TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 12 / 13 İlkİlk ... 28910111213 SonSon
Toplam 188 mesajın 166-180 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    turan yılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    duran
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:00
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Evet maliye tarafından onaylı ama ısverenden kaynaklı basvuru vergı dairesine gec basvuru yaptım onlarda ısdegısıklerınde basvuru tarihini baz aldılar oncesının odemesı olmaz dediler Sırasıyla baglı bulunduğum vergı dairesine yazılı basvurdum Red geldi sonra direk maliyeye basvurdum onlarda 60 gun ıcın de cevap vermeyince dava yoluna gıtmıstık Ekim 2019 da mahkeme lehimize karar verdi ve onemlısı itiraz yolu kapalı olmak uzere karar verdi BEN VERGİ DAİRESİNE NEYE GORE ODENMEZ NEYE BASVURU TARIHINI BAZ ALIYORSUNUZ DEMISTIM OKADAR ORNEKLERI VE ORNEK MAHKEME KARARLARI VAR DEMISTIM ıse gırıs 2017 agustos ama vergı ındırımı basvuru tarihi tarihi 2019 temmuz zaten 2012 de alınmıs maliye onaylı 2 derece vergı indirim hakkım zaten mevcuttu

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:40
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.161
    Verilen Beğeniler
    537

@turan yılmaz
    Böyle bir durumda iş neden davaya kadar gitti vallahi anlamadım. Zaten çok daha önce alınmış vergi indiriminiz var ama uygulanmamış fazladan vergi ödenmiş. O fazladan ödeneni hesaplayıp size iade etmesi gerekiyordu vergi dairesinin.
    Ben hiç bir davaya falan gerek olmaksızın vergi dairesine başvuru ile tam 52 aylık geriye dönük ödeme aldım. Konunun önceki sayfalarında detayları var.

Üye
    turan yılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    duran
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:00
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

Dedıgın tamamen doru vergı daıresı odemesı gerekıyordu ama odemedı gerıye donuk odeme olmaz dedı bende dava yolunu sectım(vergı daıresının hatası yuzunden alacagımdan fazla avukatlık ucretı odeyecek )

Üye
    RssCip Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alanya
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    15

Benimde 3 aylık geriye dönük vergi indirimi alma hakkım var. Kurumumdaki muhasebeciler biz ödemeyi vergi dairesi vergi ödemesi olarak yaptık ödeme yapamayız dediler. Üzerinden 6 ay sonra sırf iş yapmamak için beni savsakladılar diye bende dilekçe yazdım; ama hâla bir sonuç yok. Dilekçe yazalı da bir 6 ayn olmuştur heral..

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.161
    Verilen Beğeniler
    537

@turan yılmaz
    Çok iyi yapmışsınız. Mevzuata hakim olmayıp bir halt bildiğini sanan işgüzar memurlara ve çoğu yerde sürekli sorun üreten maliyeye anladığı dilden cevap verilmesi gerekiyor bazen.

Üye
    packardbell Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

@Kml33

Gib üzerinden, ''işlem başlat, Vergi işlemleri, Genel amaçlı dilekçe'' bölümünden el ile dilekçe yazıp, maaş bordrosu, imza sirküsü ekleri ekleyerek mi yaptınız?

Üye
    Kml33 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:24
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    9

Aynen öyle manuel dilekçe , raporumu ekledim , bordrolarımı ekledim ,imza sürküsü eklemedim ve gönderdim.. 5 aylık geriye dönük vergi indirimini aldım

Üye
    packardbell Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

@Kml33

Başvuru yaptım, bir gün sonra aradılar, "işyeri başvuru yapacak, bireysel başvuru yapamazsınız" dediler.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.161
    Verilen Beğeniler
    537

@packardbell
    Saçmalamışlar resmen, bireysel başvuru ile 52 aylık ödeme aldım.

Üye
    Hüseyin İlik Avatarı

Gerçek Adı
    Av.Hüseyin ilik/OF
    Son Giriş
    06.07-2020
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    75
    Verilen Beğeniler
    2

@Ufukalp Bey selamlar. Maalesef GİB'in, her yeni işe girişte yeni başvuru istemek gibi saçma sapan bir uygulaması var ve dava açmadan aşılamıyor maalesef.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.161
    Verilen Beğeniler
    537

@Hüseyin İlik Bey burada maddi menfaatleri ikinci plana atarak engelli kardeşlerimizin hukuksal sorunlarına bizzat müdahil olup çözüme kavuşturduğunuzu görüyor, hala iyi insanların olduğu düşüncesiyle mutlu oluyorum, tabi sizi ayrıca tebrik ediyorum.
    Her yeni işte yeni başvuru kuralını anlayamadım gerçekten. Yani işyeri değiştirildiğinde mevcut vergi indiriminin yeni işverene sadece tebliğ edilmesi yeterli oluyor diye biliyorum.
    Ben İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden emekliyim. Vergi indirimi mi belediyeye girdiğim ilk yıl almıştım. Emekli olana kadar vergi indiriminden faydalandım, ve mevcut vergi indirimime istinaden emekli oldum.
    İzmir'e yerleşip burada kurumsal bir firmada emekli çalışan olarak devam ettim. İnsan kaynakları yetkilisine vergi indirimi belgemi ibraz etmeme rağmen emekliler için geçerli değil gerekçesiyle reddedildi. Bir süre üzerinde durmadım, daha sonra tekrar gündeme getirdim tekrar aynı cevabı alınca Gelir İdaresi Başkanlığı ile birkaç yazışma gerçekleştirdim. Vergi indiriminin emekli çalışanlar için de geçerli olduğunu belirten, ve bana özel bilgileri verilip mevcut geçerli bir vergi indirimimin olduğunu, ücretimde vergi indirimi uygulanması gerektiğini belirten yazışmaları ibraz ettim. Bu kez yanlışı ortaya çıktığından olsa gerek işi inada bindirdi. Bu belge bana hitaben değil ve İstanbul vergi dairesinden, Ben İstanbul falan anlamam enim muhatabım İzmir vergi dairesidir dedi.
    Ondan sonra ben de inada bindirdim. İzmir vergi dairesine gidip, İstanbul vergi dairesindeki dosyamın İzmir vergi dairesine nakledilmesi, ve bilgilerini verdiğim işverenime vergi indirimimin tebliğ edilmesi yönünde başvuruda bulundum.
    Dosyam geldi, vergi indirimim işverene tebliğ edildi. Ancak ben işe gireli 52 ay olmuştu. Bu aşamada insan kaynakları yetkilisi benimle inadı bırakmış hatta tebrik etmişti. Ondan talep ettiğim 52 aylık ayrı ayrı maaş bordrolarını, imza sirkülerini, bütün maaş bordrolarını tek tek patrona da onaylatarak tarafıma verdi. Ama bundan umutlu değilim demeyi de ihmal etmedi. 😀
    Sonuç olarak tüm bu belgelerle işverenin bağlı bulunduğu vergi dairesine başvurup geriye dönük 52 ayın vergi indirimi tutarını aldım.
    Vergi dairesinde herhangi bir itirazla, olumsuz bir tavırla karşılaşmadım.

Üye
    Hüseyin İlik Avatarı

Gerçek Adı
    Av.Hüseyin ilik/OF
    Son Giriş
    06.07-2020
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    75
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @Ufukalp

Ufukalp Bey doğrudur bazen işler böyle rast gidebiliyor. Bizim davamızda geçmişe dönük vermem diye inat etti vergi dairesi. Hem vatandaşı zora koşmak hem de boşuna masraf devlete.

Üye
    acı gerçek Avatarı

Son Giriş
    05.07-2020
    Saat
    13:57
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    121
    Verilen Beğeniler
    43

Benim öğrenmek istediğim bi konu var Kasım gibi engelli vergi indirimi için başvuru yaptım bugun sonuçlanmış biraz önce ama sorgulama sayfasında sonuç ile ilgili bir bilgi yok sonucun ne olduğunu bilmiyorum yani sayfada "İşyerinize / Çalıştığınız yer Vergi Dairesine / Malmüdürlüğüne bilgi veridi." yazıyo ben nasıl öğrenebilirim sonucu işyerine bilgi verildiyse yeterli oranı almış mı oluyorum artı bu rapor elimize gelmesi gerekmez mi ve geriye dönük vergi indirimi ücretlerini alabilir miyim lütfen bilgi verin konuya yabancıyım @OturanBoğa @umut2135 bilgisi olan varsa cvb bekliyorum aydınlatırsanız sevinirim

Forum Moderatörü
    umut2135 Avatarı

Gerçek Adı
    umut
    Son Giriş
    05.07-2020
    Saat
    20:07
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1.019
    Verilen Beğeniler
    296
    Blog Mesajları
    1

@acı gerçek mrb vergi indirimi başvuruda bulunduğunuz dairesini arayın telefonda bilgi almaya çalışın eger telefonla bilgi alamazsanız bizzat gidip bilgi alın yardımcı olacaklardır indiriminiz başvuru bulundugunuz tarihten itibaren geçerli olur ancak bu konuyla ilgili memurdan bilgi alin kimisi geriye donük dilekçe veriyor dava açıyor alabilmek icin ugraşmak gerek.

Üye
    acı gerçek Avatarı

Son Giriş
    05.07-2020
    Saat
    13:57
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    121
    Verilen Beğeniler
    43

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @umut2135
    Aradım onaylandı dediler geriye dönük için illaki dava mı açılıyor ben sadece dilekçe veriliyor diye biliyorum işe başlanılan tarihten itibaren ki tüm vergiler hesap edilip ödeme yapılır diye okudum forumda sabah ne kadar sürer bu ödeme süreci bilmiyorum ama..

Sayfa 12 / 13 İlkİlk ... 28910111213 SonSon