Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 20 mesajın 16-20 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    asi 23 Avatarı

Son Giriş
    11.03-2017
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşım bırak onlar utansın diyecem ama onlarda o surat ne arar dimi sen dimdik ayakda dur hakkını ara gerekirse bimerede yazı nı yaz her türlü hakkını ara lanet olsun bu düzene biz yükmü gözüküyoruz onların sırtında asıl engeli onlar değilmi. kendilerini herhalde ne halt zanediyorlarsa insan kılıklı toplumda gezen asalaklar işte bu kişiler sen işine bak kardeşim pes etme yani.

Üye
    eren4646 Avatarı

Son Giriş
    08.02-2016
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçenlerde müdür vekili B.B nizamiyeye varmış E ye kurumun anahtarını verirseniz bununda altından başka bir şey çıkarsa memuriyetinizden olursunuz demiş bunun üzerine B.B nin yanına gittim ya böyle demişsiniz şefim ne demek bununda altında bir şey çıkarsa dedim. Kendimi vatan haini gibi, hırsız gibi hissettim dedim
    Ne garip iş yerine girerken tertemiz bir sabıka kaydı verdim ülkemi o kadar çok seviyorum ki insanların bana yaptıklarına. Ben bunları neden yaşamak zorunda kalıyorum neden psikolojim berbat bir halde. Sanki her han birileri benim hata yapmamı bekliyor iş hakkımı fes ettirmek için.

Üye
    idosente Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    02:40
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

insanın bu gibi insanlara sövesi geliyor ya neyse terbiyemizi bozmayalım... belki bir gün bir süpermen çıkarda bunlara son verir

Üye
    eren4646 Avatarı

Son Giriş
    08.02-2016
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Günlerden bir gün izin alma sebebiyle karşı odadaki H.A ile aramızda tartışma çıktı olay mühendis T.A nın odasında bitti. Dedim şefim izin istedim yazmadı, aradan on dakika sonra tekrar bakın izinimi yazın ben sıkıntı yaşıyorum diye telefon ettiğimde sen sıkıntı yaşa diye cevap verdi dedim mühendis T.A ya. T.A sordu öylemi H.A diye adam öyle oldu diye cevap vermek yerine diyor ki ya bu kendisine yazılan izin pusulasını inceliyor maaş düzenlediğimz maaş puantajını inceliyor diye cevap veriyor. Bende dedim ki ya izin kağıdımı tabiki incelerim çünkü bana ait maaş puantajımı tabiki incelerim çünkü onun üzerinden maaş alıyorum. Mühendis söylediklerime inanmak yerine hala bana diyor ki o senin büyüüğündür. Lan olum büyüğümdür diye haklarımı gasbetmek mi zorunda. Ki yemin ediyorum açığını aradığımdan değil bu H.A defalarca belge üzerinde yanlışlık yapmıştır hatta o gün zor bela düzenlettirdiğim izin pusulasında bile hata yapmıştır. Mühendis haklıyla haksızı ayırt etmeyince bende diyorum bu defa ... ... nın kuyruğuna basar mı bence basmaz

geçtiğimiz günlerde olaylar arık çığrından çıkıp ardı arkası kesilmeyince sendikanın genel merkezini aradım hemde belki onlarca kez gün içinde genel sekreter telefonumu ve ismimi almıştı saat 16:40 gibiydi telefonum çaldı bir bayan. E x ilemi görüşüyorum dedi bende evet dedim Genel başkanım Mustafa Kumlu sizinle görüşecek dedi bende tamam dedim 15 dakika kadar konuştuk burda söylediklerimi söyledim bana diyor genel müdürü arayım istiyorsan bende hayır dedim Güvenim yok ki kalmamış artık bu ülkede hukukda dahil güvenmiyorum ösym dahi güvenmiyorum. Ayrıca sen genel müdürü arayacağına önce burdaki sendikanın şubesine çeki düzen ver.

Bu ülkedeki insanlarda şöyle bir zihniyet var ben artık buna kanaat getirdim. Karşılarında engelli bir insan gördüler mi tamam diyorlar bu engelli=sorunlu insandır. Diğer bir açıdan engelli bir insanın düşünmesine gerek yok onun seçme hakkı seçilme hakkı konuşma hakkı evlenme hakkı düşünme hakkı yok. Engelli olan bir kenara çekilsin biz onun nasıl yaşayacağını belirleriz. Ya allah aşkına bizim için yapılan yasaları dahi sağlıklı insanlar yapmıyor mu sözde sağlıklı...
    Hangi yasayı yaparken sana bana sordular.
    Çalıştığım iş yerindeki beşinci engelli kişiyim benden önce dördüncüsünün nasıl gittiğini bu kurumdan nasıl kaçtığını gözlerimde gördüm. Gelen 3 sene durmamış son giden 5 seneydi sanırım dahada dursa kafayı yerdi sanırım. İşin değişik boyutu son giden engelli burdan gitmeden önce benimle bu kadar uğraşmıyorlardı onunla uğraşıyorlardı o gittikten sonra benimle bu anlattığım şşekilde uğraşmaya başladılar

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    eren4646;

Öncelikle sizi bu mücadelenizde olayı tebrik ederim.Allah cc.sabırlar versin,yazdıklarınızı okurken çok duygulandım açıkçası memur olupta devlet sektöründe çalışan arkadaşımın yaşadıklarına bakarmısınız sanmayınki sadece özel sektörde oluyor böyle şeyler.Ben diyorum ki daha önce de söylemiştim bunu, nerde olursa olsun yeterki huzurlu bir iş ortamı olsun,memur olmuşum olmamışım hiç önemli değil; bence huzur daha ön planda....Ben de şuan özel sektörde çalışıyorum muhasebe departmanın da, ünvanım muhasebe memuru olarak geçiyor,sadece bir fark var devlete bağlı değilim özele bağlıyım okadar, bütün haklarımı kullanıyorum.mutlu musununuz?diyeceksiniz evet mutluyum,tabiki ufak tefek sorunlar oluyor, olmuyor değil yani ama geçici oluyor kalıcı birşey olmuyor çünkü kişisel bir sorunumuz yok kimseyle,sadece iş sitresinden dolayı her iş yerin olan doğal şeyler oluyor işte...
    iş ortamında en önemli faktör,işe ilk girdiğimizden itibaren insanlarla iletişimi çok iyi seviyede tutmak ve iyi niyetliliğimizden asla taviz vermemek lazım..
    Ben inanıyorum ki,böyle davranan insanlar mutlaka ileri de cezasını çekecekler Allah cc.onlara öyle bir ders verir ki siz bile farkedemezsiniz Allah cc.vurmuştur tokatını ama oysaki o tokat sizin tokatınızdır.Allah cc.sabırlar versin,sabrın sonu selamet olacaktır inşAllah .
    Saygılar herkese,sağlıcakla kalınız.....

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12