nın %40 üzeri onaması lazım,

Üye
    meftunahmet Avatarı

Son Giriş
    11.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayır başvurumu eski raporla yapmadım,2007 yılında ki başvurum da bu rapor kabul edilmedi.defterdarlığın belirlediği hastanelerden birinde yeniden rapor çıkartmamı istediler,ben de haydarpaşa numune hast. seçtim orda yeni %35 rapor verildi ve başvurum kabul edilmedi ,daha sonra kanun değişti ve eski rapor geçerlilik kazandı diye biliyorum.şimdi bu raporumu kullana bilir miyim kullanamaz mıyım merak ettiğim bu?

Üye
    Liljan Avatarı

Gerçek Adı
    Liljan
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

benim kabul olmadı eski raporum ..
    2011 de yeniden aldım ve müracatımı yaptım

Üye
    offfli Avatarı

Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    22:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

meftunahmet kardeş,senin o eski raporun işe girmek için almışsan ne yazıkki o raporlan sadece işe girmek için müracat edersin başka bir amacla kullanmazsın üzerindeki ibareler nelerdir mesla vergi indirimi için bir ibare geciyormu orda ?? eğer gecmiyorsa ne yazıkki yeniden rapor alman gerekir ve alaçağın raporda yazdığın gibi aynen düşük alırsın onun için sana ALLAH kolaylık versin.bende senin gibi bir mağdur kardeşinin bu tecrübeyi 2010-11 yıllarında vergi indirimi için müracat etmiş bir mağdur olan bir vatandaşım ALLAH kolaylık versin kardeş sana tafsiyem sen çalış en azından bir işin var boş ver vergi indirimi biz iş bile bulamıyoruz hatta işe girmek için % 40 almış olduğum raporla bile işe giremiyoruz tahsil durumumun ilkokul olmasından dolayı neyse sen haline şükret ve çalışmaya devam.bizlerede dua et bizde iş bulalım çalışalım.

Üye
    meftunahmet Avatarı

Son Giriş
    11.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hepinize teşekkür ederim ilgilendiğiniz için,offli sana da ayrıyetten Aallah yardımcın olsun diyorum,