Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sert94 Avatarı

Gerçek Adı
    SİNAN
    Son Giriş
    27.10-2015
    Saat
    20:29
    Yaşadığı Yer
    Kütahya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    11 aylık Sağlık personeliyim engelli kadrosuna atandım ve bulundğum hastanede gece nöbeti ve icaplarına kendi isteğim ile katılmak istiyorum hastanedeki sorumlu arkadaşıma söylediğimde nöbet yazamayacağını söyledi bana bişi olursa hesabını veremeyeceğini anlattı bende kendi isteğimle nöbete yazıldığımı isterse yazılı ve imzalı beyan verebileceğimi söyledim kesinlikle kabul etmedi niye kabul etmedi?? çünkü 7 kişi paylaştıkları nöbet ücretini sekizinci kişiyide eklemek istemedi engel ve hastaleığımı kullanarak kendilerine pay çıkartmak istediler Bende başhekimliğe yazılı olarak tamamen kendi isteğimle nöbet tutmak istediğimi beyan eden bir dilekçe verdim

Dilekçeme BAŞHEKİMLİKTEN gelen cevap yazılı olarak

Dilekçenize istinaeden hastanemiz sağlık kurulundan nöbet tutmasına engel bir durum olmadığına dair bir rapor almanız gerekmekte olup 3 iş günü içerisinde hastanemiz sağlık kuruluna müracatınız hususunda gereğini rica ederim

şeklinde cevap aldım VE SAĞLIK KURULUNA BAŞVURMAK İÇİN GİTTİĞİNMDE İSE SAĞLIK KURULU RAPORU İÇİN 200 LİRA ÖDEMEM GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİLER

657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNUNA GÖRE
    Madde 101 – (Değişik: 132/2011-6111/105 md.)
    Günün yirmidört saatinde devamlılık gösteren hizmetlerde çalışan Devlet memurlarının çalışma saat ve şekilleri kurumlarınca düzenlenir.
    Ancak, kadın memurlara; tabip raporunda belirtilmesi hâlinde hamileliğin yirmidördüncü haftasından önce ve herhâlde hamileliğin yirmidördüncü haftasından itibaren ve doğumdan sonraki iki yıl süreyle gece nöbeti ve gece vardiyası
    görevi verilemez. Engelli memurlara da isteği dışında gece nöbeti ve gece vardiyası görevi verilemez. (2)(3)
    ENGELLİDE NÖBET DURUMLARINDA
    TABİP RAPORUNDA BELİRTİLMESİ HALİNDE DİYE BİR İBARE YOK
    TAMAMEN KENDİ İSTEĞİNE BIRAKILMIŞ DURUMDA

FARZEDELİM Kİ İLERİDE TEKRAR NÖBET TUTMAK İSTEMEDİM BU DURUMDA TEKRAR KURULA BAŞVURARAKVE ÜCRET ÖDEYEREK NÖBET TUTMAYA UYGUN DEĞİLDİR ŞEKLİNDE YENİ BİR SAĞLIK KURULU RAPORU MU ALMAM GEREKECEK ?

ŞUAN YAŞADIĞIM DURUM ENGELLİYE BİR ENGEL DAHA KOYMAK DEĞİLDE NEDİR ?
    NÖBETTE YAPTIĞIM İŞİ ZATEN MESAİ SAATLERİ İÇERİSİNDE YAPIYORUM VE HİÇBİR SIKINTI YAŞAMIYORUM VE YAŞATMIYORUM

Şuan kime nereye ne şekilde başvurmam gerekir yardımcı olabilir beni aydınlatırsanız çok sevinirim

Üye
    yakups Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:36
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Hemen Bimer'e yaz.

Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Özürlü memura isteği dışında gece nöbeti tutturulamaz. Ancak nöbet tutmak isterse buna mani hiç bir durum söz konusu değildir. ancak yönetmelikte, "tutmak istediği halde tutabilir" diye bir ibare olmadığı için, kurum bunu nöbet tutamaz olarak yorumlamış olabilir. Oysa nöbet tutmanız için hususan bir belge veya rapor almanız gerekmiyor. Şimdi, Tabipliğin size cevap olarak yazdığı yazıya yine cevapla bu yönetmelik maddesini ekleyin ve bu maddede nöbet tutmamın önünde hiç bir engel bulunmamaktadır deyin. Ve şunu eklemeyi de unutmayın; Yönetmelikte isteğim halinde nöbet tutabileceğim belirtilmişken, neden Nöbet tutamıyor olduğumun gerekçesini tarafıma bildirilmesini arz ederim de gönder. Ondan sonra Bimere veya nereye şikayet edeceksiniz edin.

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    13

enteresan bazı kurumlardada engelliye istemediği halde nöbet yazılıyor yani bir kurum diğerini tutmuyor

Üye
    osmanq Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    31.03-2017
    Saat
    18:07
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    12

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    al işte buradan yak , bende engelli memurum gece nobetı tutmak ıstemıyorum kurum amiri de senın engelli raporu aldıgın hastane ılce hastanesı kabul etmıyorum dıyor , cok degısık bır durum anlamak mumkun degıl , kendi insifayatıyla bana git yeniden heyet raporu getır benım ıstedıgım hastaneden diyor komık bir durum ama burası Türkiye