Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon
Toplam 79 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Sakatlık Çalışmaları
    bezmez Avatarı

Gerçek Adı
    Dikmen
    Son Giriş
    22.04-2016
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar Merhabalar,

Ben Bahçeşehir Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde öğretim görevlisiyim. İsmim Dikmen. Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji’den arkadaşım Sibel ile birlikte, bir makale üzerinde çalışmaktayız. Makale çok genel anlamda Türkiye’deki sakat hareketine odaklanıyor. Yani “Türkiye’de hak söylemli bir sakat hareketi var mı? Yok mu? Yoksa, neden yok?” vs gibi bir takım soruların yanıtlarını arıyoruz.
    Bu amaçla sakat hakları ile ilgilenen derneklere de bakıyoruz. Çok basit bir sorumuz olacak size. Bize fikirlerinizi bildirebilirseniz, çok çok memnun olacağız:

• “Türkiye Sakatlar Derneği ve faaliyetleri hakkında düşünceleriniz, deneyimleriniz nelerdir?”

Şimdiden çok teşekkür ediyoruz zamanınız ve bilgiler için. Herkese kolay gelsin, Dikmen

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Burada Türkiye Sakatlar Derneği ile bir şekilde ilişkisi bulunan ya da bir şekilde ilişkisi olmuş yüzlerce arkadaş olduğundan kuşkum yok. Onların deneyimlerini ve ilişkilerini aktarmasını umuyoruz...

Böylesi akademik çalışmalara katkı sunmamız sakatlar ve ilgili sivil toplum örgütleri için her açıdan çok yararlı olacaktır.

Not: Ben site yöneticisi olduğum için -şimdilik- görüş yazmamayı daha doğru buluyorum. Yazdıklarımla yönlendirmiş olmak istemem...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    DOGANCAN Avatarı

Son Giriş
    27.04-2009
    Saat
    11:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

türkiye skatlar derneği buyuk bır dernek ama geçenlerde gıttığımde sinek avlıyorlardı kımseler yook genel merkez federasyon da bunyelerınde ama sorduğunuzde 10 bın üyemız var diyorlarda kaçtanesı derneğe gelıyor bılmıyorum içler acısı dernek var ama üyeler yook sadece
    erzak zamanı ramzanlarda ve kamp zmanı mahşer günü gıbı oluyor şaşırıyorsunuz bukadar engellı burayamı uye diğe derneğinde eksikleri var tabiki insanları organize etmeleri için bir gurup kurmaları lazım onlarda bu işten menunlar gibi derneklerde kolar vardır her kloun sivil toplumu bılınçlendırmesı toplu halde sinayama veya tiyatro ya vs vs
    müzik gibi falıyetler kurması lazım ciddi bir anlamda yönetim 1 adım atacakki üyelerde 5 adım atsın bu konularda zayıf tarafı var diye düşünüyorum ama dernek sadece gezi erzak ve kampla olmaz sivil toplum örgütlerini bilinçlendirmek lazım gençlik kollarının iyi çalışması kadın kollarının bu tip organızelerı yansıtmazı lazım işin aslına bakarsanız bizim engelli arkadaşlarımızda çook duyarsız bu konulara belkı bu dediğim işlerı yapmış olabılır dernek ama herşeyı dernekten bekleemelıyız diyede düşünuyorum yani hem kendimizi hemde derneğin eksiklerını anlatmaya çalıştım sadece gördüğüm kadarını yazmaya çalıştım saygılarımla

Üye
    bulent yalcin Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    30.04-2010
    Saat
    14:40
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla hocam söz konusu derneklerin hiç bir şey yaptığı yok.
    o makamlarda oturan arkadaşlar makamı kullanma sevdalarında
    bir çoğu, gerçekten bişeler yapmaya çalışanlarda var tabi de o iyi niyetli
    arkadaşlarda makam sevdası arkadaşlarımızca çalışmaları engellenmekte.
    selamlar...

Sakatlık Çalışmaları
    bezmez Avatarı

Gerçek Adı
    Dikmen
    Son Giriş
    22.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Şimdiye kadar cevap yazan arkadaşlara çok teşekkürler. Bize verdiğiniz bilgilerin hepsi bizim için çok değerli. Gerçekten anlamak istiyoruz, dernek sizin için ne ifade ediyor.

