Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 35 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ganuji Avatarı

Son Giriş
    07.07-2010
    Saat
    11:42
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Oturma ihtimali olur diye doldurulsa, herkese dagitirim anketi, hemen 100 kisiye ulasirim. Sonucun gercekci ve bilimsel olmasi icin, bu anketi, ya tekerlekli sandalye kullananların yada yakın cevresinde tekerlekli sandalye kullanan birileri olanların doldurması uygun olur. Yine de dolduran herkese tesekkur ederim.

Bugun 400 kadar kisiye ozelden mesaj gonderdim. Umarim yakında 100 kisiye ulasırım. Gerci 4 gundur sadece 12 kisi katımıs ankete ama bakalım artacaktir insallah. Bu arada simdilik sadece 1 bayan doldurmus anketi. Gerisi hep erkek. Insallah, bayanlar da ilgi gostermeye baslarlar..
    Bu arada "lara belen" arkadasim, keske sen de doldursan anketi..

Anketin linki; http://www.esurveyspro.com/Survey.aspx?id=5270eda3-ed25-4aed-9629-d2f0c01c1ac8

Üye
    ganuji Avatarı

Son Giriş
    07.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu anketi doldurduğunuz takdirde, tekerlekli sandalye kullanıcılarının, banyo sağlık gereçleri ile ilgili şikayetleri ve memnuniyet düzeyleri ölçülmüş olacak. Bilimsel bir çalışma olduğu için, Türkiyedeki tüm seramik firmalarına, hazırlayacağım raporu göndermeyi düşünüyorum. Sonucu, bu ve diğer engelli forumlarında yayınlayacağım. Ayrıca, raporu ingilizceye çevirip yabanci firmalara ve uluslararası forumlara da koyabilirim.

Yaptığım literatur taramasında, daha önce bu konuda bir anket uygulanmadığını saptadım. Benim niyetim, ürün tasarımı yapan firmaların, engellilerin ihtiyaçlarını da hesaba katarak tasarım yapmaları. Bu bakış açısıyla kendime, hassas ve çok önemli bir konu olduğunu düşündüğüm, banyo sağlık gereçlerini seçtim. Soruları hazırlamak icin iki ay yoğun bir biçimde uğrastım. Ama tabi ankete ayıracak zamanınız yoksa da, yapılacak birsey yoktur. Ama eminim, anket doldurmak için vakti olan kişiler de çıkacaktır bu forumda.

Yada belki banyo saglık gerecleri ile ilgili, tekerlekli sandalye kullanıcıları icin yapılmıs olan gereçler, çok iyidir ve kullanıcıların hiçbir problemi yoktur ve ben boşuna uğraşmışımdır. Evet, bu da olabilir ne yazık ki.. Gerçi hiçbir sorun yoksa eğer, bu da iyi birşeydir değil mi..

Üye
    REMZİ GÜLER Avatarı

Gerçek Adı
    remzi güler
    Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    14:35
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

1-Bu arada ellerini kullamıyan engelli kişileride göz ardu etmeyelim.
    2-Bir engelli kişi babası olarak; asansörler tekerlakli sandelye sığacak şekilde olmalı.Binaların girişi tekerlekli sandelye ile girilecek bir şekilde olmalı.En azından bu iki husus yeni yapılan binalarda zorunluluk haline getirilmeli.Diğer ev içerisinde ise odaların kapısı geniş olmalı.banyo geniş olmalı.v.s
    Ahhh ahhh bu konularda çektigimiz sıkntının hangisini yazayım.insanın başına gelmeyince bu konuya çok yabancı.Başımızada gelince keşke ev alırken bu hususlara dikkat etseydim diyorum. ancak bu şekilde ev bulmakta çok zor.

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Mesele ihtimalde değil ki İsmail , ancak tekerlekli sandalye kullanan biri neye , nasıl ihtiyacı olduğunun cevabını verebilir . İstediğin kadar empati kurmaya çalış tahmin edemediğin ayrıntılar olabilir.

Üye
    ganuji Avatarı

Son Giriş
    07.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ismail bey, tesekkur ederim ilginiz icin. Sonucta yakın cevrenizde tekerlekli sandalye kullanan varsa, detayları da biliyorsunuz ve dikkat ettiniz demektir. Doldurdugunuz anketi silmeme gerek yok bu durumda.
    Ama tabi yine de, anketi, sadece tekerlekli sandalye kullananlar yada yakın cevresi doldursa daha doğru olacaktır.
    Bu arada anketi dolduranların sayısı 16'ya cıktı..

Üye
    ganuji Avatarı

Son Giriş
    07.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ancak 19 oldu..

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Anketi doldurdum ancak gönderirken sorun oluştu,diğer seçeneğinde açıklama yaptığım halde göndermedi,yardımcı olur musunuz?

Üye
    ganuji Avatarı

Son Giriş
    07.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Diğer şıkkını seçtikten sonra, şıkkın altındaki kutuya açıklama yaptığınız halde olmadı mı?

Kontrol ettim tekrar. Sanırım siz "diğer" şıkkını işaretlemeden, şıkkın altındaki kutuya yazıyorsunuz.

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ben diğer şıkkını işaretlemedim,altındaki kutuya da hiç açıklama yapmadım.. Sadece seçeneklerin arasından işaretledim,buna rağmen gönderemedim,hatta her şekilde denedim anketi gönderemedim,diğer seçeneğini işaretlediniz açıklama yazın diye bir pencere çıkıyor..

Valla her türlü denedim bir türlü anketi gönderemedim..

Üye
    ganuji Avatarı

Son Giriş
    07.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

18. soruda da her secenege farklı bir rakam vermeniz gerekiyor. Aynı rakam birden fazla secenekteyse kabul etmiyor.

Cevaplamasında hata olan sorunun altında kırmızı renkle biseyler yazıyor. Ordan hatanin ne olduunu anlayabilirsiniz. Yada bana hangi soruda kırmızı ile uyarı yazısı çıktığını söylerseniz, sorunun ne olduğunu bulabilirim.

Melek hanim ben de üzüldüm doğrusu. Keske hangi soruda sorun oldugunu bulabilseydik.. Zaten ankette sadece bir bayan katılımcı var.. Cok iyi olacaktı sizin de doldurmus olmanız..

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

ganuji kardeş,

yükseklisans tezi hazırlayan bir kardeşin,anketinde "sakat" kelimesi yerine "engel" ifadesini kullanması çok mu zor?

Bir sakat olarak anketinizi doldurdum efendim...

Üye
    ganuji Avatarı

Son Giriş
    07.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Musa bey,

Öncelikle anketi doldurduğunuz icin teşekkür ederim. Ancak verdiginiz tepki açıkçası beni üzdü. Ben ankette, sadece iki soruda "sakatlık" kelimesini kullandım. Hicbir yerde, kimseye "sakat" demedim. Sorularda ürünlerden bahsederken bile "bedensel engelli ürünleri" olarak belirttim.

"Sakatlık" kelimesini kullandığım iki sorudan biri olan beşinci soruda geçen; "sandalye kullanmanızın sebebi" sorusu icin verilen "kalıcı ortopedik sakatlık" ve "geçici sakalık" cevaplarını, "kalıcı ortopedik engel" ve "geçici engel" olarak değistirmek bana, ifade olarak uygun görünmüyor. Bacağı kırılan biri kendine "Geçici bir engellilik yaşıyorum" demez, "Geçici bir sakatlık yaşıyorum" der.

tekerlekli sandalye kullanmak zorunda olan kişilere "engelli" ve onlar için üretilen ürünlere de "bedensel engelli ürünleri" demek gerektiği bence de doğrudur. Ancak vücutta bulunan sakatlik-hastalık-rahatsızlık-anomali, bence de bir "özür" olarak isimlendirilmemeli, ama, "engel" kelimesi de, sakatlığı ifade etmek için doğru örtüşmüyor. Şöyle düşünün ki, bacağı kırılan birine "bacagi sakatlandı" diyoruz, "bacagı engellendi" demiyoruz. Bu sebeple bahsettiginiz o iki sorumda, "engellilik" kelimesi yerine "sakatlık" kelimesini kullanmayi tercih ettim.

Farkettiğiniz gibi ben bu anketi, yanlızca bedensel engelliler için değil, hayatının herhangi bir döneminde tekerlekli sandalye kullanmak zorunda kalmış herkes için hazırladım. Bazen hamile kadınlar yada ayagı kırılanlar bile tekerlekli sandalye kullanmak zorunda kalabiliyor. Yani bence "sakatlık" kelimesiyle ilgili alıngan davranmışsınız. Ben gerçekten engelliler için elimden geldiğince faydalı bir çalışma yapmaya çalışıyorum. Yine de sizi kırdıysam özür dilerim.

Saygılar..

Üye
    ganuji Avatarı

Son Giriş
    07.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şu ana kadar sadece 27 kişi ankete katıldı.. Kaldi 70 kişi..

Üye
    d_iskender Avatarı

Gerçek Adı
    iskender
    Son Giriş
    08.06-2015
    Saat
    11:02
    Yaşadığı Yer
    Ankara- Çiğdem Mah.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Bugün bende doldurdum...Böyle anketlerin çoğalması ve uygulamaya konulması dileğiyle....

Üye
    ganuji Avatarı

Son Giriş
    07.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    cok sagolun İskender bey..

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Başlığın Etiketleri