Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 47 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    serkan akilli Avatarı

Son Giriş
    28.11-2011
    Saat
    09:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sayın engelliler.biz platformu üyeleri, e-devlet alanında Aralık ayında Antalya'da gerçekleştirilecek olan uluslararası bir konferans için engelli vatandaşlarımızın seçimlerde karşılaştığı zorluklar ve teknolojik çözüm önerilerini konu alan bir sunuş hazırlamaktayım.
    Bu konuda sizlerin görüş ve tutumlarınızı öğrenebilmek için bir anket çalışması yapmayı planladım. Anket, seçimlerde oy vermek için cep telefonlarının kullanılması ile ilgili tutumları ölçmeyi amaçlamaktadır.

Anketi doldurup serkanakilli@akdeniz.edu.tr adresime gönderirseniz son derece mutlu olurum.

Anketi bilgisayarınıza indirmek için buraya tıklayabilirsiniz (anket word dokümanı halindedir).

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Serkan bey..
    Daha önce bir başlıkta bu olayla ilgili bir kaç önerim olmuştu..
    http://www.engelliler.biz/forum/ayri...-tartisma.html

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Merhaba Serkan. Anketi doldurdum ve e-mail adresine gönderdim. Elinize sağlık...

Not: Arkadaşlar, anketin daha anlamlı olabilmesi için en az 100 kişinin katılımı gerek. Lütfen birkaç dakikanızı ayırarak anket çalışmasına katılın.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Ben de yolladım..

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Gönderdim..

Seçimlerden hemen sonra olsaydı katılım daha çok olurdu diye düşünüyorum.. Malum.. Amerikan seçim sistemi.. 4 yıl boyunca alabildiğine apolitizasyon, 2 ay boyunca olabildiğince poltizasyon.. Sonra yine aynı..

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:08
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    58
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Ben de gönderdim,ama anketteki sorular çok içime ısınmadı...Engelliler için düşünülen bir yöntemse engellileri sosyal hayattan geri çekmek için güzel bir yöntem..Ama tüm oy verenleri de kapsıyorsa eyvallah....

Üye
    Capricorn Avatarı

Gerçek Adı
    Akın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:57
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    14
    Blog Mesajları
    65

Bende anketi doldurup ilgili adrese gönderdim.
    Diğer arkadaşların da katılımını bekliyoruz.

Üye
    serkan akilli Avatarı

Son Giriş
    28.11-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba, öncelikle konuya gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ediyorum. Anket çalışması devam ederken, bu başlık altında literatürde tartışılan bazı konuları da gündeme getirmeye çalışacağım. Sehribanu hanıma teşekkür ediyorum, elbette uzaktan oy kullanma yöntemleri zaman içinde toplumun geneline yayılması gereken uygulamalar. ancak geçiş sürecinde karşılaşılabilecek sorunların gözlenebilmesi için bir takım pilot uygulamalar yapılması gerekiyor. Aslına bakarsanız seçimlerin temel hükümleriyle ilgili kanunda elektronik oylama bulunuyor, ancak yalnızca yurtdışındaki vatandaşlar için geçerli. Ben bu çalışmada Türkiye'de bir pilot uygulama yapılacaksa, bunun engelli seçmenlerimizden başlaması gerektiğini savunuyorum, çünkü çok önemli bir seçmen kitlesinin iradesinin sandığa yansımadığını düşünüyorum. Platformunuzda seçim döneminde yazılan yazıları incelediğimde (hasan beyin bahsettiği konuda vardı bunların içinde) bunda haklılık payı olduğunu düşündüm. Baben beye de katılıyorum, maalesef siyasal kültürümüz biraz volkanik Beklenmedik patlamalar ve uzun uyku dönemleri. Ancak bürokrasinin işleyişi düşünüldüğünde şimdiden başlatılacak bir kamuoyu çalışmasının bir veya iki seçim sonra sonuç verebileceğini düşünerek hareket etmek gerekir diye düşünüyorum.
    Umarım önümüzdeki süreçte platformunuza katkı yapabilecek bir tartışma geliştirebiliriz.

Üye
    fate Avatarı

Son Giriş
    01.06-2015
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    bursa.....
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben de gönderdim

Üye
    koca çorumlu Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    22.12-2016
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

başarılar serkan kardeşim. ben de gönderdim.

Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de gönderdim...

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Oy dönemlerinde hep ulaşılabilirlik sıkıntısını yaşayan bir engelli olarak ben de gönderdim,ancak sadece engelliere yönelik bir uygulama olmamalı,herkes için geçerli olmalı ki toplumdan ihraç edilmeyelim,operatörlerden dolayı cep telefonlarının güvenilirliğine inanmıyorum,biraz daha farklı teknolojik sistemle olması gerektiğine inanıyorum....

Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sana katılıyorum İpek Hocam...İçimden bir ses, anketi hazırlayan kişi eksikleri görecektir diyor...Biraz daha genişletilmeliydi sorular...Sanırım bu da son olarak "eklemek istedikleriniz" kısmında belirtilecektir...

Üye
    serkan akilli Avatarı

Son Giriş
    28.11-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar, ilk iki günde 12 anket elime ulaşmıştı. Bence bu iyi bir başlangıç. İlginiz için çok teşekkür ediyorum. Mezopotamyalı kederine katılıyorum, anketi hazırlayan kişi eksiklikleri görmeye çalışacaktır Aslına bakarsanız bu eksiklikleri görebilmek için platformunuzu seçtim. Daha önce seçimle ilgili yaptığınız tartışmalar bu konuda hiç aklıma gelmeyen sorunları gösterdi (örneğin sandık başkanlarının engel türleri konusunda bilgisi olmaması ve "ben sende engel göremiyorum" demesi gibi). Bu tartışma konusunu çok uzatmak istemeyebileceğinizi düşünerek yalnızca bir kaç gün boyunca sizleri rahatsız edeceğim

Bu arada anket devam ederken merak ettiğim bazı konulardaki yorumlarınızı öğrenebilirsem çok sevinirim.
    İlk olarak şunu merak ediyorum: Güçlükle oy kullandığınız veya istemeden de olsa oy kullanamadığınız seçim gününün başında ve sonunda neler hissediyorsunuz?

Üye
    koca çorumlu Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    22.12-2016
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    serkan kardeşim bende oy kullanmaya cok güçlüklerle giden birisi olarak seçim gününün başında, verecegim oyumun çekilen bütün sıkıntılara rağmen boşa gitmemesini diliyorum. ve günün sonundada neticelere bakarak verdigim oyun boşa gidip gitmedigine bakarak seviniyor veya üzülüyorum. ama içim her zaman rahat oluyor vatandaşlık görevimi zorda olsa yapabildiğm için..

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon

Başlığın Etiketleri