Teşekkür...

Üye
    ruzgargulu Avatarı

Son Giriş
    26.02-2017
    Saat
    12:14
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bizi bizden iyi kimse anlayamaz diye çıkıyoruz yola aslında ama bakıyoruz bi süre sonra birbirimizin düşmanı olmuşuz.Bilmiyorum bi önyargımı ama derneklerde birleştirici bütünleştirici vasfını kullanmaktan çok kıskançlıklara dışlanmışlıklara yol açan uygulamalar yapmaktadırlar.Kemikleşmiş bir yapı var onun dışına çıkamıyosun.Fikir bile beyan edemiyosun.Birlikte çalışalım diyosun selam bile alamıyosun ya sen daha başırılı olursan!

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

dernek mi hani nerdeler.....
    faliyetlerine gelince günün belirli günlerinde varlar bence gereksiz.....

Üye
    emiş Avatarı

Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    18:38
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben sokak cocukları (umut evi) derneği Antalya da denetleme kurulu başkanı olarak 2 dönem görev yaptımaya calıştım. Yapılan sacmalıklar cıkar catışmalrına dayanamayıp hem üyelikten hemde görevimden noter kanalıyla istifa ettim. Nedense iyi bişeyleri yapmak yerine derneklerde bile koltuk, protokol ve cıkar catışmaları almış başını gidiyor. İyi şeyler yapmak isteyenler dışlanıyor tabir belki hoş değil ama harcanmaya çalışılıyor.

Üye
    Halil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bayburt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Türkiye’de “sakat harekâtı” var diyemeyiz bunu söylemek için 7.5 milyon engellinin tamamının olmasa bile ekser çoğunluğunu peşine takacak onların yaşadığı sorunları sürekli gündemde tutacak gündemde tutarken de iyi yönde iyileştirme yapmaları için Devlet üzerin de baskı oluşturacak birilerinin ya da Dernek lerin olması lazım ki şu an için böyle bir şeyin varlığı söylemek imkansız gibi bir şey.

Türkiye Sakatlar Derneği’ni çok çok yetersiz buluyorum bana göre “tabela derneği” olmadan öteye geçemeyen derneklerden biri.

Dernek yöneticileri bana göre yeteri kadar donanıma sahip kişiler değil olaya tekerlekli sandalye dağıtma gözüyle bakıyorlar oysa bu iş derneklerin değil devletin görevi olmalı onlar da tekerlekli sandalye dağıtmak yerine devletin bu işi yapması yönün de baskı oluşturmaları lazım. Tabi burada tekerlekli sandalyeyle iş bitmiyor bu örneği derneklerin olaya bakış açılarını anlatabilmek adına verdim sadece.

Sakatlık Çalışmaları
    bezmez Avatarı

Gerçek Adı
    Dikmen
    Son Giriş
    22.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Mesajlar için çok teşekkürler herkese. Merakla okuyorum arkadaşlar yazdıklarınızı. Derneklerin böylesine hayal kırıklığı yaratmış olmaları ne üzücü...

Üye
    MİSTİK87 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa YALÇIN
    Son Giriş
    07.11-2013
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    KARADENİZ AÇIKLARINDA BİYER
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

KASTAMONUDAN SAYGILAR...

Merhaba değerli dostlar
    Ben kastamonuda Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) üyelerindenim.
    Burda bana verilen görevleri sonuna kadar yerine getirmeye calışıyorum...

Ama her ildeki özürlü sayısı ve özürlünün sosyal ortam bulamayıp sosyalleşememesi durumundan derneklerin faaliyetleri öne cıkamamakta. Ama biz bunu değerli kastamonumuzda aştık...

Önümüzde 3 aralık dünya özürlüler günü var. Ben kendimde 2002'den beri t.sandalye kullanıyorum. Derneğin bana verdiği gençlik kolları baskanlığını layikı iler yerine getirdiğimi sanıyorum

Değerli Ünüverstemizden değerli arkadaşlarında katıldığı ENGELSİZ TİM adı altında bi grup kurduk ve hızla büyüyo....

Buna istinaden 3 aralık günü tüm kastamonu halkını çelenk koymaya davet ettik bunuda bu broşür ve posterlerle halkımızı davet ettik

artık yorum sizin

ENGELSİZ TİM EKİBİ
    KASTAMONU
    SAYGILARIMIZLA...

