Sayfa 6 / 6 İlkİlk ... 23456
Toplam 79 mesajın 76-79 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    brukan Avatarı

Gerçek Adı
    haydar
    Son Giriş
    26.11-2010
    Saat
    08:53
    Yaşadığı Yer
    VAN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    malesef sadece ısımlerı var galıba uye olmak için kırk tane evrak bır suru işlem ıstıyorlar bunlarla uğraşmak zaten bıktırıyor bızlerı.benım fıkrım bızı bıraksınlar bızı onları bırakırız.yanı bızı ılgılendıren yasaları kanunları,hak ve ımtıyazlarımızı dernek olarak ılgılı kurum ve kuruluşlara bıldırsınler yeter.asıl sıkıntımız işlerın yapıldığı bu yerlerın bır çok haklarımızdan bıhaber olması. hele hele taşra kentlerınde yaşayanlar için buyuk bır sorun.
    en basıt gerçek yaşanan bır olayı anlatayım: yer van edremıt ilçesı engelli bır vatandaşımız gelır ıdaresıne baş vuruyor bazı işlemlerden sonra, günler sonra tabı ilçe kaymakamlığına onaya gönderiliyor. yardım ve bakım parası için rapor %100. kaymakam bey efendı ben vermıyorum. gıt nereye gıdersen gıt dıyor. ve olay bu durumda olan bır çok kişi tarafından mahkemeye baş vuruluyor. ve sonuç: mahkeme bız bağlayıcı bır karar veremeyız. başvuru yolu açık ve beraat kararı çıktı. yanı demem şu ku bu tur haklar anayasal bır hak olduğu halde söz konusu yetkılı ve yargı merciisi başınızın çaresıne bakın bızı ılgılendırmez demiş olmuyormu sızce.ama dernekler cıddı olsalar bu hakların kanunı ve yasal bır zorunluluk olduğunu anlatabılıler değilmı.

Üye
    ülgenim Avatarı

Gerçek Adı
    A.Aykut
    Son Giriş
    16.11-2017
    Saat
    14:41
    Yaşadığı Yer
    AKSARAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sakatlar Derneğinin hiç bir aktivitesi yok artık.Ha varlığı, ha yokluğu.Bizim Aksaray ilinde bu derneğin durumu böyle.Tabela derneği.Yani bir levhası var.Derneğin tüzüğüne baksan,o kadar şeyler var ki, ama gel görelim bunların % 1, bile yapılmıyor.Üyelerin dertleriyle, sorunlarıyla ilgilenilmiyor.Dernek başkanı, resmi bir dairede çalışır, derneğe hiç uğramaz.Sadece dünya engelliler gününde valinin yanına gidebilirse gider.Yani anlayacağınız burası Türkiye misalini oynuyorlar.Resmi daireler engellilerle alakasız.Belediye şov peşinde engellilerin sırtından.Bütün bunlar düzelebilir mi? Düzeleceğine hiç kanaat getiremiyorum.İnsana insanca değer verilmiyor.Bu işler Avrupa ülkelerine gelmiş.Müslümanlıktan bahsedersin gel gör engellinin haklarını gasp edersin.Verilmiş haklarını ellerinden alırsın.Hak vermek şurda dursun.Zihniyetler değişmedikçe hiç bir şey olmaz.Daha çok AVRUPA ülkelerinden 50 sene daha geriden gideriz.Benim hiç bir ümütim yok.Keşke beni birileri çıksa da beni yalanlasa, utandırsa.Ama nerde o cesur yürekler...!!!!

Üye
    CİVAN Avatarı

Son Giriş
    09.07-2010
    Saat
    10:13
    Yaşadığı Yer
    istanbul/
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam herkese, bende hiç bir dernege üye degilim,özürlüler merkezinde arkadaşlarla bilgisayar kursunu işrak ederken, bana şu soruyu sordu arkadaş, TSDK üyemisin bende hayır dedim, üyelik için ne gerekiyor dedim o zaman ,her ay 10 tl bagış yapman lazım dedi,anlayamadıgım şu ,engellilerden nasıl böyle bir talepte buluna bilirler,bize yardım etmesi gereken dernegimiz elimizdekini almaya kalkıyor,buna anlam veremedim,burda önemli olan 10 tl degildir arkadaşlar,önemli olan yanlış uygulamadır.

derneklere ihtiyacımız yok,olduda neler degişti biz arkadaşlar birbirimize birer dernek olmuşuz artık

Üye
    hasankodan Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan Kodan
    Son Giriş
    15.01-2017
    Saat
    21:05
    Yaşadığı Yer
    Kağıthane / İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben de dernekleri izleme asamasındayım. daha bir faliyetleri yok. birtek FEV birseyler yapmaya çalısıyor galiba. Danısma hattı var. Daha 1 kere aradım ama insan insana öyle kolay güvenemiyor. Burası Türkiye....

Sayfa 6 / 6 İlkİlk ... 23456