Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    utkuiçen Avatarı

Son Giriş
    01.05-2010
    Saat
    23:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba,

Herkese iyi günler diliyorum.
    Ben İstanbul Üniversitesi Antropoloji Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak çalışıyorum. Şu anda tezim için çalışmalar yapıyorum. Tezimde özellikle trafik kazası geçirmiş ve kalıcı bir problem yaşayan kişilerin, hayatlarında gerçekleşen değişiklikleri (özellikle sosyo-ekonomik statülerinde oluşanlar) inceleyeceğim.
    Bu uzun soluklu bir araştırma olacak ve yüzyüze mülakat şeklince gerçekleşecek. Ancak doğru soruları hazırlayabilmem için bu tür bir problem yaşamış kişilerin deneyimlerini öğrenmek istiyorum. Bana bu konuda yardımcı olabileceklerin desteklerini bekliyorum.

Daha önce de Kağıthane'de "Sakatlı ve Aile" konusunda 2 yıl süren bir araştırma yapmıştım. Yani aslında konuya çok uzak değilim. Ancak her konu, kendi özel durumlarını barındırdığı için ve bu geniş konuda birçok ayrıntıyla karşılaşacağımı bildiğim için size önemsiz gibi de gelse her tecrübeye ihtiyacım var.

Yardımlarınıza şimdiden teşekkür ederim.

Utku İçen
    Araştırma Görevlisi

Üye
    magnum Avatarı

Son Giriş
    06.01-2011
    Saat
    14:46
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,

Ne öğrenmek isityorsun?
    Nasıl bir yardım?
    Anlatmamızı mı?
    Yoksa sorularına cevap mı?

Üye
    utkuiçen Avatarı

Son Giriş
    01.05-2010
    Saat
    23:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim araştırmam da, daha derinlemesine sorular hazırlayabilmem için:
    Kaza öncesi nasıl bir yaşamınız vardı (işiniz, yaşam tarzınız, hobileriniz vs)?
    Kaza nasıl gerçekleşti?
    Kazadan sonraki müdahalelerin, sağlık sorunlarınıza iyi ya da kötü bir katıkısı oldu mu?
    Kaza öncesi hayatınıza bağlı olarak, bugünkü ekonomik, sosyal ve psikolojik değişiklikler ve nasıl bir seyir izliyor?

gibi...

Ben sizlerin hayat hikayesinden yola çıkarak, yüzyüze mülakat yapmak üzere sorular hazırlayacağım. Bu soruları soracağım kişileri daha belirlemedim. Ancak bir çeşit kısa hayat hikayesi şeklinde, başınızdan geçenleri benimle paylaşabilirseniz, bunlar çalışma için ön bilgi toplama açısından faydalı olacaktır.

Üye
    sehay Avatarı

Gerçek Adı
    şenol
    Son Giriş
    03.09-2015
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    ankara batıkent
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sn. utkuiçen bende sana yardımcı olmak isrerim lakin ben ankarada oturuyorum. Kaza sonrası sag kolum sakatlandı. Yada bana tel. ile ulaşabilirsin. Ancak telefonumu buraya yazmayayım. Kolay gelsin

Üye
    meryemmeltem Avatarı

Gerçek Adı
    meryem
    Son Giriş
    20.05-2010
    Saat
    12:48
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim çalıştığım serviste aradığınız vakalar zaman zman gelir...mesela geçen hukuk fakültesi okurken yaşadığı olaydan dolayı yatak...sadece 3 kelime söyleyebilir...bu konuşamayanı tabii...

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kaza öncesi nomal hayat sonrası cehennem denebilir karamsar değilim ama herşey tersine dönüyor 90 derece varsa soruların mesaj gönder cevaplarım