Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    GoNuL-YaRaSi Avatarı

Son Giriş
    23.05-2017
    Saat
    15:35
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar Sağlık Bakanlığında Görevliyim.Göreve Geldiğim gün itibari ile Maliye Bakanlığına Vergi İndirimi için Başvurdum ve 19 Ay sonra sonuç alabildim.Vergi indiriminin 2. diliminden faydalanabileceğimi geçmişe yönelik olarak paranın iadesi yapılacağını yazmışlar Fakat Sağlık bakanlığında çalışan arkadaşlar bilir bizim ek ödememiz yani Döner sermayeden de Gelir Vergisi kesiliyor ve bu gelir vergisinin iadesi içinde dilekçe verdim.Maliye Bakanlığının Yazısına istinaden Döner sermayemden kesilen gelir vergisinin tarafıma iadesi diye Fakat Bağlı bulunduğum İl Müdürlüğü Döner Sermayeden kesilen Gelir Vergisinin İadesinin yapılmadığı ve gelir vergisi kesildiğini söyledi.Ben vergi indiriminden faydalanırken Ek ödemeden nasıl kesilir onu anlayamıyorum.Yazılı olarak başvuru yaptım.Başvurumun cevabı yazılı olarak olumsuz gelirse Mahkeme yolu görünüyor Bana yardımcı olabilecek arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

Üye
    ÖzLem_Hasret Avatarı

Gerçek Adı
    ÖzleM
    Son Giriş
    21.08-2013
    Saat
    09:53
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende sağlık bakanlığında çalışıyorum. bu konuda haklısınız.bende vergi kesintisi için başvurmuştum. ama dediginiz gibi döner sermaye için geçerli değil. üstelik şu konudada şanssızız ki emekliliğimize yansımıyor döner sermaye. diger kurumlarda çalışan memurlardan daha düşük emekli maaşı alacağız. başvurunuzun sonucunu bende merak ettim açıkcası.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Vergi indirimi;aylık gelir vergisi matrahından vergi indirimi derecesine karşılık gelen tutarın çıkarılmasıdır kısaca.
    Kaç yerden vergi kesilirse kesilsin,matrahtan düşülecek tutar bellidir ve bu tutarı aşamaz.
    Vergi kesilen her kaleme ayrı ayrı değil,yalnız bir kez uygulanabilen bir haktır.