Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Sakatlık Çalışmaları
    volkan.yilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    Volkan
    Son Giriş
    21.05-2013
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Üsküdar
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkese selamlar!

Ben Volkan. Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji ve Siyaset Bilimi mezunuyum. Şimdi Sosyal Politika Forumunda (Sosyal Politika Forumu) araştırma asistanı olarak çalışıyorum.

Aslında birçoğunuz için hayatın parçası olan bir konuda araştırma yapıyorum. Ülkemizde sağlık kurulu raporuyla alınan özürlülük oranı ile birebir bağlantılı bir sosyal yardım ve hizmet sistemi var. Ben de bu sistemi inceliyorum. Forumda sağlık raporu ile ilgili yazılanların hepsini okudum. Şimdi İstanbul'da yaşayan, sağlık kuruluna girip rapor almış olan ve bu raporla hak elde etmiş ya da edememiş olan arkadaşlarla yüzyüze görüşmek istiyorum. Temelde yaşadığınız süreci konuşmak istiyorum.

Var mıdır ilgilenen? Sevgiler!

Sakatlık Çalışmaları
    volkan.yilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    Volkan
    Son Giriş
    21.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Üsküdar
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Dostlar selamlar,

Yalnızca bir saatinizi alacağım bu araştırma için. Nereye çağırırsanız gelirim. Biraz sağlık raporu alma sürecinde yaşananları ve bu özürlülük oranı üzerinden hak talep etme ile ilgili sıkıntıları öğrenmeye ihtiyacım var. Uzun vadede Sosyal Politika Forumu'nun da gündemine getirebiliriz bu sıkıntıları böylece.

Var mı destek?

Sevgiler.

Üye
    exof Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

YAPILMASI GEREKENLER

1.rapor alımlarında devlet hastanelerının verdiği raporlar ilgili birimce sorgulanmamalı yanı değiştirip duzenlenmemlı ilgili defterdarlıkla sınırlı olmalı (ankaraya gıttı geldı muhabetı olmamalı)

2.istenıyorsa belli birimler Oluşturulmalı ve devlet hastanesı bunyesınde rapor işlemleri için her ayın bellı bır gunu yada bır haftası bu işe ehil secılcek doktor ve heyet tarafından yapılmalıdır

3.hasta rapor almaya geldiği gun tum tetkık ve kontrollerı tamamlanmalı sure uzatılmamalı ikili tarafada malıyet yuklenmemlıdır

4.deftardarlık ve ssk veri taban paylaşımı yapılmalı zaten mevcut ozur oranı sgk kurumunda bulunanlara tekrara rapor aldırılmamalıdır

5.bu duzenlemeler tum rapor işlemeleri için gerçekleştirilmeli vatandaşın durumu verı tabanına kaydedilmeLi kulanacağı medıkal cıhaz yada suraklı kulandığı ılac alımı için her defasında rapor muhabetıne gırılmemelı karşılıklı etkinlik ve malıyet düşürülmesi sağlanmalıdır

sn volkan başarlar diliyorum

Sakatlık Çalışmaları
    volkan.yilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    Volkan
    Son Giriş
    21.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Üsküdar
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

halilibrahim sağol bilgiler için peki ya görüşecek olan?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Yakın zamanda İstanbul'da sağlık kurulu raporu alan arkadaşlardan birkaçı ile yüzyüze görüşmek istiyor Volkan. Yok mu kimse?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Ankara'ya gelirse her sorusunu yanıtlayabilirim

Sakatlık Çalışmaları
    volkan.yilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    Volkan
    Son Giriş
    21.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Üsküdar
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

karakaya, gelemem zannediyorsan yanılırsın bu haftasonu değil, önümüzdeki haftasonu gelme ihtimalim var, o zaman sana haber ederim eğer vaktin olursa görüşebiliriz. sağol.

Üye
    MoonSHeeR Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    23:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Volkan Kardeş Öncelikle Çalışmalarında Başarılar Dilerim.
    Ben tüm işlemleri halletmiş ve ekimde raporu gelecek olan bir engelliyim..Kısacası raporumu bekliyorum ve beklerkende burada arkadaslarla gorus alışverişinde bulunuyorum.Şimdi benim size aktarmak istediğim şu;
    Bircok arkadas %40 barajının altında kalmış ve emeklilik acısından %100 sağlıklı bireylerle aynı şartlarda emekli olacaklar.. Bunu araştırdınmı ?
    Mesela;
    Şimdi %30 özrün olacak ve seni %40 deilsin diye %100 sağlıklı bireylerle aynı kefeye koyacaklar..Ama hayat aynı kefeye koymuyor..!! işe girerken durumuna bakıp seni eliyorlar..! Hareket kısıtlılığın yüzünden bir çok faliyetten mahrum kalıyorsun ...! Yeri geliyor sosyal olamıyorsun,dışlandığını hissediyorsun...!!!

%40 ın altını vergi indirimi,dolayısıyla emelki yapmıyorlar okey kabuuul... Ama en azından özürlülük yüzdene gore emeklilik yaşından indirim yapmalılar..Mesela benim normal şartlarda emekliliğim 52 yaş gorunuyor.. 5000 de hizmetim var,ama diyelim ki raporum %30 cıktı..Bana demeli ki;
    " senin özrün %30 ve % 40 ı gecemediğin için emekli olamazsın ama emeklilik yaşın 48 olarak düzeltiliştir "..

Yani bunu ben kafamdan boyle yorumladım ama tabiki uzmanlar cok daha iyi hesaplarla emeklilik yaşında indirime gidebilirler en azından...Ben boyle dusunuyorum..Yani %30 %35 hattaa %38 de tıkanan arkadaslar için soyluyorum..Sizleri nasıl tam sağlıklı vatandaşlarla aynı gorurler ve aynı hakları verirler...

Bu sistem avrupada da boylemidir acabaa arkadaslar.. Bu insan haklarına aykırı bir durum deil mi? Türkiyedeki engelli dernekleri,kuruluşları bu yonde hükümetleri,ilgili bakanlığı ne derece bilgilendiriyor.Yani anlamıyorum sağlıklı insanla özürlü insan arasında az da olsa arada bir ayrıcalık olmalı, özrün yüzdesi ne olursa olsun..!!

Bu yonde birikimin varsa bizimle paylaşırsan cok mutlu oluruz..Ayrıca sizinle yuzyuze gorusmek isterdim fakat ben izmir de oturuyorum iyi çalışmalar..

Üye
    levent retinis pigmentoza Avatarı

Gerçek Adı
    Levent
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    01:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben önümüzdeki hafta rapor çıkartcam..istersen görüşebiliriz.

Üye
    ergün Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    18:17
    Yaşadığı Yer
    didim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şöyle bir baktımda,sevgili volkan,uzun bir süreden beri epey sessiz.
    yoksa vazmı geçtiniz...?

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili Volkan bu konuda çok dertli ve kırgın, sinirlliyim. Elimde birsürü farklı rapor var. İstanbul'a ilk geldiğimde seninle görüşmek istiyorum. Bu haftasonu veya diğer haftasonu sana da uygunsa olur. Özelden haber edeceğim. Hoşcaksl...

Üye
    MoonSHeeR Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    23:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Volkan sessiz...

Birileri susturmuş olmasın

Üye
    melih80 Avatarı

Son Giriş
    07.03-2011
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2006 yılında %64 rapor alıdığım hastahane 3 ay önce %40 rapor verdi, Ankaradan geri geldi. cevap 3.4 e göre düzeltilmesiydi.
    aynı hastahaneye o yazı ile tekrar gittim, yine %40 verdi. bu sefer teşhis kısmına SOL ALT EXTREMİTEDE POLİO SEKELİ, HİPOPLAZİ VE SALLANAN BACAK ve sol alt ekstemite YOK HÜKMÜNDEDİR" YAZILI.

Şimdi ne yazıcak merak ediyorum. Volkan bey eğer isterseniz benimle de görüşebilirseniz. tabi aramıza geri döner de sorunlarımızı dinlemek isterseniz.

Saygılarımla Melih Aksu

Sakatlık Çalışmaları
    volkan.yilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    Volkan
    Son Giriş
    21.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Üsküdar
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar selam,

Susturulmadım ve araştırmamı bitirir bitirmez tüm ilişkimi koparacak değilim Kusuruma bakmayın ne olur. Oturanboğa sağolsun beni dürttü de hemen geldim şimdi. 2 haftadır Ankara'da ve İstanbul'da hem devlet kurumları hem de engellilik alanındaki STKlarla görüşüyorum. O yüzden sessizdim.
    Biliyorsunuz Sabancı Üniversitesi'nden bir hocamızı (Dicle Koğacıoğlu) kaybettik. Onun cenazesinden ofise henüz geldim. Bugün içerisinde herkese yanıt vereceğim. Tekrar kusura bakmayın.

Sevgiler.

----------

Arkadaşlar selamlar tekrar,

İstanbul'da olan ya da İstanbul'a gelecek olan arkadaşlar benimle özelden haberleşirseniz, ortak bir vakit ayarlayıp biraz konuşalım önümüzdeki haftalarda. Haber bekliyorum.

Melih, moonsher, ergün, erkan ve levent arkadaşlar, verdiğiniz bilgiler için sağolun bu arada.

Sevgiler.

Üye
    Mavi-Yesil Avatarı

Son Giriş
    15.10-2009
    Saat
    12:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba,

bu özürlülük islemleri yani yüzdeliklerinin hesaplanmasi cok hassas bir istir bence hasar önce siniflandirinmali her organ degisik dilimlere bazilari ona bazilari dörde bölünmeli ve dilimlerin yüzdelikleri kesin sekilde taninmasi özürlülük kanununa alinmali is sadece sehir veya kasaba nufusa göre bir elden takip edilmeli ve karar verilmeli o kurum evraklari sahistan degil varsa aile doktorundan hastanelerden istemeli ve sadece sizin dilekcenizle size özürlülük raporunuzu posta yoluyla göndermeli zaten müracatinizda imza attiniz sadece size verilen özürlülük raporuna imza atmaniz kalir
    Saygilar

Sayfa 1 / 3 123 SonSon