Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 20 mesajın 16-20 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yok yok, ben bu yazıda az bile yazdım! Bir tek gün yok ki fizyoterapistlerin (veya diğer profesyonellerin) yanlış yönlendirmeleriyle geleceği mahvolan çocuk/yetişkin görmeyeyim! Duruş bozukluğu veya mobilizasyon eksikliği bizlere kader olarak dayatılıyor resmen!

Üye
    1fzt Avatarı

Gerçek Adı
    Selen
    Son Giriş
    27.09-2015
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam, biraz önce yazılmış bir yazı ancak yeni üye oldum ve yazıyı da yeni gördüm ve yorum yapmadan geçemedim açıkçası. Ben son sınıf ftr öğrencisiyim. 1 yıl sonra ben de bir "Fizyoterapist" olucam kısmetse. Engelliler konusunda da oldukça duyarlıyım ve bu konuda bir süredir çalışmalar yapmaya çalışmaktayım ve bu çalışmaları yapmaya çalışırken görüştüğüm derneklerle olsun araştırmalarıma ve etrafımda gözlemlediğim durumlar olsun şunu gördüm. Sizin yazınızda bahsettiğiniz fzt'lerin yanlış olan zihniyeti aslında bizim halkımızın temel sorunu!!! ve yapmaya çalıştığım projeler de bu zihniyeti değiştirmeye yönelikti aslında ancak bunu yapmaya çalışırken bile sürekli önüme engel çıkartan zihniyetlere sahibiz ve bir şekil yol alamıyoruz maalesef.

Şu konuda da çok ama çok hatalı olduğunuzu düşünüyorum!!! Biz fzt olarak o yazdığınız her şeyin eğitimini görüyoruz ve bize bu dersleri anlatan hocalarımızın hepsi o bahsettiğiniz her şeyi kendi baktıkları hastalarda uyguluyorlar ve bize de uygulamamız gerektiğini öğretiyorlar ve eminim ki çevremdeki arkadaşlarımın hepsi bu bilinçle mesleğini icra edicek. İşini sizin anlattığınız gibi eksik ve yanlış yapan fzt ler yok mu? tabi ki var her meslekte olduğu gibi. Ben staj yaptığım yerlerde de buna şahit oldum mu evet... Ama bu kesinlikle genelleme yaptırmayı gerektirmez. Sizin yanlış kişilere denk gelmeniz işini doğru yapanlara karşı yapılmış bir hakaretten ibaret olmayıp fizyoterapi ve rehabilitasyon alması gereken hastalarda fizyoterapiste karşı bilinç altında bir önyargı oluşturmasına neden olarak psikolojik zarar veriyor.

Üye
    Emin94 Avatarı

Gerçek Adı
    Emin
    Son Giriş
    23.09-2015
    Saat
    02:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa,

Ne kadar dediklerinizin çoğuna katılsamda bu hastalıkta piskolojinin ön planda olduğunu düşünüyorum. Hastalara direkt olarak bu halde kalmalarının büyük bir olasalık olduğunu söylemektense, yürümeye veya hasara bağlı olarak hareket kazanmaya yönelik piskolojik ve fiziki destek sağlanmanın daha doğru olduğunu düşünüyorum. Ayrıca fizyoterapistlerin eklemler ve kaslar üzerinde yoğunlaşma çabalarına şahsen karşı değilim. İleride olaki tedavi bulunursa sağlam kas ve kireçlenmemiş eklemlerle tedavi olmak daha umut verici olurdu

Üye
    idosente Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    02:40
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

bencede bülent abi haklı yaşadıklarını neredeyse bende birebir yaşamışsam fizyoterapistlerin çoğunun tedavi sürecini iş olarak gördüğünün kanıtıdır doktorlar ve fizyoterapistler para kazanmak için bu işi yapmamalı bu işi severek iyi ve hakkıyla yaptıkları için para kazanmalılar bunun içinde kapsamlı bir denetim mekanizması şart torpilin geçmediği denetleyicilerin çıkar sağlamadıkları bir mekanizma ama bunu bir anda yapmakda pek mümkün görünmüyor bu eğitimle özelliklede toplum zihniyetini doğruyu yapmak konusunda eğitmekle uzun vadede belki 20-30 yılda olabilecek bir şey ama bir yerden başlamak lazım ki 30 yıl sonra gene aynı sorunları yaşamayalım...

Üye
    dinlence Avatarı

Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yazınızı üzülerek okudum konu ile ilgili sağlık çalışanlarına biraz fazla yüklenmişsiniz gibi geldi bana

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12