Sayfa 5 / 67 İlkİlk 1234567891555 ... SonSon
Toplam 995 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    BODO Avatarı

Gerçek Adı
    OLCAY
    Son Giriş
    02.02-2016
    Saat
    12:58
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    şükrü hangi ayda göndermiştinde geldi indirim falan olmuşmu hastaneyle kurul arasında açıklama yaparmısın .ayrıca bordroda indirim hanesi olarak göreceksin imzalarken

Üye
    sukru345 Avatarı

Gerçek Adı
    şükrü
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kasım 2012 de eksikleri tamamlatıp göndermiştim cuma günü ank. aradım numaranın birini düşürdüm tesadüfen genelde bakmıyorlarya samsuna gönderilmiş cevap denildi aradım yüzde altmış aynen onaylanmış,daha raporumu görmedim inanasım gelmiyor ama toplamda on ay falan oldu gitti geldi eksık evrak olayı gidip bir örneğini alacam .

Üye
    BODO Avatarı

Gerçek Adı
    OLCAY
    Son Giriş
    02.02-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayırlı olsun kardeşim

Üye
    FATİH AKTÜRK Avatarı

Gerçek Adı
    FATİH
    Son Giriş
    11.08-2014
    Saat
    13:47
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2001 tarihli SÜrekli %65 raporum var.Özel bir şirkette özürlü kadrosunda çalışıyorum.Bu yıl emeklilik sürem doluyor bir kaç ay önce hazırda bulunsun diye vergi indirim raporu için izmir-bozyaka hastanesine maliyeden sevkimi yaptırdım.Rapor alım süreci sonunda Bana %16 rapor verdiler.Ne diyeceğimi ne yapacağımı şaşırdım.İl sağlık müdürlüğünü arayıp itirazı nasıl ve nereye yapacağımı sordum.Bana verilen raporun aslının Ankaradan geldikten sonra itiraz edebileceğimi söyleyerek beklememi söylediler.Ancak 4 ay oldu halen gelen bişey yok.Şimdi sırasıyle ne yapmalıyım Lütfen bir yol gösterin.(Köşe tümörü ameliyatı sonrası sağ kulağımı tamemen sağ gözümü kısmen kaybettim.yüz felci fasial paralizi var.)
    Fatih AKTÜRK

Üye
    BODO Avatarı

Gerçek Adı
    OLCAY
    Son Giriş
    02.02-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar dün aradım ankarayı 1. Ay raporları yazılıyormuş haberiniz olsun

Üye
    tuncay28 Avatarı

Gerçek Adı
    tuncay
    Son Giriş
    13.04-2013
    Saat
    18:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar benim raporum istanbula geldi vergiden %40 ankaradan onaylandı işyerine gelmesini bekliyom 3 ay içinde geldi raporum

Üye
    BODO Avatarı

Gerçek Adı
    OLCAY
    Son Giriş
    02.02-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar 2013 yılında ankara sağlık kurulundan raporu gelenler lütfen paylaşsın eksiklerini falan söylesin

Üye
    yesil_izmit Avatarı

Son Giriş
    20.08-2016
    Saat
    18:31
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar,

alınan raporları artık ankara onaylayacak, düşürmeye yetkisi yok gibi haberler çıkmıştı Hatta ali tezelde bunu köşesinde yazmıştı

Bu haberlerden sonra rapor oranı düşürülen oldumu ?

Üye
    serkanmalkoc Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan MALKOÇ
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli (Aslen 61)
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    7

Hala gelecek raporum bekliyorum.12.02.2013 hala gelmemiş kocaelide oturuyorum ARALIKTA BAŞVURU YAPANLARIN dahi gelmemiş arkadaşlar söylenen bu ne kadar doğru bilmiyorum.

Üye
    karademir10 Avatarı

Son Giriş
    22.09-2017
    Saat
    11:17
    Yaşadığı Yer
    BALIKESİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende 04.01.13 te BLK vergi dairesine verdim raporumu. Hala cevap gelmedi.

Üye
    muhabetci Avatarı

Gerçek Adı
    selim
    Son Giriş
    30.07-2016
    Saat
    19:29
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar malum Vergi indirimine basvuruda bulunduk benim 6 ay oldu daha heyete bile girmemiş sans eseri ankara maliyesini telefonunu dusure bildim.
    benim gibi bekleyen bir cok arkadasım vardı acaba OLUMLU-OLUMSUZ cevap alabilen oldumu cok merak ediyorum.
    neden bu kadar uzadı ki ....

Üye
    yusuftuana Avatarı

Gerçek Adı
    ömer küçükgüzel
    Son Giriş
    09.07-2014
    Saat
    02:59
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet ankara 1.vergi mahkemesinden
    size daha sonra burdan dva no sunu yazarım

Üye
    Danua. Avatarı

Son Giriş
    30.09-2017
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nisan ayı içinde başvuran oldu mu vergi indirimi için ?

