Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    jengis Avatarı

Gerçek Adı
    cengiz tufan
    Son Giriş
    31.10-2015
    Saat
    18:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben %63 özürlü kamuda çalışan, kadrolu kamu işçisiym. Benim sorum şöyle, çalıştığım dairede ki bir amirle sorun yaşıyorum. adam, sürekli olarak beni malulen emekli olmamı dile getiriyor. Lakin, yaşım henüz 36 ve daha evlenmedim. Daha fazla detaylara girmeden, emeklilik için henüz erken. Üzerime, bekar ve asi oluşumdan mütevellit bir bela atacağından yahut uzak bir yere sürüleceğimden korkuyorum. Bu niyet ile; ben, devlet memuru olan müdürümü nereye nasıl şikayet dilekçesi yazarak şikayet ederim? Diken üzerindeyim, raporun ve mağduriyetimin bana sağladığı avantajları yazarmısınız? Çok teşekkürler...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Amirinizi atlayarak bir üst amirinize şikayet edebilirsiniz...
    Ayrıca direk şube müdürü veya müdürden randevu alarak bizzat şikayetinizi dile getirirsiniz...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    939
    Verilen Beğeniler
    1.231

Ve, hiç kimse kimseyi zorla emekli edemez. Siz işinizi yapın, o kişi dahil kimseyle dalaşmayın, kimse size zarar veremez. Rahat olun...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Bu işler karışık işler. Şikayet dilekçesi verirsin yüzde yüz haklısındır ama sen zararlı çıkarsın. Müfettişler gelir, kanunlar, yönetmelikler havalarda uçuşur ama arkası sağlam olan bir şekilde kendini haklı duruma çıkarır. Karşı tarafın cezası onaylansa bile ilgili müdür tarafından hasıraltı edilir ve yüzde yüz haklı olan sen huzuru bozmaktan ceza alabilirsin. Olayı tatlılıkla halletmeye çalış, dilekçe falan vermeden bir güzel konuş. Olmadı üst amirlerle de konuşabilirsin. Birini şikayet ediyorsan elinde delil, belge olmalı ya da şahitlerin olmalı. İş resmiyete binince elin sağlam olmazsa sen haksız duruma düşebilirsin. Sana gaz verenler iş ciddiye binince şahitlik bile yapmayabilirler.

Bir defa kimse kimsenin üstüne durduk yere suç falan atamaz ve süremez. Elinde delil, belge olması lazım. Sen işlerini layıkıyla yap, açık verme. Kanun ve yönetmelikler çerçevesinde üzerine düşen görevlerini yap. Kendi işine bak, kafaya taktığına bile değmez.

Üye
    eren4646 Avatarı

Son Giriş
    08.02-2016
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    dostempati;

Bu arkadaşımızın yazdıklarına bir çok noktada katılıyorum. Yukarda konuyu açan arkadaşımı bende 4857 sayılı yasaya tabi bir iş işçi olduğum için çok çok iyi anlıyorum. Nede olsa bizler işçiyiz bizim karşımızda sürekli bir iş veren edasında amir var ve sanki biz onun düşmanıyız. Bende işe girdim gireli sürekli mobbingle mücadele etmek zorunda kalıyorum üstüne üstelik son zamanlarda iş yerinde yaşadıklarım psikolojimi konuyu açan arkadaşımın psikoloji gibi yaptı. Çok yıprandım. Bende diken üstündeyim sanki benim açığımı arıyorlar sanki benim her an iş hakkımı fes edecekler gibi bir duygu içindeyim. Yukardaki arkadaş beni uzak bir yere sürecekler demiş nerde o günler beni uzak bir yere sürseler bu insanlardan kurtulurum ve burda edindiğim tecrübelerle başka bir yerde hem aynı hataları yapmam hemde çok daha sağlam bir şekilde yoluma devam eder diğer yerdeki insanlarla daha sağlıklı ilişkiler kurarım diye düşünüyorum sonuçta Türkiyenin her yeri benim vatanım. Ama ben burda engelli kontenjanında istihdam ediliyorum üstüne bir işçi olunca tayin almak memurunki gibi kolay olmuyor