HAZIRLANAN BROŞÜR

engelsztmut5.th - Türkiye Sakatlar Derneği ve faaliyetleri hakkında düşünceleriniz, deneyimleriniz..? [Araştırma]

daha büyük görmek için tıklatınız...

http://img383.imageshack.us/img383/759/engelsztmut5.png

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

ısıtme engellı olmayan dıllı arkadaslar dururken ısıtme engellılere bısı kalmıyo zannedersem
    dernekten mernekten hayır ummak bos ıs
    kımse babasının hayrına yaralı parmaga ısemez
    gecımımızı dogrutcak bır ısımız olsa kımseden dernekten mernekten bısı beklemıyoz

Üye
    Cango Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:17
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    41

Derneklerin bizlere hiçbir faydası yok.Kapatsınlar daha iyi bize faydası olmayan derneği ben ne yapayım.

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: bezmez
    ... Makale çok genel anlamda Türkiye’deki sakat hareketine odaklanıyor. Yani “Türkiye’de hak söylemli bir sakat hareketi var mı? Yok mu? Yoksa, neden yok?” vs gibi bir takım soruların yanıtlarını arıyoruz.
    ,
    Şu anda herhangi bir derneğin üyesi olmadığım için, sorunun bu kısmına ve önce soruyla cevap vereyim:

Türkiye'nin 'sağlam' hareketi var mı ki, 'sakat hareketi' olsun?

Gerçi, böyle bir genelleme biraz "ukalâca" algılanabilir ama değil! Bunu tartışmanın yeri de burası değil zaten. Siyasete kayabilir..

Üç yıl kadar önce başka bir başlıkta tartışmıştık "engelli hareketi"ni. O başlığı bulamadım ama köşe yazılarımın birinde oradaki cevabımdan bir bölümü almıştım:
    "... Sizce 'Engelli Hakları Hareketi'nin Siyaseti (ABD'deki örnek ışığında) ülkemizde var mıdır?"

Henüz yoktur..

"Bu Hareket'in diğer Hareket'lerle dayanışma içinde olması konusunda ne düşünüyorsunuz?"

Böyle bir hareket ancak, diğer hareketler gibi, trenin bir vagonunu oluşturmalıdır. Tren katarının lokomotifi; zinciri sürükleyecek ana halkayı elinde bulunduracak olan örgütlü güç olmalıdır.

"Sizce Hareket tamamen sivil unsurlardan mı oluşmalıdır, yoksa varolan siyasi (parti) ve/veya idari (devlet-bürokrasi) organlarla bütünleşmeli midir?"

Nasıl ki; bir trenin vagonları ayrı ayrı yönlere hareket edemezlerse, bu hareket de toplumun tüm muhalif kesimleri ile bütünleşik hareket etmek zorundadır.

"Sizce bu Hareket muhalif mi olmalıdır, yoksa iktidar için ödünler vermeli midir?"

Tren 'gar'a girene kadar muhalif.
    O yazı dizisinin ilkinde de :
    … Günümüzde gerçek anlamda tepki, bilinçli + örgütlü insan işidir. Kimin, neye, neden, nasıl, nerede ve ne zaman tepkide bulunması gerektiğini saptamak ve hayata geçirmek ancak bilinçli ve örgütlü insanların işidir. …
    demiştim..

E.. bilinçli, donanımlı, dürüst, güvenilir vb. örgütleyici insanlar, sağlamlar içinde kaynıyor mu ki de sakat hareketinde çok olsun..

Bilinmelidir ki, kaliteli eğitimin de önemi çok çok büyüktür, böyle bir harekette.. Türkiye'deki eğitimin kalitesi, sağlıklı ve sakat insanların eğitim düzeyi hakkında bişey söylemeyim artık. :evil: Bu dernekler de uzaydan inen insanlar tarafından kurulmadığına göre..

Kısaca: Sağlıksız bir sağlam hareketi varsa sağlıklı bir sakat hareketi beklemek anlamsızdır..

Üye
    diablo Avatarı

Son Giriş
    02.12-2009
    Saat
    09:06
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar dernek mernek fasa fiso kime ne faydaları oldu

Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon