Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Hssyn Avatarı

Son Giriş
    23.12-2013
    Saat
    19:47
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben Gazi üniversitesinde çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri bölümü 1. sınıf ögrencisiyim.Sosyal politika dersinde hocamızın bizden engelli vatandaşların çalışma hayatına yönelik sorunlarını ve iş koşullarında yaşadıkları zorlukları ve devletin yetkili organlarının engelli vatandaşların istihdamı konusunda yeterince üstüne düşeni yapıyor mu?
    sorularıma yönelik sizlerden kendi fikir,görüş ve yardımlarınızı bekliyorum. proje ödevidir,cevaplar için hepinizden Allah razı olsun ...

cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar

çalışma hayatınızda hiç bir zorlukla karşılaşmadınız mı abilerim biraz yardımcı olun lütfen

Üye
    crn_orel Avatarı

Son Giriş
    22.03-2014
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba kardeşim.devlet yasaları çıkarttı.uygulanması için elinden geleni yapıtor inanın ama biz toplum olarak yani işverenlere sözüm bizim gibi engelli arkadaşları çalıştımakta oldukça gönülsüz.bizi ve işkuru oyalamak için her türlü dümeni yapıyorlar ve verebilecekleri en düşük ödemeyle çalıştırıyorlar.bazı büyük firmalar sürekli engelli arkadaşlarla iş görüşmesi yapıp duruyorlar ama eleman almak gibi 1 çabaları yok tabiiki.yani biz çabalıyoruz ama uygun kriterlerde bulamıyoruz deyip ilanlarını aktif tutup cezadan sıyrılıyorlar.yani işkuru kandırdıkları yetmiyor birçok çalışmak isteyen arkadaşımızın zananını ve ümitlerini tüketiyorlar.ben çalışıyorum şu an epilepsi var bende.iş bulana kadar akla karayı seçtim.halbuki söylemesem beni güle oynaya alacak ama sara hastasıyım deyince işler değişiyor tabi.referans felan hikaye kalıyo.ama işkur ve bazı dernekler bayağı çabalıyor,sorun toplumdaki ve işverendeki önyargılarda.anlat anlat bitmez anlıyacağın.umarım biraz faydası olmuştur

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:45
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Ablaların yardımcı olmasın mı :-)

Üye
    Hssyn Avatarı

Son Giriş
    23.12-2013
    Saat
    19:47
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

crn_orel çok teşekkür ederim yeterince açıklayıcı olmuş yazınız

ablalarımdan da yardım bekliyorum Sehribanu

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:45
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Ben çalışma hayatında engelimden dolayı sorun yaşamadım,ama meslektaşımdan çok çektim

Üye
    reco61 Avatarı

Gerçek Adı
    recai
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    16:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    çalışma hayatından bende biraz söz etmek istiyorum..Belediyenin taşeron şirketinde vasıflı olarak çalışıyorum Bulunduğum iş yerinde meslektaşlarımın bana bakış açısı ne yazıkki iç açıcı değil O bu işi yapamaz ne olsa engelli kadrosundan geldi işimize karışmasın bi köşede dursun mantığındaBu yüzden verimli olarak iş yerinde çalışamıyorum.