Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 17 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yas Avatarı

Son Giriş
    29.07-2008
    Saat
    10:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkese merhabalar,

Ben Bilkent Üniversitesi İç mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümğnde ögretim görevlisiyim. Aynı zamanda aynı bölümde doktora tezimi yapmaktayım. Bölümümüzde engelilik konusu dünya nufüsundaki yaşlılık ve engellilik oranın giderek artığı şu günlerde yogun olarak calışılmakta, stüdyo projeleri, arastırma konuları ve gerekli makalelerle bu konu desteklenmektedir.

Türkiye her ne kadar gelişmiş AB ülkelerine göre yaşlı ve engelli bir nüfusa sahip olmasa da, engellilerin sadece bakıma muhtaç pasif grup olarak sınırlandırılıp toplumun fiziksel, sosyal ve kültürel aktivitelerinden soyutlandırılmaması gerekir. Bu anlamda herkes icin tasarım önem kazanmaktadır (yaslı, engelli, kısa boylu, uzun boylu, sisman, zayıf, hamile vs.). Bölümümüz calışmalarından biri olan benim doktora tezimde engelli kulanıcıların mutfak tasarım istekleri ve gereksinimleri üzerine inceleme yapmak ve bu gereksinimlere çözüm olarak evrensel tasarım modeli önermektir. Bu yüzden, engelli kullanıcıların yardımına ihtiyaç duymaktayım. Hazırlamis oldugum basit anketi

www.badongo.com/file/7539335

linkinden download tusuna basarak indirebilirsiniz, doldurduktan sonra bana yasemineren2002@yahoo.com adresine mail atabilirseniz, calışmama ve bölümümüz araştırmalarına büyük ölcüde yardım saglamış olacaksınız. C
    alışma sonuclarını daha sonra sizlerle paylasmanında calışma kadar önemli oldugunu düsünüyorum.

Yasemin AFACAN
    yasemineren2002@yahoo.com

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu Çookk Çok güzel araştırmadan dolayı sizleri kutluyorum

Umarım bir çok form üyesi engelli kimse göstermiş olduğunuz bu güzel duyarlılk eşliğindeki çalışmanız karşısında gerekli desteği verecektir.

Anladığım kadarı ile sadece mutfak ile ilgili bir araştırma.Evin için de bulunan diğer kullanım alanları ile ilgili de bir projeniz varmı ? Yok ise olması dileğim ile saygılarımı sunarım.

Üye
    yas Avatarı

Son Giriş
    29.07-2008
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tesekkurler, eger vaktiniz olursa anketide cevaplıyabilirseniz sevinirim.
    Cunku ulasabilecegim kullanıcı sayisi artikca calismada o olcude degerlenicektir.

Doktora tez konum mutfak üzerine, ama master tez konumda engelli kisilerin kentsel yasamda karsilastigi güclükler üzerine calismistim. o calismada ilginctti, ayrica ev tasarimi ve odalarin ic mekan olarak kullaniminda ortaya cikan guclukler uzerine makalelerimde mevcut.

İlginiz icin tesekkurler tekrar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Anketi doldurup adresinize gönderdim.

Kolay gelsin..

Üye
    yas Avatarı

Son Giriş
    29.07-2008
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cok tesekkurler, yardımlarınız icin...

Üye
    andante Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    18:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok güzel bir çalışma, size bu anlamda teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Üye
    yas Avatarı

Son Giriş
    29.07-2008
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cok tesekkurler...
    Herkes icin engelsiz bir toplum dilegiyle...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Yasemin hanım, "engelli kisilerin kentsel yasamda karsilastigi güclükler" konulu tez çalışmanıza internet üzerinden ulaşmamız mümkün mü acaba? Okumak isterim...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yas Avatarı

Son Giriş
    29.07-2008
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Elbette, cok sevinirim.

http://etd.lib.metu.edu.tr/upload/12605004/index.pdf linkinden pdf formatında indirebilir okuyabilirsiniz.

Üye
    yas Avatarı

Son Giriş
    29.07-2008
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese tekrar merhaba,

Herkes icin mutfak tasarımı konulu calismamiz tum yogunluguyla devam etmektedir. Su ana kadar yardimci olan herkese cok tesekkur ediyorum. Bir cogunuzla yuzyuze tanisma firsatim oldu ve sizlerden cok degerli bilgiler almis olduk.

Daha önce haberdar olmayanlarınız için Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü olarak engelli tasarımı ile yakından ilgilenmekte cesitli projeler, tezler yürütmekteyiz. Bölümümüz tez konularindan biri olan herkes icin mutfak tasarımı icin sizin bilgilerinize tekrar ihtiyac duymaktayiz. Anketin bir onceki versiyonundan cok yararli bilgiler edindik fakat calismamizin devami icin yine sizin bilgilerinize ihtiyacimiz var.

Anketi
    http://www.badongo.com/file/7539335

linkine girip indirerek cevapliyabilirseniz cok sevinecegiz. Bu sefer anketi kendi mutfaginizi dusunerek degilde idealinizde mutfak icin gerekli olan birtakim tasarım elemanlarina vereceginiz onem siralamasini dusunerek cevaplamaniz gerekmektedir.

Simdiden cok tesekkurler, cevapladıgınız anketleri bir oncekinde oldugu gibi yasemineren2002@yahoo.com e-mail adresine atabilirsiniz.

Yasemin Afacan
    Bilkent Üniversitesi
    İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü
    Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi
    Bilkent
    Ankara
    [/i]

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Yasemin hanım, teknik olarak da uzunluk olarak da doldurması oldukça zor bir anket. Katılım az olursa bence sebebi budur.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yas Avatarı

Son Giriş
    29.07-2008
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Detaylı ve saglıklı bir calisma icin anketteki bilgilerin onemi oldukca fazla bizim icin, uzun bir anket olsada yapacaginiz katkı calismalarimiz icin cok onem tasimaktadir.

Simdiden herkese cok tesekurler...

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

eee indirdim microsoft wordde açıLdı nasıL doLduracam ßen ßunu?
    SafLık doLuyum ßu qün.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Evet, ben de daha önce ankete katılmama rağmen teknik olarak incelemek için yeniden indirdim, anketteki seçenekler işaretlenmiyor...

Üye
    yas Avatarı

Son Giriş
    29.07-2008
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İndiren herkese cok tesekkürler, isaretlemek istediginiz kutucuga tıklayarak isaret koyabilirsiniz, eger yapamiyorsaniz, isaretlemek istediginiz kutucak yerine herhangi bir rakam veya harf koyabilirsiniz.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon