Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 35 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ganuji Avatarı

Son Giriş
    07.07-2010
    Saat
    11:42
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    7 Temmuz 2010 Güncel: Anket 110 kişiye ulaştı ve artık kapatıldı. İlginiz ve yardımlarıız için teşekkür ederim

______
    Güncel: Eger hayatınızın herhangi bir doneminde kısa sure dahi olsa tekerlekli sandalye kullandıysanız, bu anketi doldurmanızı rica ederim. Lütfen çevrenizde, tekerlekli sandalye kullanan kişilere bu anketin linkini iletiniz. Şimdiden yardımınız ve ilginiz icin çok teşekkür ederim.

Anketin linki; Tekerlekli Sandalye Kullanıcıları için Banyo Sağlık Gereçleri Memnuniyet Anketi - Survey powered by eSurveysPro.com

Selamlar,

Hazırlamakta oldugum yukseklisans tezim icin, ortopedik problemleri olan kisilerin tuvalet-lavabo-küvet vs. gibi vitrifiye urunleri kullanım enasında karsılastıkları zorlukları arastırmam gerekiyor.

Yakın zamanda bir anket hazırlayacagım ama anket sorularını belirlemeden once, vitrifiye urunlerin kullanımı sırasında ne tur sıkıntılar yasandıgı konusunda sizlerden bilgi almak istedim. Ornegin evlerinizde kullandıgınız banyo urunlerinde herhangi bir farklılık var mı "saglam" insanlarin kullandıkları banyo urunlerine gore? Yada ozurlulere yonelik tasarlanmis banyo-tuvalet vs kullananlar herhangi bir sıkıntı yasuyorlar mı yoksa tum problemler giderilmis durumda mı ozellesmis tasarımlarda.

Ayrıca, abdest alırken, karsılastıgınız zorluklardan da bahsedebilirseniz bu bolumde benim icin cok iyi olur. Zira tezimde, abdest konusunu da vitrifiye urunler baslıgında incelemeyi planlıyorum.

Simdiden tesekkur ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Banyo sandalyemle girip duş alabilmek için zeminde bir bölgeyi bir santim kadar yükseltip, o bölgeyi aşağıya su akıtmaması için özel bir kimyasalla izole ettirdim. Böylece küvet vb. yerlere geçmek için debelenmektense, banyo sandalyesiyle kolayca girip duş alabiliyorum.
    Ayrıca musluğun/bataryanın konumu ve duş hortumunun uzunluğu/kalitesi de çok önemli. Pratik açılıp-kapanabilen batarya gerekli.

Bir de sabun-şampuan vb. şeylerin yıkanma pozisyonundayken kolayca erişebileceğim bir yerde olabilmeleri için fayansa basit bir askı da koydum.

Zeminin su akışını kolaylaştıracak eğime ve sifona sahip olması da çok çok önemli.

Klozete oturup-kalkmaya yardımcı kolçaklar da şart.

Banyo kapılarının aşağı-yukarı ya da yana sürgülü şekilde açılıp-kapanması sağlansa bu da çok büyük bir avantaj olur. Özellikle tekerlekli sandalye kullananlar açısından...

Aklıma gelenler bunlar
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ganuji Avatarı

Son Giriş
    07.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İlginiz ve paylasiminiz icin tesekkur ederim Bulent bey. Eger daha sonra yada halihazırda, varolan engelli urunleriyle ilgili tecrubeniz varsa onu da paylasırsanız sevinirim.

Tasarım sürecinde dikkate alınması gereken kriterler ve ortaya cıkan sonucların işlevselligini degerlendirmeye calısıyorum. Yani sizlerin modifiye ettiginiz urunler kadar, varolan ortopedik ozurlu urunler hakkındaki yorumlarınız da onemli benim icin.
    Tesekkurler..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Bence hazır ürünlerde akıl almaz bir standartsızlık var. Özellikle klozetlerin yüksekliğinde.
    Sıvı sabun kullanılması ve sabunluğun sensörlü olması çok yararlı olur. Bir de selpak ve havlunun erişilebilir olması önemli. Bunlar genellikle özensizlikten dolayı düşünülmüyor...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ganuji Avatarı

Son Giriş
    07.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engellilere yonelik tasarlanmıs tuvalet yuksekliginde mi, yoksa standart tip klozetlerde mi yukseklik sorunu var?

----------

Ayrıca, sandalyeden klozete transfer sırasında ne tur zorluklar cıkıyor? Gerci bu konu kullanıcıdan kullanıcıya degisir muhakkak, ama hazırlayacagım anket sorularını bu dogrultuda olusturacagım.

Ornegin, sandalyeyi klozetin onunde mi tutuyorsunuz gecis esnasinda yoksa yan tarafında mı? Ayrıca duvara monte olmus yatay barlar mı daha kullanıslı yoksa zeminden yukselen dikey barlar mı? Yada belki barlar duvara capraz bicimde monte edilse daha iyidir bilemiyorum, nedir sizlerin dusunceleriniz?

Üye
    ganuji Avatarı

Son Giriş
    07.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Burda "tak" derken neyi kastettiniz?

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alaturka Tuvalet taşları kesinlikle biz fiziksel engelllilere uygun değil.
    Duş aparatlarının yukarıdan aşağıya ve aşağıdan yukarıya manuel hareket ettirilebilecek bir düzeneği olmalı(sandalyedeki insanın uzanması zor)
    Abdes alma konusuna gelince dışarıdaki genel abdes alma yerlerinin hemen hemen hiç biri uygun değil.

Üye
    ganuji Avatarı

Son Giriş
    07.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aşağıda, yükseklisans tezim icin, tekerlekli sandalye kullanıcılarına uygulanmak üzere hazırlamış olduğum anketin linkini bulacaksınız.

Eger hayatınızın herhangi bir doneminde kısa sure dahi olsa tekerlekli sandalye kullandıysanız, bu anketi doldurmanızı rica ederim. Lütfen çevrenizde, tekerlekli sandalye kullanan kişilere bu anketin linkini iletiniz.

Şimdiden yardımınız ve ilginiz icin çok teşekkür ederim.

Anketin linki; Tekerlekli Sandalye Kullanıcıları için Banyo Sağlık Gereçleri Memnuniyet Anketi - Survey powered by eSurveysPro.com

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Anketi doldurdum. tekerlekli sandalye kullanan arkadaşlarımız ilgi göstersin lütfen...

Yalnız, 18. soru-cevap biraz sıkıcı. Cevaptaki seçeneklerin her birine ayrı puan vermek zorundayız. Bu da sırf o soruya cevap sorunu yaşanmasına ve belki de anketin doldurulmamasına neden oluyor olabilir...

Üye
    ganuji Avatarı

Son Giriş
    07.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet haklısınız Bülent bey, 18 ve 19. sorular biraz yorucu. Ama tez danışmanım, o soruları çıkartmama izin vermedi. Tez icin gerekli sorular oldugunu düşünüyor. Bence de, memnuniyet düzeyiyle ilgili sorular oldugu icin gerekli. Umarim her ne kadar, o iki soru yorucu olsa da, anketi dolduranlar çıkar.

Benim toplamda 100 kisiye ihtiyacim var, ancak su anda sadece 10 kisi ankete katildi. Ustelik linki yanlizca bu foruma degil, facebook gibi daha genis kitlelere ulasabilen bilgi paylasım alanlarında da paylaştım.. Ben daha yüksek bir katılım bekliyordum açıkçası..

Umarim tekerlekli sandalye kullanıcıları, bu ankete daha cok ilgi gosterirler..
    Anketi doldurmus olanlara ve dolduracaklara ise simdiden cok tesekkur ederim.
    Anketin linkini tekrar hatırlatayım; Tekerlekli Sandalye Kullanıcıları için Banyo Sağlık Gereçleri Memnuniyet Anketi - Survey powered by eSurveysPro.com

Bu linki, tanıdıgınız tekerlekli sandalye kullanan arkadaslarınıza da iletebilirseniz çok sevinirim..

Üye
    ganuji Avatarı

Son Giriş
    07.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu konu başlığı, 800 küsur defa görüntülenmiş.. Konuya bakan 8 kişiden biri anketi doldursa, şimdi çoktan 100 kişi olurdu. Demek ki toplumumuz internetten anket doldurmayı sevmiyor..

Anket; Tekerlekli Sandalye Kullanıcıları için Banyo Sağlık Gereçleri Memnuniyet Anketi - Survey powered by eSurveysPro.com

yada arkadaşlariniza önermek icin; www.esurveyspro.com/Survey.aspx?id=5270eda3-ed25-4aed-9629-d2f0c01c1ac8şeklindeki linki de gönderebilirsiniz..

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

tekerlekli sandalye kullanmıyorum o yüzden anketi doldurmadım . Fakat bu yıl banyomuzda değişiklik yapmayı düşünüyoruz. Hem benim engelim hem annemin dizinde problem olması nedeniyle epeyce araştırdık. Dün İntema'yı dolaştım , engellilere özel tasarlanmış modeller var. Düz ayak duş teknesi bir tek orada mevcut. Hiç kod farkı yok. Ayrıca klozet yüksekliği yeni model gömme rezervuarlarda ayarlanabiliyormuş. Fiyatlar çok uçuk ne yazık ki...

Üye
    lara belen Avatarı

Gerçek Adı
    saliha
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

evet bende dordumadım abla

Üye
    ayluş Avatarı

Gerçek Adı
    Ayla
    Son Giriş
    21.10-2014
    Saat
    22:20
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben tekerlekli sandalye kullanan biri olarak Anketi doldurdum....

Üye
    lara belen Avatarı

Gerçek Adı
    saliha
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben oturdum ama doldurmadım

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Başlığın Etiketleri