Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon
Toplam 88 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    toprak 24 Avatarı

Gerçek Adı
    turan
    Son Giriş
    07.01-2016
    Saat
    15:37
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    19 Şubat 2014 Güncel:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: toprak 24 Mesajı Gör
    burdaki tüm sitedeki arkadaşlara merhaba

uzun süren yorucu bir maratonun ardından % 40 raporum aynen onaylanıp işyerime geldi,
    ben bugün bağlı bulunduğum ssk ya gittim,3.dereceden % 40 ile emekli olabilirsin dediler.

ssk başlangıcım 1995.. ssk dan bana 17 yıl 3920 gün lazım dediler. gün sayım 4200 dü.. bana iş yerinden çıkış belgesi getir dediler.

sayın bülent bey size bir sorum daha olacak, benim daha önceden % 40 olan raporumu,vergi indirminden yararlanmak istediğimde aynı hastane oranımı % 15 e düşürdü.sakatlığım sağ alt ekstremede polio sekeli,ve tek değnek kullanıyorum.ben istanbul il sağlık müdürlüğüne şikayette bulundum,onlar beni hakem hastanesi olarak marmara eğitim hastanesine gönderdiler.burda bana tekrar % 40 verdiler.fakat raporu bana elden vermediler.sağlık müdürlüğüne göndereceğiz dediler.bana posta ile gelecekmiş.bana geldikten sonra nasıl bir yol izlemem gerekiyor.sanırım vergi dairesine götürmem gerekli diye düşünüyorum.bir de hastanenin dediğine göre bizim verdiğimiz karar kesindir diyorlar.ben şimdi vergi indiriminden yararlanabileceğim mi?sizden bilgi bekliyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    933
    Verilen Beğeniler
    1.222

Aslında bu tür durumlarda itirazı il sağlık müdürlüğüne değil, oranı düşüren Maliye'ye yapmak lazım... İtirazı yaparken maliye'nin düşürmesine mi itiraz ettiniz? Eğer itiraz evraklarında maliye'nin oran düşürmesine dair bir şey var idiyse, il sağlık müdürlüğü evrağın bir kopyasını maliye'ye gönderecektir. Aksi halde raporun bir kopyası size gelir, siz o raporu alıp vergi dairesine giderek başvurunuz için yeni raporu işleme koydurmalısınız.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    toprak 24 Avatarı

Gerçek Adı
    turan
    Son Giriş
    07.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben şimdi yanlış yeremi itiraz ettim,ben ankara maliyeye itiraz etmiştim fakat gelen evrağı bulamadım.bende aynı hastane önceki oranımı düşürdüğünden,il sağlığa şikayet edin dediler.bende ettim onlarda hakem hastanesine gönderdiler.oradan % 40 aldığımı öğrendim.fakat evrağı bana elden değil sağlık müdürlüğüne vereceğiz dediler.evrak postadaymış bugün yarın bende olur.o zaman vergi dairesine mi başvuracağım.rapor ankaraya gitmek zorundamı acaba.ne yapmalıym.ankara duruma ne der.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    933
    Verilen Beğeniler
    1.222

Yeni raporu alıp vergi dairesine gitmelisiniz. Ya sıfırdan vergi indirim başvurusu alırlar ya da önceki başvurunuza bu rapru ekleyip Ankara'ya gönderirler.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    toprak 24 Avatarı

Gerçek Adı
    turan
    Son Giriş
    07.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ankara hakem hastanesinin verdiği kararı onarmı,bozarmı.benim problemim sağ bacak polio sekeli,kısa bacak,tek baston kullanımı.marmara üniversitesi hastanesi eskiden olan % 40 ı aynen verdi.
    vergi dairesi hakem hastanesinin vermiş olduğu raporu ankaraya göndermek zorundamıdır.ayrıca benim 3800 gün pirimim var,1994 sigorta girişim var,emekli olabilirmiyim,olursam ne yapmam gerekli ve ne kadar maaş alırım.
    inşallah sorularla sizi sıkmıyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    933
    Verilen Beğeniler
    1.222

Rapor oranı aşağıdaki tabloya göre belirlenmeli. Aksi halde Ankara'dan geri döner:

Tablo 3.4 - Hakem hastane kararıyla yükseltilen raporla vergi indiriminden yararlanabilir miyim?

Üye
    toprak 24 Avatarı

Gerçek Adı
    turan
    Son Giriş
    07.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar arkadaşlar, ben özel bir firmada çalışıyorum.daha önceden % 40 olan raporum, vergi indiriminden yararlanmak isteyince aynı hastane bana bu sefer % 15 gibi komik bir rapor vermiş,bende bunun üzerine il sağlık müdürlüğüne şikayet ettim.beni marmara üniversitesi hastanesine gönderdiler.orası bana %40 oarn vermiş,kağıt bana il sağlık müdürlüğünden geldi yanıda % 40, b91 polio sekeli açıklaması yazılı.ben şimdi vergi dairesine yekrar başvurdum.tekrar ankaraya göndereceklermiş,şimdi bu sonuçta vergi indiriminden yararlanabilirmiyim.sizlerden cevaplar bekliyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    933
    Verilen Beğeniler
    1.222

Bu sefer onaylanacaktır... Bekleyip göreceğiz.

Üye
    toprak 24 Avatarı

Gerçek Adı
    turan
    Son Giriş
    07.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın oturan boğa bey,ankara bu raporun hakem hastanesi raporu olduğunu nasıl anlar.raporda hakem hastanesi diye bir yazı yokki. vergi dairesinde dedim bu itiraz dilekçelerini de ekleyeyim dedim,gerek yok dediler.ama diğer rontgen,olduğum ameliyat,tedavi ve raporlarımı gönderieleceklerin içine koydurudm.faydası olurmu acaba.ayrıca raporumda % 40 b91 polio sekeli yazılı.cevap bekliyorum.teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    933
    Verilen Beğeniler
    1.222

İyi yapmışsınız. Dediğim gibi, bence bu sefer onanacaktır.

Üye
    toprak 24 Avatarı

Gerçek Adı
    turan
    Son Giriş
    07.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey,benim esas öğrenmek istediğm.ankara bu raporu hakem hastanesi olduğunu nasıl bilecek.raporda vergi indiriminden yararlanabilir diye yazıyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    933
    Verilen Beğeniler
    1.222

Hakem hastanesi olarak dikkate almasa da fark etmez. Önemli olan tam bir değerlendirmenin yapılmış olması.

Üye
    toprak 24 Avatarı

Gerçek Adı
    turan
    Son Giriş
    07.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tam bir değerlendirme derken neyi kastediyorsunuz.bülent bey ben 2009 da ankaradan gelen rapor için itiraz ettim kabul etmediler.sonra dedilerki il sağlığa şikayet et.bende ettim,onlar hakem hastanesine gönderdiler.itiraz dilekçelerim var.fakat ankaradan bana gelen kağıdı bulamıyorum.şimdi ankara bilirmi benim daha önce oraya itiraz ettiğimi,ayrıca 2 ci kez rapor gönderdiğimi.kusura bakmayın biraz fazla soruyorsam.ama kafam karışık,beklerkende insan ne olacak kuşkusu bizi mahvediyor.

bir üniversite hastanesinin vermiş olduğu karara uyarlarmı.bazıları diyorki b91 sadece bir anlam ifade etmiyor.marmara tıptaki hoca,bizim kararı değiştiremezler demişti.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    933
    Verilen Beğeniler
    1.222

hakem hastanesi de olsa aslında hepsi laf! Kurum oradan kıvırır buradan öevirir kafasına göre oranı belirler!

Benim görüşüm, siz yetkili hastaneden yeni ve istediğiniz oranda rapor aldınız. Raporda durmunuzu tam olarak değerlendirmişler. Maliye sağlık kurulu buna bakıp onay verecektir.

Üye
    toprak 24 Avatarı

Gerçek Adı
    turan
    Son Giriş
    07.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar beni bugün istanbul vergi dairesinden aradılar, ben hakem hastanesinden % 40 rapor almıştım.ankaraya göndereli 1 ay filan oldu.ankarayı aradığımda hastane eksik yazı yazmış diye bir ibare kullandılar.hastane bana % 40 b1 poliyemit sekeli diye rapor vermişti.acaba ankara açıklamayı az mı buldu acaba. ben muayane olduğumda marmara tıp fakültesi bizim verdiğimiz sonuç katidir demişti.şimdi ankara yeniden yazı istiyor.ben şimdi ne yapmalıym.gerçi vergi dairesine gidip daha kağıdımı almadım.istenilen nedir tam bilmiyorum.yardımlarınızı bekliyorum.

Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon

Başlığın Etiketleri