Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    algül Avatarı

Son Giriş
    17.09-2013
    Saat
    16:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Vatandaşı bilgilendirmeye yönelik yazdığınız cevaplardan dolayı çok müteşekkirim.
    Hakikaten çok yararlanıyoruz, başarılarınızın devamını dilerim.
    Sizin yazınızdan kısmen cevabını bulduğum, fakat bir kısmı hakkında cevap bulamadığım sorumu cevaplarsanız çok memnun olurum.İlimizdeki Vergi dairesine sordum cevap alamadım.
    Ben kamuda memur olarak çalışıyorum, eşimin % 90 raporu nedeniyle 2006 yılından beri sakatlık vergi indiriminden yararlanıyorum, Eşimin 1985 sigorta girişi vardı, 2006 yılından itibaren isteğe bağlı ve tarım bağ-kuru yatırdık, erken emeklilik için SGK başvurduk.
    Ünv.Has. sevk ettiler, akabinde Hakem Tıp.Fak.Has. sevk ettiler neticede malulen emekliliğine karar verdiler.390-TL maaş bağlandı.
    Bende kamuda çalıştığım için eş yardımının kesilmesi için kurumuma dilekçe verdim.8, ayda gelen maaş bordromda eş yardımının yanı sıra, sakatlık vergi indirimi tamamen iptal edilmiş, eş için ödenen asgari geçim indirimi de iptal edildiğini gördüm.Sizin yazılarınızda okuduğum kadar ile Asgari geçim indirimini iptal etmemeleri gerekir, fakat sakatlık vergi indirimi hakkında herhangi bir bilgi bulamadım, Vergi dairesi konu hakkında mevzuat olmadığını söylediler bu konu hakkında ve bağlanan maaşın hangi kritere göre bağlandığı hakkında bizi bilgilendirirseniz çok memnun olurum.
    Saygılarımla ...

Üye
    kiraman Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    13:14
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Asgari geçim indirimide kesilir. Çünkü eşinin bir geliri var artık.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

AGİ nin tamamen kesilmesi hiçbir şartta mümkün değil,eş durumu bir miktar azaltır ya da çıkarır o kadar.
    Ancak sizin durumunuzda eşinizden dolayı AGİ nin düşmesi de söz konusu olamaz,çünkü emekli eş,AGİ kriterlerinde çalışmayan eş olarak değerlendirilir.

Üye
    algül Avatarı

Son Giriş
    17.09-2013
    Saat
    16:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sn.ufukalp ve kiraman cevaplarınız için teşekkürler, ancak ben sakatlık vergi indirimi hakkında herhangi bir mevzuat bulamadım, bence kesilmemesi gerekir.
    vergi daireside konu hakkında net bir şey söylemedi.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kendisi emekli statüsüne geçtiği için artık siz "bakmakla yükümlü kişi" statüsünde değilsiniz. Onun için de eşinizin üstünden sakatlık indiriminden yararlanamazsınız. Benim bilgim bu şekilde.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...