Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Exenta Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    23.08-2014
    Saat
    02:20
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Tayin için önce hakkın vardı şimdi yok denilebilir 12 Ekim 2013 yönetmeliği ile yani daha bekliycez yada rapor ama şunu söyleyeyim fazla sürmez 2-3 yıla yönetmelik değişir. Onalar bir düşüne dursun sen on kere düşüncenin mizanı çıkarmış olman lazım ta bakanlıkta geçenin düşüncesini bilmek lazım ...

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

malesef bunlar hepimizin başına geliyor engelliler engelini artırı işlerde çalıştırılamaz diyor yasada ama çalıştırıyor adam hakkını nerde arayacaksın bilen yok

Üye
    ergün32 Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    11:21
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

bende bir ilköğretim okulundayım. ama şeker gibi bir müdürüm var. sağolsun bana hiç karışmaz iş oldumu yap, yoksa kafana göre takıl diyor.hoşsohbet bi adam, şimdi bu yazılanları okuyunca müdürümün kıymetini daha iyi anlıyorum. eyvallah ali bey kankamsın

Üye
    Engelsiz07 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hepimizin sorunu hemen hemen aynı. Bakanlıkların kendi aralarında aldığı kararda 2010 yılında ilk engelli sınavı yapılacak ve engelli personellere hoşgörülü davranılacak kararı alınmıştı az önce bir bakanlığın dağıtım yazısını aradım; ama bulamadım. Daha önce görmüştüm, lakin aradan bayağa zaman geçti kaldırmışlardı belki sitede yok.
    Gelelim asıl konuya, aldıkları karar ve yayımladıkları genelgedeki konuyu neden 4 sene geçmesine rağmen hala uygulamıyorlar. Bence bu karardan amirlerin ve müdürlerin bir bilgisi bile yok. Sadece kararı alan bakanların ve onların bu kararı almasını sağlayan kişilerden ibaret diye düşünüyorum ki bu düşüncemin nedeni 5 yılda 3 kurum değiştirdim, üçünde de mobbing vardı. İlk kurumumda bizzat bana ve başka engelli olmayan bir arkadaşıma uygulamışlardı. İkinci kurumum Ege bölgesinde olduğu için insanları biraz daha sempatik ve düşünceli nazik insanlar olduğundan mobbing'in m sini görmedim.
    Gelgelelim kendi memleketimize geldik, görmediğim şey kalmadı. Amirlerdeki egodan mı bahsedeyim, şerefsizlikten mi bahsedeyim, yolsuzluklarından mı bahsedeyim hepsine bizzat şahit oldum. Bütün bunlara rağmen bildiğiniz 10-15 kişi birbirlerini kollamak için bana baskı ve mobbing uyguladılar, karaladılar. Çok sabır ettim, bir sene sabrettim ve sonunda ordanda kurtuldum.
    Şimdi bütün bunları düşünüyorum, kendime diyorum ki bu kadar insanlarda suç olamaz. Bende var bi terslik, bu insanlar neden beni sevmiyor; diye düşündüm. Ve cevap ne biliyor musunuz? Varolan bir düzen var. Emeklilikleri gelmiş insanlar, elleriyle kara düzen hesap yaparak işleri savsaklayıp odalarda sigara içerek, işyerinde öğlene kadar kahvaltı yaparak, işten erken çıkarak, dingonun ahırına geliyor gibi iş yapıyorlar. Ve günün birinde tertemiz efendi, genç yaşta memur olmuş, kazandığıyla kendine bir araba almış, saygıda kusur etmeyen biri geliyor ve bu düzeni bozmaya çalışıyor, adeletsizliğe gelemiyor. Sesini çıkarıyor. Normalde bu genç adamın burda anlatılanlardaki gibi haklı olması gerek; ama hayatın adaletsizliği işte engelli olması onun sesinin çıkarmasına bile engel oluyor. Kalabalık bir ses "Sen de kimsin, sen kimsin?" diyorlar. Ve burda mobbing başlıyor. Hayat işte budur beyler.
    Ama şuna inanırım. Allah her şeyi görüyor, iç sesinizi dinliyor, beyninizden geçen düşünceleri biliyor. Kimin haklı olup olmadığını hepsini biliyor. Ben inanıyorum, bir gün bu zalimler elbet cezasını çekecektir. İşte o zaman ne zaman olur bilemeyiz. Gözümüzle görürmüyüz bilmiyorum.
    Elimizden gelen bir kaç şey var, engelli olmamız bunları yapmamızı engellemez. Dik duracağız, her zaman hayatta dik ve hırçın bakıcaz, karşımızdakine ezilmeyeceğiz, pes etmek yok,şikayet etmemiz gereken yerlere gidecez. Bir üst amire gidecez. O da olmazsa daha üstüne baktık olmuyor, bakanlığa yazacaz. Aday memurda olsak, kimse kimseye bir şey yapamaz. Dik durun, söyleyecekleriniz de çekinmeyin. Hayatta hırçın olmakta aslında biraz fayda vardır her zaman. Kendinize iyi bakın, işinizi yapın, gerisi hallolur beyler. Şimdi bende bir mücadele içindeyim. Anlatsam neyi anlatıcam.Hepsi aynı. Al birini vur ötekine. Kolay gele.

Üye
    GoNuL-YaRaSi Avatarı

Son Giriş
    23.05-2017
    Saat
    15:35
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar Hiç Kimse sizi ezemez Yeterki Haklarınızı bilin Yeterki Size haksızlık yapanların karşısında Dik durun Devlet onca olanak vermiş yasalar var genelgeler var yönetmenlikler var onları kullanın dilekçe yazarken Bunlara göre yazın tayin hakkı var zaten yeterki kendinizi ezdirmeyin

Üye
    lafalasol Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    00:31
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhabalar.ben 2010 yılından beri bir kamu kurumunda memur olarak görev yapmaktayım.meb'in çıkardığı yeni yönetmeliğe göre 5 yılımızı doldurmadan il dışı tayin isteyemiyoruz.linkini verdiğim belgeye dayanarak sadece raporla zaman sınırlaması olmaksızın il dışı tayin isteme durumum var mı?
    http://ikgm.meb.gov.tr/meb_iys_dosya...r_deg_2014.pdf

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12