Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 88 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    toprak 24 Avatarı

Gerçek Adı
    turan
    Son Giriş
    07.01-2016
    Saat
    15:37
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bülent bey,

iş yerime raporum bugün geldi malesef % 36 vermişler..

istanbul il sağlık müdürlüğünü aradım raporu bize getir dediler.. benim gittiğim marmara tıp fakültesi hakem hastanesi değilmiş... şimdi beni duruma göre rapora bakıp hakem hastanesine gönderebilirlermiş.. dediklerine göre istanbul anadolu yakasındaki hakem hastaneleri, haydarpaşa numune,göztepe ssk,ve kartal eğitim araştırma imiş.
    ben şimdi il sağlığa bir önceki raporlarımla gideceğim.. benim anlamadığım hastalığım aynı, geçen % 40 tan, % 15 e düşürmüşlerdi, bu sene ise % 40 tan % 36 ya düştü. ne garip değil mi... hastenelere göre oranlar değişiyor.

bülent bey size o kadar mesaj yazıyorum,bir cevap alamıyorum..kişi ayırımı yapıyormusunuz...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Rapor Ankara Maliye tarafından düşürülmüş değil, hastane tarafından düşük verildi. Bunun için işiniz Maliye'yle değil, hastaneyle... İl sağlık müdürlüünün dediği gibi yapmalısınız. Onlara başvurun, sizi hakem hastanesine sevk etsinler. Onların vereceği rapor bağlayıcı olur.... Bunun dışında yapabileceğiniz hi bir şey yok maalesef.

Not: Bu başlıkta bilmem kaç defa yanıt vermişim, neden kişi ayrımı yapayım yahu! Kaldı ki buradaki enredeyse hiç kimseyi tanımıyorum bile... Her gün yüzlerce mesaj yazılıyor, herkes elinden geldiği kadar yetişmeye ve cevap vermeye çalışıyor...

Üye
    toprak 24 Avatarı

Gerçek Adı
    turan
    Son Giriş
    07.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki bülent bey,aynı hastane % 40 heyet raporu verip,daha sonra ankara açıklama istedi diye neden % 36 verdiler anlamadım...hastaneye heyete itirazda bulunabilirmiyim..ordan yeni rapor alıp vergi dairesine gidebilirmiyim..ayırım yapıyomusunuz derken,bu konu için özür dilerim..rapor öyle gelince moralim çok bozuldu..
    ben istanbul il sağlığın gönderdiği hastaneye değilde kendi istediğim bir hastaneden rapor alıp onu vergi dairesine götürebilrmiyim acaba.bilgi rica ediyorum..ben raporu 2012 10 cu ayda almıştı.ankara açıklama isteyince şubatta yeniden ankaraya gitti..haziranda geldi.şimdi ben hangi tarihi baz alacağım..siz diyordunuz ya üzerinden 6 ay geçsin diye..o yüzden sordum.şimdiden teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Kendi talebinizle başka bir hastaneden rapor alıp defterdarlığa başvurabilmek için 6 ay geçmesini bekleyin. Bu süreyi beklemek istemiyorsanız, tek seçeneğiniz hastanenin verdiği düşük oranlı rapora karşılık il sağlık müdürlüğüne itirazda bulunmaktır. O zaman sizi kendi belirleyecekleri bir hakem hastaneye sevk ederler...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    toprak 24 Avatarı

Gerçek Adı
    turan
    Son Giriş
    07.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar benim % 40 raporum vardı,vergi indiriminden % 36 olarak geri geldiği için faydalanamıyorum..şimdi sormak istediğim benim 4000 gün pirimim var.1995 sigorta girişliyim..elimede bulunan % 40 raporumla yeni düzenlemeye göre emekli olabiliyormuyum.ne yapmam lazım,nereye başvurmam lazım..vergi indiriminden yararlanmam şartmı..ayrıca ben sıfırdan bir hastanye başvurup yeniden vergi indirimi için başvurabalirmiyim..il sağlık beni hakem hastanesi olarak göztepe ssk ya sevk etti.ben oraya gitmeyip başka bir hastaneden rapor alabilirmiyim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Yeni düzenlemenin sizin açısından yarattığı yenşi bir durum yok: http://www.engelliler.biz/forum/emek...os-2013-a.html

Üye
    toprak 24 Avatarı

Gerçek Adı
    turan
    Son Giriş
    07.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey, ben il sağlığının gönderdiği hakem hastanesi yerine kendim bir hastaneye yeniden başvurup vergi dairesine başvursam problem olurmu..raporum şubat ayında % 36 olarak ankaraya gitmişti..ilk raporum daha önceden söylediğim gibi 2012 nin 10 cu ayında % 40 idi.aynı rapor ankaradan açıklama isteyince geri gelip hastane % 36 vermişti..hangi rapor tarihi geçerli..sıfırdan hastaneye başvurabilir miyim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Ben olsam yeniden % 40 rapor alabiliyorsam alır, başka bir şehirden başvuru yapardım. Aynı ilden başvuru yaptığında sistemde otomatik olarak görülüp başvurun sonuçsuz bırakılacaktır.

Üye
    toprak 24 Avatarı

Gerçek Adı
    turan
    Son Giriş
    07.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey anlamadım,hakem hastanesine gideyim,sıfırdan mı başvurayım..birde hakem hastaensine gitmek için bir tarih şartmı..normalde temmuzda il sağlığa başvurmuştum..ağustos ayı gibi göztepe eğitim araştırma hastanesine gidip kurul için başvuru yapabilirsiniz demişti..ben hangisini yapayım,sıfırdan hasteneye başvuru yapma hakkım varmı yok mu.

Üye
    NEVZAT55 Avatarı

Son Giriş
    25.11-2015
    Saat
    11:31
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

il sağlık müd. hakem hastaneye gittiğinize dair yazı alıp yollayın kabul etmezlerse suç duyurusunda bulunun.sizin aldığınız rapor kazanılmış hakkınız dünyada hiç bir hukuk devletinde kazanılmış hakkın ihlali yoktur.(türkiye hariç) bende hakem hastane raporu aldım SGK kabul etmedi bende dava açtım Yargıtay bozdu. dava yeniden görülecek.o raporu onlara yedirecem................

Üye
    toprak 24 Avatarı

Gerçek Adı
    turan
    Son Giriş
    07.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

raporumun üzerinden 6 ay geçti,sıfırdan hastaneye başvursam olmuyor mu ? benim ilk aldığım % 40 rapor için ne yapmalıyım..davamı açayım.
    ben hakem hastanesine mi gideyim,sıfırdan rapormu alayım,yoksa dava mı açayım şaşırdım kaldım..herkes başka bir şey söylüyor kafam karışıyor.

Üye
    NEVZAT55 Avatarı

Son Giriş
    25.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yeni rapor alsan da olur. hakem hastanesine gitsen de olur.dava açsan da olur. hangisi sana uyarsa onu tercih etme hakkın var.ama %40 raporun garantisi var.bu senin kazanılmış hakkın .sen zaten hakem hastaneden rapor almışsın ondan büyük rapor yönetmelik gereği yok.ben açtım mahkeme beni başka hastaneye gönderdi ama ben gitmedim davamı red etti ama Yargıtay bozdu. davam yeniden görülecek. ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ, SINIFLANDIRMASI VE ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK SAĞLIK KURULURAPORLARI HAKKINDA YÖNETMELİK

MADDE 10 (2) Özürlü sağlık kurulu raporlarının farklı olması durumunda, SağlıkBakanlığınca belirlenmiş olan hakem hastanelerden, kişinin ikamet ettiği yereen yakın bir hakem hastaneye, kişi yeniden muayene edilmesi ve özürlü sağlıkkurulu raporu tanzim edilmesi amacıyla yine il sağlık müdürlüğü kanalıylagönderilir. Hakem hastanenin özürlü sağlık kurulunca verilen kararı kesindir.

Üye
    bir_umut Avatarı

Son Giriş
    24.10-2013
    Saat
    11:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba,

ben vergi indirimi için %60 olan raporumu ankaraya gönderim bugün bana bir evrak geldi vergi dairesinden aldım.
    beni hastaneye sevk etti yarın tekrar rahlil yapmam lazımmış.aslında sorum şu; ben yarın heyete girermiyim bilmiyorum.eğer girersem bana verilen yeni rapo oranı eski rapor oranından düşük oluesa eski % 60 olan raporum gecerli olur mu? yarın heyete gireceğim için acil sizlerden bilgi alabilirmiyim konu hakkında yardımlarınızı rica ederim.
    teşekkürler

Üye
    NEVZAT55 Avatarı

Son Giriş
    25.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eski raporunu .da göster ona göre verirler.

Üye
    bir_umut Avatarı

Son Giriş
    24.10-2013
    Saat
    11:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    lansporal merhaba bugün banada aynı şekilde bir işlem sağlamam için vergi dairesine evrak gömnderilmiş gidip mevrağı aldım.
    istanbul ok meydanı eğitim araştırmaya gittim yarın gelmemi istediler.benim %60 raporum vardı bulgularda çok açıklama yazmamış diye göndermişler.
    şimdi ben yarın yeni rapor için gittiğimde düşük oranlı rapor verseler eski % 60 olan raporum gecerli sayılırmı? cünkü ben sadece vergi indirimi için baş vurdum normal eski % 60 olan heyet raporum süreklidir heralde o raporum tekrar gecerli olur doğürumu? konu hakkında bilginiz var mı?teşekkürler

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon

Başlığın Etiketleri