Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 54 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    valla biri karakola gidip suc duyurusu yaptıgında ilgili memurların olur böyle şeyler dedigini duymamıştım senden duydum şuan.
    bir arkadaş bu olayları islam dinine baglamış tovbe edersin gecer af dilersin gecer şeklinde. bende durumu isceç'e getirdim bu istatisliklere neden inanmadın onuda anlayamadım. en çok tecavüz vakasının yaşandıgı ülke isveç diyorum hala aksini idda eden varsa buyursun yazsın. elbette ülkelerle alakalı degil.
    yukarıdaki yazımda'da belirttim tamamen kişinin sapkınlıgı kişisel bir durum yani.

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

türkiye şeriat hükümleriyle yönetilseydi dini suçlayabilirdiniz ceza hukukunuzun dinle ne ilgisi var ki böyle saçma bir varsayımı dile getiriyorsunuz ha illa din derseniz kuranın zinaya biçtiği cezayı düşünün sonra tecavüze kıssa yapın kurana göre kişiye karşı işlenmiş suçu sadece kişi affedebilir peki devlet af çıkarırken madurlaramı danıştı insanlar işgüzar riyakar şerefsizse din imanı olmayana din neylesin devlet basiretsizse millet neylesin görme angelli yürüme engelliye iki bacağı olmayan sağlıklı bireye tecavüz ediyorken sadece engelliler madur oluyor diyebilirmiyiz sürekli insanın cinsel dürtüleriyle oynayan medyanın suca gereken cezayı veremeyen yargının sözde güçsüzün özde daima güçlünün yanında duran toplumun kabahati yokta tecavüzcüyü idam edin diyen dinmi suçlu

Üye
    Nellas Avatarı

Son Giriş
    26.09-2017
    Saat
    14:38
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    5

Yaa işi Allah korkusuna vs. getirince bu konuda en idealist kesim müslüman kesim. ee sonuç?? tacizin, tecavüzün, şiddetin dinle alaksı yok. İnsanlıkla alakası var. Saygılı, hoşgörülü ve en önyargısız insanlar bunu yapmaz. Bir insanı ne kadar sıkarsanız, kapatırsanız o kadar saldırgan olur. Bir ülkede elle taciz, lafla taciz ve hatta bakışla bile taciz olayları şikayet edilip gereği yapılıyorsa alkışlamak lazım o ülkeyi. ne yazık ki bizim ülkemizde tüm bunlar övünülecek bir şey gibi anlatılır. yalan mı?

Üye
    mayhan2515 Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    03.11-2016
    Saat
    11:01
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    9

Nellas;

Yalan değil ama galiba siz de kendinizi kafeste gibi hissediyorsunuz izlenimini uyandırıyorsunuz ? yoksa böyle önyargılı davranmazdın diye düşünüyorum? ve ayrıca insanlık tamamen Vicdanla alakalıdır. yani el hasılı kelam insan "yaratanını bilir ise yaratılana da" ona göre muamele eder diye düşünüyorum.. Tabi bu benim kişisel düşüncem.! ve insan neden yaratıldığını bilir ve emr'olunduğu gibi yaşarsa hiç kimse için bir problem oluşmaz ama yok konuyu sağa sola çekersiniz bu işinde bir sonu yok...Vesselam

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

demirc;

yazını cok begendim. hadi isvec'i begenmediniz hindistan da yaşananlar neydi ? hala da devam ediyor.. şehir içi belediye otobüslerinde toplu tecavüz vakaları hemen hemen hergün yaşanıyormuş. bunlarıda yapan budist kesim. daha gecenlerde 19 yaşında üniversite ügrencisi bir kızı otobüste öldürdüler.
    bu durumu yapacak kişiler hayatında bir kadın eli tutmamış ve hastalıklı bir ruha sahip olan kişilerdir. ülke din sosyal durum bunlarla alakası yok.

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:07
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: UnFeeLinq Mesajı Gör
    bir arkadaş bu olayları islam dinine baglamış tovbe edersin gecer af dilersin gecer şeklinde.
    UnFeeLinq kardeş,diğer arkadaşlar allah korkusundan bahsetmişlerdi,ben de Allah korusunun bile bu tür durumlarda yeterli olmadığını,tövbenin bu tür suçların devam etmesini sağladığını ifade ettim.
    Radikal müslüman ülkelerde bu tür suçların cezası idam ama oralarda da yaşanıyor. Allah korkusu onlarda da var ama insanların sapkın davranışları yapmasını engellemiyor demek istediğim...

Üye
    ASUMAN0 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:14
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bu konuyla ilgili ilginç bi anım var,onu paylaşmak istiyorum.ben şizofreni engelliyim aslında ve çalışamıyorum ama daha gençken istanbul da çalışıyordum bi aralar.bigün bilmediğim bi semte gitmek zorunda kalmıştım,iş gereği.nerden estilerse,bi sokak satıcısından güneş gözlüğü satın aldım o gün.sonra bi engelli gördüm,yolda yürürken ve düşündüm,acaba bu devirde,istanbul gibi bi yerde nasıl cesaret edipte yalnız çıkmış diye.ama belki de ben şanssızım,hatta uyumsuzum,o yüzden insanların hepsi kötüymüş,bi engelliye zarar verirmiş gibi geliyor diye düşündüm bi yandanda.o an aklıma gözlüğü takıp bi süre kör taklidi yapmak geldi.acaba birileri bu halimden istifade etmeye kalkışacak mı denemek istedim.böylece insanlara olan güvensizliğim azalacaktı bi nebzede olsa.malesef 5 dakka olmadan 2 genç delikanlı önüme çıktı.ben devam etttim taklit yapmaya.gençler önce size yardım edelim gideceğeniz yere götürelim falan diye lafa girdiler.ben zaten evim yakın,kendim gidebilirim dedim.ama gençler ısrar etmeye başladılar,gel götürelim,bize güvenebilirsin falan dediler.uzatmayayım,sonunda önümden çekilin sizin ii niyetli olduğunuza inanmıyorum dedim.gençlerden biri koluma yapıştı,bizimle gel güzellikle,yoksa fena olur dedi.o zaman gözlükleri çıkardım ve ben kör diilim.allah belanızı versin,pislikler,vicdansızlar diye saydırmaya başladım.kaçıp gitti şerefsizler arkalarına bakmadan.diyeceğim allah tüm engelli arkadaşlarımın yardımcısı olsun.merhamet yok,vicdan yok,sevgi yok bu dünyada.bunlar sadece olması hayal edilen kavramlar bence.herkese hayırlı aakşamlar.

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Sehribanu Mesajı Gör
    İnsanın sapkınlığına Allah korkusu bile çare değil..Taciz edip tövbe ederek günahlarından arındığını düşünen nice insanlar var.. Din de bir anlamda körüklüyor günah işle tövbe et mantığıyla insanların hata yapmalarını devam ettiriyor..
    yazınız aynen böyle burdan hangi sonucu çıkarmamızı bekliyordunuz ?

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:07
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Söylediğimde yanlış birşey görmüyorum.Çevremde yüzlerce örnek var bu konuda..
    İnsanlar dini konulara gelince nedense kör oluyor..
    Neyse konuyu uzatmaya gerek de yok...

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

tamam yazın çok anlaşılır orda sıkıntı yok zaten. ama neden dine islam'a bagladın bu aşşalık durumu onu anlamaya çalışıyorum sadece.
    senin çevrendeki muhteremler sanırım 5 vakit namaz kılıyor aksamları'da hobi olarak tecavüze yelteniyorlar öylemi ? insallah bunu yanlış anlamışımdır

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

tövbe denilen şey allaha karşı işlenen suçlar için geçerlidir onda da kabul garantili değildir kul hakkına giren işler için helallik almanız gerekir bunu bilmeyeninde zaten dinle işi olmaz sizin etrafınızdaki çakma müslümanların yediği haltlar dini bağlamaz abd ordusunda tecavüz oranı %20 civarındadır ve bunları yapanlar genelde üst rütbeli personeldir eğitim din bu olayda boş bahanelerdir insanlar en vahşi yaratıklardır içgüdüleri devreye girdimi hiçbir bahane durduramaz hiç katliam yapan aslan sürüsü duydunuzmu birde insanlara bakın nice bahanelerle kundaktaki çocuklar dahi katledildi istediğimiz kadar medeniyetten insan haklarından bahsedelim insanoğlu her çağda değişik şekilllerde barbarlığına devam etti ve edecek tecavüzü suç olmaktan çıkartın sonra bakın medeni toplumlarımız neler yapacak

Yasaklı Üye
    Samet_ Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    10.09-2013
    Saat
    18:46
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bilenle bilmeyen bir olmadığı gibi utanan insanla utanmayan insan da bir değildir.

Utanmayan bir insandan Allah korkusu beklemek anlamsız o ancak dünyevi cezalardan korkabilir ki nerde açık bulsa yine o haltı yer.

Türkiye bu konuda sınıfta kalıyor, tecavüz konusunda verilen kararlara bakacak olursak öncelikle devleti suçlamak yanlış olmaz.

Tabi bu tür vakaların asıl nedeni toplumumuzda yozlaşan insanlıktır. Kültür değişikliği bilinçli ve kendiliğinden olursa zararsız veya yararlı olabilir ama devlet politikalarıyla çağdaşlaşma adı altında insanların giyimine, kültürüne, diline müdahale edilerek meydana gelen kültür değişikliği ahlaken bozulmalara neden olur çünkü bu tür politikalarla kültür değişkliğine uğrayan insanlar eski kültürlerindeki ahlak anlayışından uzaklaşır ve ahlaki olarak etik değerlere sahip olmaları zorlaşır çünkü içselleştirerek meydana gelmiş bir kültür değişikliği değildir.

Bizim toplumumuzun ahlak değerleri dinden geliyor-du, bu yüzden bizim insanlardan birinde Allah korkusunu aldığın zaman o kişi ahlaki olarak çöker. Çünkü Avrupalılar gibi insan olmaktan doğan belli ahlaki değerlere sahip olmaz. Kişi okuyarak, bilinçli olarak avrupa kültürünü benimserse evet Allah korkusu olmadan da faydalı bir birey olur ama Allah korkusuyla ahlak değerlerine sahip olan bir insandan inancını devlet politikalarıyla alırsanız o kişi ahlaken boşluğa düşer ve toplumda ahlak yozlaşması yaşanır.

Bu yozlaşmayı meydana getiren devletimiz ağız cezaları uygulamayarak da ayrıca ahlaki yozlaşmanın önünü açıyor.

Üye
    Emekçi Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    10:35
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelik le Dindarla Dinciyi bir birinden ayırmak lazım diye düşünüyorum Şehribanu ve Samet arkadaşlarım. Dindar hiç bir menfeaat gözetmeksizin inan ve ibadet eden kişidir. Dinci ise tam tersi her ibadetini çıkar karşılığında yapandır ve bundan her kötülük beklene bilir çünkü dini kendi çıkarı doğrultusunda kullanır ve bunlardan günümüzde % deye vurursak Ben iddia ediyorum %80 diyorum iyimser bir düşünceyle.

Üye
    Nellas Avatarı

Son Giriş
    26.09-2017
    Saat
    14:38
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    5

mayhan2515;
    Yazdığıma sırf muhalif olmak için yazmışsınız gibime geliyor. Benim yazdıklarımla ön yargının ne alakası var?. Asıl siz fikrinizi sabitlemişsiniz. Sonuç olarak bu konuya yazan herkes tecavüze, tacize karşı. Genel olarak aynı şeyi söylüyoruz. Olayı dinle bağdaştıran bir kesim konuyu sakız gibi uzatıyor...

Üye
    mayhan2515 Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    03.11-2016
    Saat
    11:01
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    9

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Nellas;

Ben asıl konunun dinle alakası var diyorum ve yorum yaparken hitap ve vurgu yanlışlığına dikkat çekmek istedim.. Ama bakıyorum da iş baya hoşaf olacak o yüzden bu konuya artık yazmayacağım ve yorumlara bakılırsa iş (bu konu) baya karmaşık hal almış o nedenle ben kendimi bu konudan exit ediyorum.. Ve siz ( Nellas ) adlı kişi farz edin yazmadım oldu mu ? ( Asıl anlatılmak istenen le söylenenin anlamı (!) arasında dağlar kadar fark var o açı dan yazmayacağım.) ve ( . )

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon