Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 18 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    güzgülleri Avatarı

Son Giriş
    20.03-2012
    Saat
    23:07
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sevgili arkadaşlar,

ben okulda göreve başlarken öğretmen idarecileri biraz daha anlayışlı ,sabırlı olarak görmüştüm ta ki, içlerine girene kadar.
    Ben merdivenlerden çıkıp inerken çok zorlandığımı söylediğimde md. Yrd. bunu da sen sorun mu sayıyorsun dedi ve öyle bozuldu ki anlatamam.
    Iki ay önce yeni müdür yrd. Başladı o da gelir gelmez siz engellilerin sorunları hiç bitmez diyerek son noktayı koydu benimle aynı odayı paylaştığında ise benim kurallarıma uymak zorundasın diyerek görüşlerini beyan etti. Sürekli eski md. Yrd. Ile görüşüyordu ve onların aralarında öyle güçlü bir iletişim var ki yüzlerine kardeşler arkadan dedikodu.

Ben üniversite mezunuyum bir çok sertifikam var ancak bunları boşverin diyorlar. Işini zehir gibi yapıyorsun ancak öyle ortalarda dolaşma diyor.
    Kısacası meb'de memurlar hele de engelli memurlar kaçıncı sınıf anlamadım aynı sorunları yaşayan varsa paylaşalım...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bu konuda küstahlık yapanlara karşı hiç bir şekilde geri adım atmamak lazım. Bir kez alttan alınırsa, bir daha üstümüzden inmezler!

Üye
    fantastik Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    17:55
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    12

çoook zooor çoook bu ülkede sakatlara ne gözle bakıldığının farkındamısınız

Üye
    zeva Avatarı

Son Giriş
    23.07-2012
    Saat
    16:39
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim fiziki bir rahatsızlıgım yok epilepsi hastasıyım ancak bazı geceler cok hastalandıgım icin gunduz dermansız kalıyorum 10 senelik iş hayatım oldu özel sektor de yoneticilerin olayın farkında olup musama göstermesine seninle aynı statude ancak o saglıklı olan arkadasların kuduruyordu hic kimse inanmıyordu dısardan baktın mı saglamız ya geceleri bizle olan yok neyse veselam herkes ettiğlen kalmaz ah denilen bir şey var çok inandıgım mazlumun ki tutar.

Üye
    Gecelerin_Prensi Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    14:58
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

en güzel cevabı sevgili Bülent kardeşim vermiş altına imzamı atarım..

Üye
    Birtan07 Avatarı

Gerçek Adı
    Birtan07
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Einstein'in dediği gibi önyargı yıkmak atomu parçalarına ayırmaktan zordur.
    Siz çalışmaya devam edin. Sabırla ve zamanla ortaya yapıcı şeyler çıkacaktır.

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Bu tür idareciler hemen her yerde vardır. Engelliyi bir yük olarak görerek ön yargılı olan insanlar her zamanda olacaktır. Bu konuda şunu söyleyebilirim. Senin sorunlarını önemsemeyen bir idareciye sende tavrını net şekilde koymalısın. Ben çalıştığım kurumda şunu görüyorum. Bir kişi sana diş geçireceğini biliyorsa üzerine yükleniyor. Fakat senden sert bir tepki alacağını seziyorsa hiç bulaşmıyor. O nedenle herkesin anladığı dili iyi çözerek hakkını yedirmeyeceksin.

Üye
    ssibell_77 Avatarı

Gerçek Adı
    sibel
    Son Giriş
    10.03-2015
    Saat
    13:40
    Yaşadığı Yer
    iZMiR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sanırım ben bu konuda şanslılar arasındayım.çünkü okula ilk geldiğim andan itibaren her konuda destek gördüm.artık işleride yavaştan öğrendiğim içinde sıkıntı yaşamıyorum.hani derler ya iyi insanlarla karşılaştırsın rabbim,çok şükür çevremdekiler özelliklede müdürüm gerçekten iyi insanlar.darısı tüm arkadaşlara...

Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

Engellinin halinden sadece kendisi gibi bir başka zorluk içerisinde olan engelli anlar. Bu yüzden sabrederek, onları deneyebilir, hatta onların açıklarını bulup çaktırmadan ses, video, belge vs , günü geldiğinde elinde koz olarak kullanabilir belkide şikayetçi olabilirsin. Ama uyanık olmalısın. Kim engellilerle uğraşıyomuş görsünler.

Üye
    nurdane Avatarı

Gerçek Adı
    nurdane
    Son Giriş
    14.04-2016
    Saat
    11:22
    Yaşadığı Yer
    FETHIYE/MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sabır gerkır emın olun

Üye
    mujde54 Avatarı

Son Giriş
    12.11-2012
    Saat
    10:53
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben de mebde çalışıyorum. okuldaki diğer personellerle, öğretmenlerle aram çok iyi çok şükür. tek sorunum tüm işlerimi müdürümün yapması. eskiden onları ben yapardım şimdi müdür kendisi yapıyor bana iş kalmıyor. nedenini bilmiyorum bana güvenmiyor mu yoksa. ama ben onun bana verdiği her görevi yerine getirmiştim, güvenini kıracak bir hata yapmadım. anlamadım ya neyse...

Üye
    consiglier Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    16:57
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Bence bu tür sorun kişinin kendisinden yada çevresindeki insanlardan kaynaklanıyor, genelleme yapmak yanlış.
    Benimle birlikte birim kurumda birçok engelli çalışıyor ve şimdiye kadar bu tür bir şikayette bulunanı duymadım.
    İnsanlar ya bizim engelli olduğumuzu unutuyorlar yada duyarsız davranıyorlar, insanlar bize özel muamele yapmasını
    yada engelimizden dolayı bize anlayış göstermesini beklemememiz yanlış olur.
    Yapamayacağımız işler için bizim durumumuzu ifade edip bu konuda kararlı olmamız gerekiyor.

Üye
    öğretmennn Avatarı

Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    14:12
    Yaşadığı Yer
    i
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Ben de kamuda çalışıyorum. Amirlerim ve arkadaşlarımla aram çok çok iyi. Ve onlara engellilik duygusunu aşılamışım. Kimse benim engellimden dolayı hiç bir söz söyleyemez ve söylen kişiyide son derece pişman ederim. Herkesin 1 sn ne olacagını kimse bilemez. Biz engelliler isteyerek engelli olmadık. Alın yazımız, kaderimiz ve bu engellimiz ile yaşayıp mutlu olacagız. Ben çok engelli olmayan insanları cebimden çıkarırım. Işime sonderece sadığımdır. Biz engellilere toplumda hep tüketiciler gözüyle bakarlar biz tüketici degil üreticiyiz. Biraz daha sabır ve kendimizi geliştirirsek engelimizi kimse sorun etmeyecek.

Üye
    Mr. Aykut Avatarı

Gerçek Adı
    Aykut
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    10:22
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mebde hizmetli kadrosunda atandım. hem hizmetliyim hem memurum yani engelli : 2 sağlam insan statüsünde çalışıyorum 2000 öğrenci ve 100 öğretmeni aynı zamanda 16000 arşiv dosyası bulunan okulun, kütüphane sorumlusu + fotokopi sorumlusu + arşiv sorumlusu + temizlik işleri 4 önemli sorumluluğum var ve günlük 9.30 saatten az çalışmıyorum sabah 8 akşam 6.30 - 7 hafta sonuda bazı işler cabası... okula ilk geldim 16000 arşiv dosyasını 13 günde bilgisayara işledim. Ardından okul açıldıktan sonra kütüphaneye geçtim fotokopi ve kütüphane aynı zamanda temizlikle uğraştım. Okulun bütün anahtarları bende kapanışı ben yapıyorum alarmı kuruyorum vs gelir gelmez stajer bir memura haddinden fazla yük yüklediler. Temennim aday memurluğumun kalkması ve temizlik işlerinden feragat etmem bir insanı hem bedenen hem kafa olarak yorarak verim elde edemez hiç bir kurum özelliklede protez kullanan birisini. Ayağım yara oldu protezi zor giyiyordum kremle tedaviyle anca iyileştirebildim kendimi buda tam 2 ay sürdü yani biz hammalcı kadrosuna mı geldik yoksa hizmetli mi tamam hizmetli temizlikte yaparda sorumluluk verilen insana temizlik yüklemek abes..

Üye
    Levent54 Avatarı

Gerçek Adı
    Levent Karagöz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hiç bir şekilde alttan alma, kendini hiç bir zaman eksik görme, bunlar kafadan sorunlu insanlar.Bu baskı organize olursa "mobing" / iş yerinde psikolojik baskı/davası açabilirsin

Sayfa 1 / 2 12 SonSon