Üye
    Durakoglu Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:57
    Yaşadığı Yer
    Konya/meram
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

ben 4 Nisan 2013 de vergi indirimi için maliye'ye başvuru yaptım.. maliyedeki memur elimdeki 2007 tarihli sürekli olan %96 (ortapedik) raporumu kabul etmedi. git yenisini çıkart dedi.. bunun üzerine tekrar rapor için başvuru yaptım 18 Nisan 2013 de rapor sonuçlanmış oran yine %96 ne yazikki halen sakatmışım pek bir şey değişmemiş memur bende ne gördüyse belkide umut etti bu oğlan düzelir diye yazık.. şimdi raporun akibeti hakkında son durumu maliye verecek rapor oranı düşermi aynımı kalır ilerki günlerde görecez ilk fırsatta paylaşırım..

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar, merkez Sağlık Kurulu tarafından özürlü sağlık kurulu raporundaki özür oranınız düşürüldüğünde ya da başka deyişle yeniden belirlendiğinde BİMER'e (Başbakanlıka, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına, Sağlık Bakanlığına vs) şikayette bulunun, bilgi edinme kapsamında soru sorun. En azıından yeni bir yol deneyelim. Kurumları rahatsız edelim.
    Bu durumdan rahatsız olduğumuzu ve tek muhatap olarak maliyeyi almayacağımızı bu işin sorumlularının farkında olduğumuzu bilsinler. Şikayet etmek yanında aslında bilgi edinme kapsamında aşağıda hazırladığım metni gönderebilirsiniz. gelen cevaba göre bir başka yol bulmaya çalışırız o zaman da.
    Önemli olan onları rahatsız etmek zaten. yeni düzenlemeler yapılmasını sağlamak bu şekilde...

"Elimdeki xx.xx.xx tarihli rapor, özürlü sağlık kurulu raporu vermeye yetkili xxxxxxxxxxxxx hastane tarafından ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ, SINIFLANDIRMASI VE ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK SAĞLIK KURULU RAPORLARI HAKKINDA YÖNETMELİK'e göre düzenlenmiştir. Bu Yönetmelik 31/12/1960 tarihli ve 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu'na dayanılarak hazırlanmıştır.
    Aynı şekilde bu Yönetmelik, "MADDE 15 – (1) 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu hükümlerine göre, sakatlık indirimine esas olmak üzere düzenlenen raporlarda, raporu düzenleyen sağlık kuruluşu tarafından işverenin bulunduğu yerdeki il defterdarlığına gönderilen özürlü sağlık kurulu raporu esas alınır." demektedir. Bu şekilde il defterdarlığına gönderilen özürlü sağlık kurulunun esas alınması gerektiğini belirtmektedir.

Ayrıca ilgili Yönetmelik, 193 sayılı Kanun 31. maddesinden yararlanmak için verilen sağlık kurulu raporları için merkez sağlık kurulunun nihai karar verme yetkisinden bahsetmemiştir.
    Aksine ilgili yönetmelik, Özürlü sağık kurulu raporlarına itiraz kapısını açık bırakmış ve kurumlar isterlerse İl Sağlık Müdürlüğüne itiraz edebilir demiştir (MADDE 10 – (1) Özürlü sağlık kurulu raporuna; özürlü, velisi veya vasisi veyahut raporu isteyen kurum tarafından itiraz edilebilir. İlgililer itiraz dilekçesi ve ilk özürlü sağlık kurulu raporunun tasdikli bir örneği ile birlikte, bulunduğu ilin sağlık müdürlüğüne başvurur.)

Tüm bunlara dayanarak Merkez Sağlık Kurulunun özürlü sağlık kurulu raporumdaki oranı kabul etmeyip yeniden belirlemesini ve düşürmesini bahsettiğim bu yönetmelik hükümlerini yok sayan bir uygulama olarak görüyorum.
    Eğer bu Yönetmelik hükümleri işe yaramıyorsa ve vergi indirimine esas olarak Merkez sağlık kurulunun yetkisi varsa ve nihai kararları belirleme yetkisi merkez sağlık kuruluna aitse o halde bu yönetmelikte niçin bahsedilmedi?
    Böyle nihai karar verme yetkisine dair bir ibare bile geçmiyorken merkez sağlık kurulunun bu kararlarını keyfi olarak değerlendirmem kaçınılmaz olacaktır.

Vergi indirimi için esas alınan özürlü sağlık kurulu raporlarında nihai karar verme yetkisi, bu bahsettiğim ilgili Yönetmelik kapsamında değil midir?
    Tarafıma yazılı olarak bilgi verilmesini arz ederim."

Sayfa 5 / 67 İlkİlk 1234567891555 ... SonSon