Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 66 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bayke Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    07.02-2009
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/Beykoz
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Attilla ilhan’ın kitapları vardır.
    Hangi Sol , Hangi Batı , Hangi Seks , Hangi Sağ , Hangi Atatürk ,Hangi Edebiyat ,Hangi Laiklik Hangi Küreselleşme ..
    Ben de sormak istiyorum hangi sakat?
    Edy murphy bi filminde kendi yerine, yine bir zenci olan arkadaşını beyazlarla olan randevusuna göndermek için ikna etmeye uğraşır. Ve ona derki.
    “Korkma senin ben olmadığını anlamazlar tüm beyazlar bizi birbirimize benzetirler”

27 yaşında sakat kaldığım için “öte tarafın” bakış ve değerlendirmesini de biliyorum.
    O yıllarda benim için bi insan ya sakattı ya değildi, detayı sorgulayıp düşünmek aklıma bile gelmezdi. Sadece körlerin ve sağır dilsizlerin özel tanımı, adı vardı. Ve inanın dışardan bize bakan yine bizi aynı şekilde görüyor. Bir omurilik felçlisiyle veya polyoluyla zihinsel engelliyi aynı kefede tartıyorlar. Bu sakat mı sakat.. Sen öte taraftasın.. bitti o kadar. Zencisin yani.

Bu -olası-röportaja sıradan gazete okuyucunun açısından bakarsak ;
    Onların engelliler acaba nasıl aganigi naganigi yapıyorlar? diye merak ettiğini hiç sanmıyorum.
    Bırak aganigisini, yafu bu engelliler şu merdivenleri nasıl çıkar, bu kaldırımdan nasıl iner diye en temel en insancıl sorunu dahi merak etmiyorlar.

Bu-olası-röportaja engelliler açısından bakarsak ;
    Sakatlığın bir çok alt başlık içerdiği, bu alt başlıklarında kendi içlerinde şıklara ayrıldıkları, hatta omuriliklerinin aynı bölgesinden darbe alıp görünürde aynı engele sahip kişilerin bile duyu ve adale güçlerinin, hareket kabiliyetlerinin ve bunun yansıması olarak cinsel performanslarının aynı olmadığı, kişilerin yaşadıkları sosyal, kültürel ve hatta ekonomik çevrenin, karşı cinsle olan ilişkilerinin yoğunluğuna, çeşidine ve boyutuna büyük etkisi olduğu -bizlerce- malumdur.
    O yüzden soruyorum hangi engelli?
    Anadolu’da bir kasabada, köyde yaşayan engelli ile İstanbul’da yaşayıp altında arabası, cebinde parası, duvarda diploması olan bir engellinin cinsel hayatındaki hareketlilik birbirine benzer mi? Benzemediği için ortaya konan sorun veya üretilmiş bir çözüm hakkında –bu röportaj sayesinde-bilgi sahibi olacak engelli kişinin o bilgiyi kullanabileceği, o bilginin onun işine
    yarayabileceği düşünülebilir mi? Al kullan tarzı şablon bi çözüm, şablon bi cevaplar dizisi yok yani.

Gazetecilerin haber/yorum verme konusunda anlatılan ve çok bilinen bir anekdotu geçeyim..
    Fransa’da genelev kadınlarının sosyal hakları için greve gittikleri günlerde papanın da bir Fransa ziyareti vardır. Uçağı hava alanına indiği anda ve papa hazretleri daha uçağın merdivenlerindeyken, gazeteciler mikrofonu uzatıp “efendim genelev kadınlarının grevi hakkında ne düşünüyorsunuz” derler. Şaşıran papa “ onların bir sorunu mu var” diye sorar.
    Ertesi günü tüm manşetler şöyledir.

PAPA DAHA AYAĞINI TOPRAĞA BASMADAN GENELEV KADINLARINI SORDU..!
    Bu haber Yalan mı? Değil..!
    Uydurma mı? Değil..!
    Doğru mu? Doğru..!
    Geçmişte buna benzer bir olayı şahsen yaşadım. Onlar neyi istiyorlarsa onu traj arttıracak şekilde yorumlayıp manşete koyarlar. İsterse vezir eder isterse rezil eder.
    Sen şimdi kız arkadaşımı bu sitede buldum ve aramızda “sıcak” ilişkiler de var de.
    Tiraj getirmeyeceği için Sitenin tüm aktiviteleri bilgi ve tecrübe paylaşımları göz ardı edilerek şöyle bi manşet atılabilir.
    ENGELLİLER CİNSEL PARTNERLERİNİ ÜYE OLDUKLARI SİTEDE BULUYORLAR
    Hadi buyur..!
    Ön yargılı mıyım..evet. Ne demiş (Einstein)Aynştayn ön yargıları yok etmek atomu parçalamaktan zordur.
    Şunu sorun kendinize.
    Engellilerin ötekileştirildiğini düşünüyor musunuz?
    Cevabınız evet ise. Bu röportaj “onlarla” bizim aramıza çekilen görünmez duvara bir tuğla daha mı ekleyecek?
    Yoksa bir tuğlayı mı kaldıracak?
    Cevabınız hayır ise, o zaman bir soru daha sorun kendinize.
    Neden engelliler ve seks ?
    Bizim ayrıcalığımız ne?
    Seks konusunda toplumun diğer kesimleriyle olan farkımız ne?
    Bizler android miyiz?

