Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Sakatlık Çalışmaları
    volkan.yilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    Volkan
    Son Giriş
    21.05-2013
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Üsküdar
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    görüşlerini paylaştığın için teşekkürler mavi-yeşil.

Üye
    MoonSHeeR Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    23:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Volkancım senin görüşlerini alamadık Yukarıda ki yazdıklarımla ilgili bir çalışma varmı ? Akademik olarak bu konudaki araştırmalarını ve sonuçlarını merak ediyoruz.Bizimle paylaşırmısın ?

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar haftasonu Volkan ile buluşuyoruz, sanırım çalışmaları sürüyor. üç farklı raporumu ona vereceğim.....

Üye
    songulsevinc Avatarı

Gerçek Adı
    SONGÜL
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Volkan Bey Merhabalar,

Çalışmalarınızı gerçekten çok merak ettim. Hafta sonu erkan beyle görüşmeniz olacakmış. Sonuçlarını sabırsızlıkla bekliyoruz.

İşlerizde kolaylıklar diliyorum.

Sakatlık Çalışmaları
    volkan.yilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    Volkan
    Son Giriş
    21.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Üsküdar
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Dostlar selamlar,

Pazar günü Erkan'la buluştuk. Sağolsun, çok yardımcı oldu.

Şimdi arkadaşlar, benim çalışmam hızlıca sonuç verecek bir çalışma değil. Biliyorsunuz üniversitedeki araştırmalar (ne yazık ki) uzun süreler gerektiriyor ve doğrudan bir politik kazanımı beraberinde getirmiyor. Benim tezim Mayıs 2010'da sonlanacak ve sağlık raporları ile ilgili tartışmaları da içerecek. Genel olarak konusu "Türkiye sosyal refah rejimini engelliler üzerinden okumak".

Ama bu demek değil ki sadece akademik işlerle uğraşacağım. Size destek verebileceğimi düşündüğünüz bir yöntem varsa lütfen söyleyin. Ben tezle uğraşırken şöyle bir şey yapmayı taahhüt ettim. Biliyorsunuz Boğaziçi Ün.'de çalışıyorum. İstanbul Bilgi Üniversitesi STK Eğitim ve Araştırma biriminin koordinasyonunda, kamu bütçesini izleme kampı yapılacak. Ben de bu kampta, başvuru yapan engelli STKlarından temsilcilerle birlikte kamu harcamalarını engelliler açısından inceleyeceğim. Sonunda bir rapor hazırlayıp, herkesle paylaşacağız.

Bunun dışında gazetelere bir şeyler yazabilirim sizler de uygun görürseniz. Ya da yukarıdaki bütçe çalışmasını bitirince yazabiliriz diğer arkadaşlarla birlikte.

Tezimle ilgili şimdi biraz elimdeki bilgilere yoğunlaşıp çalışmam gerek. Temel savlarım belli olur olmaz sizlerle paylaşıp görüşlerinizi almak isterim.

Tabii genel olarak hayata nasıl bakıyorum onu söyleyebilirim MoonSheer, genel görüşüm engelli bireylerin (ve diğer insanların) sosyal haklarını herhangi bir koşula ve kısıtlamaya maruz bırakılmaksızın alabildiği bir toplumsal yapının kurulması gerektiği yönünde. Burada tabii kurulacak toplumsal yapının, engelli bireylerin toplum içerisinde uğradığı ayrımcılığı ortadan kaldırması ve engelli bireyleri diğer bireylerle eşit değerde tanıması gerekiyor. İyi niyetler diyeceksiniz belki Napalım, umuttur fakirin ekmeği.

Sevgiler.

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Volkan kardeşim seni tanıdığıma memnun oldum, sen çalışmanı bitir gazetelere de , internete de, veya istediğin başka birşey varsa yardımcı oluruz elimizden geldiğince. Kolay gelsin...

Sakatlık Çalışmaları
    volkan.yilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    Volkan
    Son Giriş
    21.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Üsküdar
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler erkan.

Üye
    vahiterhan Avatarı

Son Giriş
    11.04-2011
    Saat
    22:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

% 40 alamayanlara kuruldan sağlam raporu çıksın o halde.
    tüm vücut fonksiyon kayıp oranı % 37
    süreklimi evet
    eee, ama özürlü değil, bunun için %40 alması lazım .onuda vermiyorlar. ne olacak bu böyle sistem yanlış arkadaşlar bunu hepimizin dile getrimesi gerek.
    bence özür her zaman özürdür oranı önemli değildir.%40 özürlü olup tüm haklardan faydalanan birinin % 37 özürlü olup hiç bir haktan faydalanamayandan sadece % 3 lük gibi çok az bir fazlalığı vardır.biri 15 yıl çalışıp emekli olabilecek diğeri 33 yıl .bu insan haklarına ,dine,hukuğa hiçbir şeye sığmaz.

Sakatlık Çalışmaları
    volkan.yilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    Volkan
    Son Giriş
    21.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Üsküdar
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

haklısın vahiterhan. ne yapmak gerek bilmiyorum ama gerçekten harekete geçip bu sorunu seslendirmek lazım.

Üye
    ilayturk Avatarı

Gerçek Adı
    nur
    Son Giriş
    23.01-2015
    Saat
    07:35
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu konuda duyarlı insanların olması umut verici sonucu yıllar sonra alınacak olsa bile çalşmaların da başarılar seni gönülden takdir ediyorum
    bu sistemi düzeltmek adına birşeyler yapmak lazım

Üye
    emrah karakoç Avatarı

Son Giriş
    05.01-2010
    Saat
    10:52
    Yaşadığı Yer
    izmir/eşrefpaşa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben izmirde oturuyorum ve sağ diz altı proztez bacak kullanıoyrum. buna rağmen bana %34.5 iş göremezlik raporu verdiler. ben bu ayakla hiçbir yerde iş bulamıyorum. devlet engelli değilsin diye engelli grubunda bana iş vermiyor ama bende bu ayakla zaten her istediğim işyerinde çalışamıyorum. 20 yaşındayım ve ticaret lisesi mezunuyum.daha ne kadar bu durumda eziyet çekeceğim biri de bana bunun cevabını versin diyorum. bu ülkenin yasları diz altından itibaren ayağı olmayan birine bu kadar mı destek verebiliyor?

vahiterhan;
    katılıyorum size bırakın emekli olmayı ben iş bile bulamıyorum.sağlam değil diyip asker almıyorlar ama sağlam diiypte işe de almıyorlar bu nasıl bir düzen?

Üye
    aliergin02 Avatarı

Son Giriş
    27.09-2012
    Saat
    01:12
    Yaşadığı Yer
    adıyaman
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

selam dafalarca heyete girmiş mahkeme aşamalarından gecmiş bir ile görüşmeni tavsiye ederim 3 yıldır mücadelemden yılmadım her seferinde avcunu yalayan bir kişiyim selamlar memetaliergin02@hotmail.com 05318855000-05418800608

Üye
    emrah karakoç Avatarı

Son Giriş
    05.01-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir/eşrefpaşa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yasalar bir an önce değiştirilmeli volkan bey ben siz mail attım.bende %34.5 iş göremezlik raporu aldım ama benim sağ diz altından itibaren ayağım yok ve protez bacak kullanıyorum.protezi kullananlar bilir uzun süre ayakta kalamıyor ve fazla yürüyemiyorum.ve iş bulamıyorum.20 yaşındayım ve 6 yıldır hergün biraz daha sıkılıyorum bu durumdan.beni engelsiz olarak gören bu devlet iş vermediği gibi fazla ayakta kalamadığımdan ve uzun süre yürüyemediğimden ötürü de özelde de iş bulamıyorum.geleceğimi göremiyorum artık.beni bu şekilde dışlamış bir ülkenin geleceğini ise hiç göremeyiz artık.sesimizi duysunlar artık.bol keseden atmak kolay herkes için ama bizim yaşadıklarımızı anlamaları için bizim gibi olmaları gerekiyor.

Üye
    emrah karakoç Avatarı

Son Giriş
    05.01-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir/eşrefpaşa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben özürlüler vakfına başvurdum onlarda dava açın biz size yardımcı oluruz dediler ama şimdi neye dava açayım ben yasayı değiştirin diye mi bakın sizde uğraşıyorsunuz ama bişey olmuyor.benim mahkeme mahkeme gezecek durumum söz konusu olamaz.çok zorlanıyorum ayağımı uzun süre kullandığımda.herşeyi bırakın da eli ayağı olup ayağı 2 cm kısa diye rapor alanlar var illa sahtekarlık yapıp rüşvet mi verelim bu mudur bu ülkenin kazancı?

----------

Teşekkür ediyorum.

Sakatlık Çalışmaları
    volkan.yilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    Volkan
    Son Giriş
    21.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Üsküdar
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Selamlar!

Öncelikle Özürlüler Vakfı ya da diğer kurumlardan hukuki destek verip, itiraz sürecini işletmenizi destekliyorsa ve bu sizleri çok yormayacaksa bu yolları kullanın derim. En azından sıkıntının boyutlarını anlatmaya yarar biriken dilekçeler.

ilayturk çok teşekkür ederim, sağolasın. umarım işe yararım...

Aliergin bey sağolun, başımdaki işleri tamamlar tamamlamaz söylediğiniz kişiyi arayacağım.

Sevgiler.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon