Büyükdere iş bankasına gidersin. .. Tam sıra sana gelmiş.. Banka özel müştersine öncelik verirler.. Bir şey dersin. Engelliğini kullanma, istediğin yere şikayet et diye oradaki yakışıklı beyden azar işitirsin,
istinye carrefour a gidersin tam engelli parkına gireceksin. Bmwli bıçkın senden önce oraya yerleşir, korumaya durumu söylersin oda bmwliye söyler, bir surat tafra ..zoraki çeker bmwsini,
...hastahanesine gidersin doktor hastalığı yazmışta kodunu yazmamış ,sağlık kurullundaki sevgili bayan senin yürüme engelli olduğunu görür de git kodunu yazdırda gel(nerden öğrendiyse bu tabiri????)senin 2 kat yürümen onun umurunda bile değildir
belediye sosyal tesislerine gidersin... Tepsine çayını koymuşsun.. Bastonunla cambazlık yapıp dökmeden masaya ulaşmaya çalışırsın.. Müslüman kardeşlerim uzaktan seyrederler..
çamlıca i.b.s.t de girişte personele rica ettim. Bana park için yardımcı olun diye...arabamın önünde derin çizikler olmuş sonradan farkettim. Ama daha önce o giriş kapısında benim park edişimi izleyen ve hiç müdahale etmeyen park sorumlusunun içeri girerken ....gülümseyişini farkettim.
Ido nun bursa seferlerinde ,asansör üzerindeki engelli işaretini kimse tınlamaz, engelli tuvaletini herkes kullanır,bazen engelliler kapıda bekler,bu konuda ilgilileri uyardım ama.........
örnek çok... Ama mutlaka iyileride var..ama genellemiyelim.. Lütfen..engelli ve engelsiz en iyisine layıkız bunun için mücadele edelim. Bunada şükür demiyelim.....