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Bayke cvabı sen kendin vermişsin zaten. Demişsin ki millet bilmiyor. İşte o bilmeyenlere denilecek ki kardeşim siz bu insanları "android" sanıyorsunuz ama bunlar düpedüz insan. cinsellikleri de var yani. Hatta kim bilir belki sana da bu sayede daha bi fazla müşteri çıkacak, sevindirecekelr sen garibanı. Fena mı?

Toplumun bu ve benzeri konulardaki algısını bir haberle, bir roportajla değiştirmek tabiki imkansızdır. Çünkü engelliye bakışın çok ama çok derin kökleri vardır. Bu köklerin değişmesi dünyanın en gelişmiş toplumlarında bile çok kolay olmuyor. Ancak bu değişimin de işte başka bir yolu yok. Ya tutacaz sakatlar olarak "Devrimci Sakatlar Diriliş Ordusu" kurup dağlara çıkarak devrim yapacaz( ki olabilemez) ve tüm toplumu sakatlar lehine dönüştürecez ya da işte böyle adım adım yavaş yavaş bir şeyleri dönüştürmeye çalışacaz.

Bırakalım bu surat buruşturmanın hazzını bir kenara yav...

Üye
    bayke Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    07.02-2009
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/Beykoz
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Pegasus
    Hatta kim bilir belki sana da bu sayede daha bi fazla müşteri çıkacak, sevindirecekelr sen garibanı. Smile Fena mı?
    sırf gariban dediğin için avatardaki 3 yıl önceki suretimi değiştirdim ve yenisini koydum
    millet gariban görsün :lol:

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

:lol: he pegasusa medya yolu gozukuyo set cekmeyın arkadaslar cınkum o meshuuur bırı artıkın

Üye
    SONHAN Avatarı

Gerçek Adı
    OĞUZ
    Son Giriş
    10.09-2013
    Saat
    23:31
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence saçma bi konnu hele hele hürriyet gibi bir gazeteye hiç yakışmıyor bu ülkede engellilerin sorunları bitti yada %80 gibi büyük bir rakam aşıldıda sıra engellinin cinsel yaşamınamı geldide konu bu bence bizim sorunlarımıza çözüm olacak bir roportaj olması gerekirdi tabi takdir sizlerin girmek isteyenlerin....

Üye
    nil_5 Avatarı

Son Giriş
    04.05-2009
    Saat
    11:41
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SANIRIM MERAK EDİLEN BİZLER BU HAYATTA SOYUTLANMIŞ KİŞİLER OLARAK GÖRÜLMEYE DEVAM EDERKEN NASIL BİR HAYAT YAŞIYORUZ İÇİMİZDEN GEÇENLERİ BİLMEK İSTİYORLAR VAKIT BULABİLİRSEM BEN BİŞEYLER YAZMAK İSİTYORUM BUNDAN 4 YIL ÖNCEYDİ İŞ ÇIKIŞI MÜNİBUSTE TEK AYAĞIMIN ÜZERİNDE TIIKLIL TIKLIM DOLU BİR ARAÇTA ONUNDA ADI MÜNİBÜS EVİME YOLCULUK EDERKEN KARŞIMDA BANA BAKAN VE DE YER VERMEMEK İÇİN GÖZLERİNİ KAÇIRAN ŞAHSIN BİR İLERİKİ DURAKTA MİNİ ETEKLİ ŞIK GİYİMLİ MAKYAJLI BİR BAYANA YER VERMESİNİ NASIL BİR AÇ TOPLUM İÇİNDE YAŞADIĞMIIZI GÖRÜP KEŞKE BU ÜLKEDE YAŞAYAN BİR ÖZÜRLÜ OLMASAYDIM DEDİĞİMİ HATIRLADIM İŞTE BU HİKAYEDE BÖYLEYDİ BUNU SİZ DOSTLARIMIZLA PAYLAŞMAK İSTEDİM NASIL GÖRÜNMEZ OLDUĞUMUZU NASIL VİCDAN SAHİBİ KİŞİLERLE BİR HAVAYI SOLUDUĞUM ERKEKLERİN NASIL BİR İRADEYE HAKİM OLDUKLARINI O GÜN O MÜNİBÜSTE ANLADIM BEN BU HAYATTA CİNSELLLİKTEN ÖNCE BİZİM BİR GÜN NASIL BİR YERDE OLDUĞUMUUZUN KONUŞULMASINI ARZU EDERDİM SEVGİLERİMLE UMARIM BİR GÜN HEPİMİİZİN BİR İNSAN OLDUĞUNU GÖRÜRLER SEVGİLİ DOSTLAR

Üye
    almani Avatarı

Son Giriş
    02.08-2016
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence de bu ülkede aş iş sorunu engelliler için tek sorun değil sağlıklı hatta ünv.bitirmiş bir çok vatandaşlarımız aş ve işten mahrum benim ilgilendiren engellilerin cinsellikle ilgili düşüncelerimi yoksa engellilerin çinsel nasıl yaşamalı. evet arkadaşlar her sağlıklı insan nasıl cinselliği yaşıyorsa bence sağlığı yerinde olan engelli vatandaşların aynı yolu takip etiklerini bilmerini isterim tüm engelli dotlarımıza sağlıklı ve mutlu cinsel yaşamlar dilerim

Üye
    gunesstar58 Avatarı

Son Giriş
    12.11-2014
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence cok saçma bir konu insanlar nelerle mücadele ediyor

Üye
    aliyildirim2003 Avatarı

Son Giriş
    09.05-2008
    Saat
    01:29
    Yaşadığı Yer
    BURSA/ORHANGAZİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BENDE KATILIRIM. BÖYLE BİR FIRSAT SUNULURSA..............!

Üye
    kışgüneşi Avatarı

Son Giriş
    06.10-2009
    Saat
    22:45
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam engeliler hakında bu kadar sorunlar varken neden bizim cinseligimizi araştırmak istediler bende bunu merak etim şimdi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Çok geniş bir katılım oldu... Eğer bir değişiklik olmazsa, 4 Mayıs Pazar günü Hürriyet Kelebek'te yayınlanacakmış.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    DİYAR21 Avatarı

Son Giriş
    04.04-2009
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bakalım 4 mayıs pazar günü gazeteden göreceğiz röpörtajı eger bi aksilik olmazda yayınlarlarsa

Üye
    iznik7 Avatarı

Son Giriş
    17.06-2017
    Saat
    01:08
    Yaşadığı Yer
    BURSA-İZNİK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tekerlekli sandalyede yaşayan özürlü bir erkek olarak hayatım da ilk kez cinsellliği yaşamak üzere ankara da genel eve gittim..üniversiteyi yeni kazanmıştım ve ailemden ilk defa ayrı yaşıyordum..19 yaşındaydım.genel ev tekerleki sandalyedeki özürlü bir kişi için pek müsait değildi ..yokuşlu sokaklar merdivenli evler vardı..sadece kısa bir ara düzdü ve o arada tek bir ev düz ayaktı..kapının önünde cesareti toplayıp içeri girmem yarım saatimi aldı..hoşuma giden bir bayan a doğru yöneldim ve teklif ettim..ve kadın beni özürlü olduğum için kabul etmedi "müşterim var" yalanıyla..ikinci bi kadına yöneldim o da aynı yalanla kabul etmedi beni..üzerimden kaynar sular dökülmüştü sanki..tam çıkacakken tıpa tıp kibariye ye benzeyen bir kadın "gel benim müşterim yok" dedi..ama ben o moral bozukluğu ile hiç birşey yapamadım..bir hafta sonra tekrar aynı kadına gittim..o kadın da sonra başka eve geçtiği için bulamadım..ama o günden sonra benim beğendiğim kadınlarla değil beni bu halimle kabul eden kadınlarla oldum..

Üye
    Mehmet YALCIN Avatarı

Son Giriş
    14.01-2012
    Saat
    22:54
    Yaşadığı Yer
    kırşehir/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ŞİMDİ BANA SAYIN SİBEL ARNA'DAN GELEN MAİLDE YAZININ BU PAZAR DEGİL DİGER PAZARA YAYINLANACAGINI BELİRTİYOR BİLGİLERİNİZE..

Üye
    missing_you Avatarı

Son Giriş
    06.01-2017
    Saat
    05:11
    Yaşadığı Yer
    ALANYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon