Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 79 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Sakatlık Çalışmaları
    bezmez Avatarı

Gerçek Adı
    Dikmen
    Son Giriş
    22.04-2016
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Katkıda bulunan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bu bizler için de bir öğrenme süreci. Bunu da katkılarınızla gerçekleştiriyoruz. Sağ olun...

Üye
    deryaaslanturk Avatarı

Gerçek Adı
    Derya
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Bir sıkıntımız olduğunda sıkıntılıarımıza çözüm getiriyorlarmı anlamında soruyorsanız benim şimdiye kadar yaşadığım hiç bir sıkıntıyı çözmedi. TSDK üyesi değilim ama ANkaradaki derneklerin bu konuda yetersiz olduğunu söyleyebilirim. Bırakın dernekleri federasyonlar da yetersiz. Sıkıntımız olduğunda tuhaf tuhaf dinleyip bize yol göstereceklerine yardım edeceklerine ALlah yardımcınız olsun diyebiliyorlar.

E ne anladım ben bu örgütlenmeden.
    Ne iş yerimizdeki sıkıntılarımız çözülüyor.
    Ne bizler için araştırma yapılıyor.
    Ne de akıl danışabiliyoruz.

Ve kusura bakmayın ama benim yardımdan anladığım sadece ramazan erzak paketi dağıtmak hiç değil hiç olmadı.

Ama şunuda eklemek istiyorum bu derneklerin var olmaları olmamalarından da iyidir.

Üye
    Sibel972 Avatarı

Gerçek Adı
    sibel
    Son Giriş
    04.11-2016
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende bi dernege üye değilim çünkü bi iş yaptıklarını duymadım evet tv bangır bangır bagırıyolar bişeyler yapmaya çalışıyolaar ama bu gösterişten ileri gitmiyo hani kaç engelli rahat rahat dışarı çıkabiliyo bide bu dernekler ufaaak yerleşim yarlerinde iyi çaaalışıyo istanbulda değil

Üye
    meral gürel Avatarı

Son Giriş
    12.02-2009
    Saat
    13:08
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar,
    Ülkemizde adı geçen derneğin yaptığı işlerin bana faydalı olup olamayacağını yaklaşık 8 senedir araştırıyorum.Enson 2005 yılında ehliyetimi değiştirmek için aldığım sağlık raporunu bugün kabul etmeyen ,engellilere tanınan haklardan yararlanabilmem için 12 senedir tekerlekli sandalyede olmama bakmaksızın benden yeni sakat raporu isteyebilen bir kurumun bence önce bürokratik engelleri aşması gerekki,gerçekten biz engellilere faydası dokunsun. :!:
    Sağlıklı ve engelsiz günler diliyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    946
    Verilen Beğeniler
    1.237

TSD faaliyetlerini bilen, içinde ya da kenarında yer alan arkadaşlar:
    TSD'den ne bekliyorsunuz? (Bu illla koca koca şey olmak zorunda değil. Kişisel olarak her ne ise düşünceniz onu yazın lütfen)
    Beklentileriniz karşılanıyor mu?
    TSD'nin hagi faaliyetlerini doğru, hangi yönlerini yanlış, hangi faaliyetlerini eksik buluyorsunuz?
    vs.vs.vs.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Halil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bayburt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bir TSD üyesi olarak benim beklentim TSD nin Hükümetin önüne sürekli engellilerin hayatını kolaylaştıracak yasa ve düzenlemeleri getirmesi zira biz engelliler için hazırlanan yasaların pek çoğu engellilerin yaşadığı sorunları bilmeyen insanlar tarafın dan çıkartılıyor Amerikan engelli harekatı “bizim için biz olmadan asla” sloganıyla yola çıkarak birilerinin kendileri için yasa hazırlamasını beklemeden bizzat kendileri kendi sorunlarını kendi isteklerini dile getirerek Amerikan hükümetinden istek de bulunmuşlardı.

Böylece yukardan aşağıya değil aşağıdan yukarıya sürekli talepte bulunulduğu için çıkan yasalar genel kabul görmüş yasalar olmuştu.

Tabi TSD tüm bunları yaparken eksik gedik çıkarılan ve bir türlü uygulamaya dökülmeyen yasa ve yönetmelikleri Hükümete siz kendi çıkardığınız yasaları bile uygulama da aciz kalıyorsunuz diyerek kamuoyu oluşturarak Hükümeti baskı altın da tutmalı.

Bu yönde etkili bir çalışma yapılır ve belli bir kamuoyu oluşturulursa Hükümetler yada hükümet olmaya talip olanlar buradaki oy potansiyelini görüp bir şeyler yapmak zorunda kalacaklardır.

Burada “oy potansiyeli” sözünü kasıtlı olarak kullandım çünkü henüz ülkemizde engelliler oy potansiyeli olan bir gurup olarak dahi görünmüyor ilerde görülürse bunu bile engelliler için olumlu bir aşama olduğuna inanıyorum.

Sakatlık Çalışmaları
    bezmez Avatarı

Gerçek Adı
    Dikmen
    Son Giriş
    22.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ben yazan herkese teşekkür etmeye devam ediyorum arkadaşlar. Katkılarınızı şimdiye kadarki birikimlerimizle birleştirmeye çalışıyorum. Sağ olun...

Üye
    zazaca Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

merhabalar bende görüşlerimi yazayım ben bu kuruluşları birtek haberlerde duyuyorum o da yardım toplamaları ile ilgili sakatların nekadar faydalandıklarını bilmiyorum ama ben adı dışında başka bir şey duymadım engelliler .biz sitesi bu vakıflardan çok daha yararlı birçok sorunumu bu site yöneticileri sayesinde çözdüm türkiyede bir kuruma yerleşen amir olsun memur olsun göstermelik işler dışında buna siyasetçiler de dahil tabiki cep doldurma telaşında türkiyede eğitğimimiz buna yetmiyor denetim mekanizmalarıda bir yemeğe satıyorlar denetim mekanizmaları iyi işlerse bu düzen sağlanabilir bütün kuruluşlar için geçerli... kanunla yapılmayan işler acımaları ile hiç yapılmaz engellileri mahcup bırakarak değil taş gibi kanunlarla korunabilir sağlam olanların kanunlara uyması ile sağlanabilir suistimalleri ile değil bürokrat siyasetçi belediye şöforlarının otobüslerde şöyle kartıma bakmasından ne kadar rahatsız olduğumu anlatamam belli ederek değil mahcup bırakarak değil belli etmeden acımadan kanunen hakkımız olarak yaşamak için destekleyerek hakkımızı kanunla alarak yaşamak dileğiyle selamlar....

che
    Misafir Üye
    che Avatarı

bende üyeyim bu derneğe!

yapılan doğru dürüst bir faaliyet görmedim. aylık veya yılllık olağan toplantilarını bile yapmadılar. üç beş yaşlı engellinin gidip oturduğu kendi aralarında sohbet ettiği, belediyenin kulllanmadığı bir binanın en alt giriş kısmından güvenlik klübüsi kadar verdiği bir yerde faaliyet gösteren ama faliyetinin bina bekçiliğini yapmak olduğunu düşündüğüm bir dernektir!

saygılar

Üye
    celik Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet KAVCU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşalr zaten ben bu c.tesi günü şişlide olacak olan toplantıya gidip haklarımızın aranmadığı, devlete duyurulmadığı, aksine daha da kötü yola sürüklendiğimizi (raporların bile artık düşük halde verildiğini) dile getirerek. tsd'den üyeliğimi sildiricem. tşkler...

Üye
    ruzgargulu Avatarı

Son Giriş
    26.02-2017
    Saat
    12:14
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dernekler Sendikalar b ne için varlar sivil toplum örgütleri değiller mi bunlar.Sivil toplum örgütlerinin görevleri neler? kamuoyu oluşturmak hükümetlere baskı unsuru oluşturmak üyelerinin haklarını savunmak değil mi?
    Engellilerin hayatını kolaylaştıracak kanunlar mı çıkarılacak bi komisyon kuralım hazırlayalım.Ama önemli olan uygulamak değil mi uygulanırlığı sağlamak derneklerin görevi değil mi ? Bir örnek vermek istiyorum Belediyeler halk otobüslerinin tamamını engellilerin kullanabileceği şekilde olanlardan oluşturmak zorunda.Bu bi kanun peki bu kanun uygulanıyor mu ben Antalya'da yaşıyorum burda yok böyle bişey bilmiyorum.Sebebi belediyelerin bütçelerinin sınırlı olması imiş Buna sadece gülünür !Burda Büyükşehir belediyesinin yaptırdığı bi park var ışıklarla falan süslenmiş bi görseniz kaç paraya mal oldu bilinmez bu bizim gördüğümüz görmediğimiz kimbilir ne kadar çok kaynak kullanılıyor.
    Engelliler içinde otobüs var hakkını yemeyelim sadece derneğin müdavimlerini pikniğe götürür denize götürür senin işin oldu mu güzergahına uygun değildir.
    Yani bilmiyorum biraz acımasızmı eleştiriyorum ama bu konuda çok canım yandı öğrencilik yıllarında şimdi arabam var ama ulaşım problemi yüzünden okuyamamış iş sahibi olamamış yüzlerce arkadaşımız var....
    Uzun sözün kısası derneklerden bırak kanun çıkarmak şöyle dursun hazır kanunların uygulanması için hükümete baskı unsuru oluşturabilmelerini istiyorum.Biz de sonuçta bi seçmeniz bunu hükümetler anlamalı hemde bilinçli birer seçmen....

Üye
    Halil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bayburt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tabi burada TSD'den beklentilerimizi sıralayıp eleştirirken kimse TSD'ye üye olmasın demiyoruz. Ben çok eleştirmeme rağmen Sivil Toplumun güçüne inandığım için TSD üyesiyim yanlışları eksikleri olsada örgütlü toplum örgütsüz toplumdar iyidir.

Üye
    Öyküm Avatarı

Gerçek Adı
    Öyküm
    Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    14:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende bir zamanlar TSD'ye üye olanlardanım ancak çoğu arkadaşımın yazdığı gibi sadece dernek işde ama bizler için hiçbirşey ama hiçbirşey yaptıkları yok.Yaşadığım bir deneyimi anlatayım sizlere.Ben bundan 10 sene önce birçok engelli gibi iş bulamamakta idim.Bu konuda yardım ve destek alabilmek için derneğe gittiğim de bana söylenen üzgünüz yardımcı olamayacağız oldu.Bu dernekler hiçbirşey yapmadıkları gibi bir de bizlerden üyelik ücreti almaktadır.Ben tabiki bu yaşadığım olay karşısında üyeliğimi sildirdim ve üye ücretini de hiçbir konuda yardım alamadığım derneğe artık ödememiş oldum .

Saygılar

Sakatlık Çalışmaları
    bezmez Avatarı

Gerçek Adı
    Dikmen
    Son Giriş
    22.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar, genel yargılarınızın yanı sıra, verdiğiniz örneklerin de bizim için ayrı bir anlamı, değeri oluyor. Yani karşılaştığınız olayları anlattığınızda, biz bunlardan farklı farklı çıkarımlar yapma şansına sahip oluyoruz. Teşşekkürler...

Sakatlık Çalışmaları
    bezmez Avatarı

Gerçek Adı
    Dikmen
    Son Giriş
    22.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sizin yanıtlarınızdan yola çıkarak bir ek soru sormaya çalışacağım:

Anlatılanlardan TSD üyeleri ile TSD'yi yönetenler arasında inanılmaz bir kopukluk olduğuna dair bir izlenim ediniyor insan.

1) Sizce bu kopukluk neden var?
    2) TSD üyelerinin yönetim üzerinde bir baskı unsuru oluşturmaya çalıştıkları oluyor mu? (Yani, "Haydi meclise yürüyelim, haklarımızı arayalım, otoparkla, seçimlerle uğraşmayalım!" gibi bir söylemle yöneticilerin kapısını zorladıkları oluyor mu?)
    3) Oluyorsa, bunun dernek üzerindeki etkisi üzerine ne söyleyebiliriz?

Çok fazla mı oldu? Cevaplar yeni sorular yarattı . Eski sorular da bakidir...Dediğim gibi, özellikle de verdiğiniz örneklerden, başınıza gelen olaylardan birşeyler çıkarmak bizim için çok yararlı oluyor. Teşekkür...

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon