Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 30 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: iki2lem Mesajı Gör
    aslında bunu konuşurken tekerlekli sandalyelerin uzun süreli oturma sürecinde rahatsızlık verdiği düşüncesinden yola çıkıldı. sonuçta tekerlekli sandalyeler bi yerden bi yere gitmek için tasarlanmış olan ürüünler.

cok haklisin, sevgili iki2lem!

kendi durumlarindan yola cikarak külfet, angarya diyen arkadashlar da cok hakli tabe ama bence gayet ii düshünmüshünüz, hocan ve sen... ben shahsen tekerlekli sandalyemden bashka yerlere transfer konusunda bashkalarindan bagimsiz oldugum ve cok fazla zorlanmadigim icin iki dakika bile gereksiz yere oturmak istemiom tekerlekli sandalyemde... aynen dedigin gibi biyerden bi yere ulashma aracidir o benim icin, icinde yerleship uzun uzun oturma araci deil... calishma alanina calishma sandalyesi de dahil etmeniz dogru bi karar bence... hem birbirine yapishik olucak degil ya; calishma sandalyesine ihtiyac duymayanlar almayiverirler, olur biter ... ama ihitiyac duyanlar düshünülerek kullanima sunulmasi cok cok güzel olur... masa her ikisiyle de kullanilabilicek shekilde tasarlanicaksa hic bi sorun göremiom...

e, madem transfer pek problem olmuo, piyasadaki sandalyelerin suyu mu cikmish diye merak edenler varsa; standart sandalyelerin sürekli saga sola dönüo olmasi, sabit kalmamasi, sandelyeye gecish yaparken oldukca zorluk yaratio bana... ayrica, tekerleri sebebiyle de kayip gidio, tehlikeli durumlara sebep olabilio... ama o özelliklerinden vazgecmek de istemiom tabe... piyasada var da ben mi o kadar bakinmama ragmen göremedim bilmiom ama hani shöle gecish yapicam zaman sandalyeyi kendime cevirdikten sonra kolayca kullanilabilicek bi mekanizmayla (egilmeden, bükülmeden, cok fazla kuvvete ihtiyac duymadan) hem tekerlerini hem de dönmesini sabitleyebilsem... gectikten sonra da yine ayni kolaylikla o mekanizmanin kilidini cözebilsem oldukca ii olur ...

bir de hani minder kisimlari, bacaginin biri digerinden kisa olanlar (ki benim de öle) icin uygun otropedik sandalyeler var ya hane, istege göre öyle imkanlar sunsaniz da ii olur... hmmm, bashka da bishi gelmio shimdilik aklima ...

kolay gelsin ...

Üye
    şimşek_es Avatarı

Son Giriş
    19.04-2009
    Saat
    10:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

masa fazla yüksek olmamalı herşeye ulaşacağımız şekilde dizayn edilmeli bence

Üye
    iki2lem Avatarı

Son Giriş
    13.05-2009
    Saat
    02:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yardımlarınız sayesinde ortaya bişeyler çıkmaya başladı. projeyi teslim ettikten sonra sizinle de paylaşıcam. umarım beğenirsiniz

Üye
    mixser Avatarı

Son Giriş
    18.08-2009
    Saat
    18:20
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba

Sadece masa ve sandalye de takılı kalmayalım. Bütün çalışma ekipmanlarının masa üzerinde yer alması düşünülemez onun için hemen arkada kolayca ulaşılabilecek döner raflı bir sistem daha sonra kullanılacak nesnelerin konulması için iyi olurdu diye düşünüyorum. Yatay ve dikey dönecek şekilde düşünülebilir.

Üye
    esmer_genc Avatarı

Son Giriş
    23.06-2014
    Saat
    14:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

isterseniz ben yaparım elektırıkcıyım ustasdıyım ıstedıgınız herseyı yaparız

Üye
    iki2lem Avatarı

Son Giriş
    13.05-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim ama maalesef üretemiyoruz en azından şimdilik.

mixser, aslında masa olarak kalmayacak açık ofislerde de kullanılabilecek bi sistem oluşturdum sayılır. engelliler de engelsizler de aynı ofs sistemini rahatlıkla kullanabilecekler. depolama alanları vs. var. ama sadece masa olarak evde de kullanılabilecek bişey olacak ya da olmak üzere

ama sadece kitaplık için de ayrı bir fikrim var, ancak bu projeye dahiil edemiyorum. şu yoğunluk bittikten sonra onu da sizinle paylaşıp fikrinizi almak isterim.

Üye
    iki2lem Avatarı

Son Giriş
    13.05-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba, yanınızda büyükce bir çanta taşıdğınızı söylemiştiniz ihtiyaçlarınız için. o çanta nasıl bişey? örnek görebileceğim bir yer var mı?

Üye
    alperencsm Avatarı

Son Giriş
    13.01-2014
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    mersin - bozyazı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelliler için standart bir şey üretilemezki bence,, engeller farklıdır... kişiye özel olmalı bence...

Üye
    iki2lem Avatarı

Son Giriş
    13.05-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben öyle düşünmüyorum. ortalama ihtiyaçlar vardır. bu ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak ortak yaşam alanları ve kullanım nesneleri üretilebilir. üstelik bu düşünce sonucunda da engelliler için hiç bişey yapılamaz hale geliyor ve onlar standart ürünlere kendi çabalarıyla kendi ihityaçlarına göre düzenlemek zorunda kalıyorlar.
    çalışan bir engelli kullancı için yükseklikler, ulaşabildikleri sınırlar, tekerlekli sandalye ile rahat hareket etmesini sağlayacak alanlar yaratarak üstelik bunları "engelsiz" kullancıların ihtiyaçları ile de birleştirerek daha rahat çalışma ortamı sağlanabilir.
    proje sürecinde yaptığım araştırmalar, özürlüler derneği başkanı ve çeşitli engelliler ile yaptığımız toplantılar sonucunda işe alımlarda %3 lük bir oran olduğunu öğrendik mesela. şirket yöneticileri kadrosuna dahil edeceği engelli çalışanların ihtiyaçlarını da karşılamak durumunda, mobilyasından teknolojik ihtiyaçlarına kadar. dolayısıyla bu konuda çok fazla özelleşmiş ürünler ekstra maliyet getireceğinden bundan kaçınmaları gibi bir sonuç çıkıyor ortaya. oysa tüm çalışanlarının kullanabilecei bir ofis tasarımı ve opsiyonel olarak kullanılabilecek engelliye özel eklektik ürünler tasarlayarak, "engellilerin maliyetli" olduğu düşüncesini ortadan kaldırabiliriz diye düşünüyorum.
    böyle söylerken tıbbi ihtiyaçlardan bahsetmiyorum tabi ki, ama bu düşünce yüzünden bi çok tasarımcının ve üreticinin engelliye özel ürünler üretmekten kaçındığını biliyorum, bence bi şekilde bi yerden başlamak gerekiyor. belki bütün ihtiyaçlarını karşılamak mümkün olmicak ilk etapta ama hali hazırda üretilen çalışma ortamlarından daha rahat ve mekanik tasarımlarla çözülmüş gibi yapılan ürünlerden daha estetik bir yaklaşımla engelli kullanıcılara da kendi estetik anlayışlarına göre seçme şansı sunmak gerekiyor diye düşünüyorum.

Üye
    iki2lem Avatarı

Son Giriş
    13.05-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ihtiyaçlarınız için taşıdığını çantayla ilgil bişey bulamadım hala yardımcı olursanız sevinrim?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    tekerlekli sandalye kullanan kişiler ihtiyaçları için biraz büyükçe bir çanta taşırlar yanlarında. Onun için, sandalye ile masaya yanaşıldığında bu çantanın görünmeyecek şekilde masa altına konulabileceği bir genişlik ve askı da gerekli.
    Benim çantadan bahsettiğinizi henüz anladım
    Kastettiğim çanta özel bi çanta değil, sıradan bir sırt çantası. İçine sonda malzemeleri, belki yeden tişort ve pantolon konabilecek genişlikte bir şey. Elimizde bir şey taşıyamadığımız için, tüm ihtiyaçlarımız için bir çanta taşımak zorundayız... Ona istinaden yazmıştım.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    iki2lem Avatarı

Son Giriş
    13.05-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben herkesin kullandığı bir şey olduğunu sandığım için yani özel bi ürün sandığım için alıntı yapmamıştım şimdi anladım teşekkür ederim

Üye
    jozeflion Avatarı

Son Giriş
    05.07-2009
    Saat
    13:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben buna benzer şeyler yaptım masa yukarı aşağı hareket etmeli ve en uygun yerde sıkılmalı......SARKO MAKİNA MOBİLYA buradan faydalanabilirsin kolay gelsin

sana tam linkini yolluyom kardeşim hareketli masa yazan ürün bak bakalım istediğin böyle birşey mi.... SARKO MAKİNA MOBİLYA - medikal ürünler

Üye
    ovgucebir Avatarı

Son Giriş
    04.01-2011
    Saat
    01:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

masa bitmedi mi acaba

Üye
    seymaa Avatarı

Gerçek Adı
    şeyma
    Son Giriş
    17.01-2010
    Saat
    01:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba bi sınavda tekerlikli sandalye kullanıcısı için genç odası tasarlamıştık ki tabi çalışma masada bunun için ölçülere çok dikkat etmen gerekiyor. mutlaka ergonomik ölçüleri gözden geçir
    ve masalar yere sıfır olmaması gerekiyor tam eğilemedikleri için 30 cm kadar yüksekte olması lazım yani
    çekmece falan koymuyoruz,

ergonomik ölçüler konusunda yardımcı olabilirim ii çalışmalar

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12