Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon
Toplam 78 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Riera Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Gözünde ve irisinde estetik olarak sıkıntı olan arkadaşlar için ülkemizde artık yapay iris uygulamalarının yapıldığını bilmeyenler için duyurmak istedim, mesajımın sonunda bu operasyon ile alakalı bir video koyacağım, sizde bu konudaki gelişme ve görüşlerinizi bu konu altında yayınlarsanız eminim hepimiz için çok faydalı olacaktır.

Üye
    Riera Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Bu uygulamalı dünya göz hastanesi, İstanbul/Altunizade (Üsküdarın hemen yanı) şubesinde Dr.Levent AKÇAY yapıyor kendisine muayene oldum ve görüştüm, gözümün bu uygulamaya uygun olduğunu söyledi, ancak işin mali kısmı şuanda beni aştığı için hemen yaptıramıyorum, yaptırmayı düşünenler için sağlam gözlerinin bir dijital fotosunu istiyorlar bunuda Almanyadaki üretici firmaya gönderiyorlar buradan dönmesi ve ameliyat için gün verilmesi ortalama 3 ay sürüyormuş ve bu irisi sipariş etmeye karar verdiğinizde ücretini hemen ödemek zorundasınız bunu kredi kartı taksidi ile veya peşin ödeyebilirsiniz bana söylenen son ücret 3.900 euro (9.000 tl) idi tek göz için bir yapay iris ücreti tabi bunla bitmiyor ödemeler bu peşin ödemeniz gereken kısım ameliyat öncesi ise ameliyat ücreti 6.500 tl yani toplam 15.500 tl ediyor sgk lılar için bu ücret, 2 gözede yaptırmayı düşünenler ise 1 er gün ara ile yaptırabilir buda malumunuz 30.500 tl ediyor, sağlam gözdede yeterli ön kamara derinliği var ise bu yapay iris uygulaması yapılabiliyor, her iki gözdede fark olmamasını isteyenler için.

Üye
    Riera Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Buda yakın zamanda yapılmış bir başka yapay iris operasyonu videosu, ülkemizdede yapılması büyük şans bende maliyetleri biraz daha iyi seviyelere getirebilirsem araştırmalarım sürüyor bu konuda, yaptıracağım bu ameliyatı takribi sene başı gibi inşallah.

Üye
    Riera Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Bu ameliyatı dünya göz hastanesi altunizade şubesinde geçen eylül ayında oldum borçları bile bu ay yeni bitiyor toplam 35.000 liraya mal oldu ve keşke olmasaydım diyorum nedenlerine gelirsek, bu son ameliyattan önce uhg gruba bağlı aksaray vatan hastanesinde estetik bir gözbebeği ameliyatı olmuştum (1.200 lira) sol gözümden bu ameliyatı yapan doktorum ameliyat öncesi gözüme (iris arkasına) mercekte konulması gerektiği yoksa kayma yapabileceğini söylemişti bense ileride yeni yöntemler çıkabileceğini bu nedenle gözümün fazla deforme olmaması için konmamasını istemiştim, doktorumun dediği oldu 4 ay sonra gözde hafif şaşılık dış tarafa kayma oldu, doktorumu telefonla aradım bayram sonu idi ve kendisine dediği gibi kayma olduğunu ve mercek koyma ameliyatını hemen olmak istediğimi söyledim, doktorum ise kendisinin 1 hafta izinde olacağını sonra gelmemi görüşmemizi istedi (fiyat olarakta 1.750 lira tutacaktı), bense durumu psikolojik olarak kafamda büyütmüş biran önce bunun çaresini bulmak için bulunduğum ildeki devlet hastanesinede meraktan gittim burdaki doktorum göz içi merceği bu cuma bir operasyonla takabileceğini söyleyince bende çocuklar gibi sevindim, kendisine defalarca sordum göz içi iris arkası mercek olacak gözde belli olmayacak değilmi dedim oda evet dedi, cuma ameliyatı oldum çıktım eve döndüm ne göreyim mercek gözümün üzerinde ve parlama yapıyor cam gibi ayrıca irislede oynandığı için bu gözümün rengi kahverengiden yeşilimsi renge dönmüş, bu durumu dahada kötü yapmıştı bu kez tekrar arayışa girdim ve bu yapay iris olayını gördüm bu hem iris renklerini aynı yapacaktı hemde taktıracağım bir göz içi mercekle hem görme daha iyi olacaktı hemde şaşılık olmayacaktı dünyagöz altunizade şubesinden ilgili doktorla önce mailleştim ve durumu anlattım her iki gözede yapay iris konulmasını ve bu şekilde fark olmamasını istediğimi tabi bu durumun olup olmayacağını sordum kendiside olabileceğini söyledi ayrıca iris renklerinin aynı olacağını konan mercekle şaşılığın ortadan kalkacağını belirtti çok sevinmiştim sıra geldi ameliyat bilgi servisi ile fiyat hakkında konuşmaya önce bana 38.000 lira dediler ben çok deyince tamam 35.000 olsun dediler, bende ıkındım sıkındım düşündüm taşındım bu durumun benim için aşırı psikolojik ve görsel sıkıntı yaratacağını yaşımın henüz orta yaş olduğunu bekar olduğumu ve sorunun çözümü ile yeni bir perde açacağımı düşündüm kendi adıma, özgüvenle sıfırdan bir sayfa açma şansı idi benim için, bu düşüncelerle tüm maddi birikimim ile bu 35.000 liralık operasyonun altına girdim taksit olsun diyede kredi kartımdan çektirdim, ameliyatı oldum ameliyattan sonra 2-3 metreyi gören duvar saatini okuyan sol gözüme perde inmeye başladı ve görüş tamamen gitti, şuanda aşırı parlak ışıklar dışında hiçbirşeyi algılamıyor, gözün 1 cm önünden parmak geçirsek bile göremeyecek derecede kör oldu, artı daha önce beni rahatsız eden şaşılığa rahmet okutur derecede aşırı şaşılık oluştu buda psikolojimi dahada kötü yaptı, doktoruma bu durumları iletince bana bunların doğal olduğunu görmeyen gözün kayacağını söyledi bense ameliyattan önce bu şekilde bana söylenmediğini daha iyi olacağını şaşılığın ortadan kalkacağının söylediğini söyledim o ise bu göze bundan iyisi olmaz dedi, anlıcanız hem madden hem manen büyük bir darbe aldım, 30 yaşımda umut peşinde koşmaktan 1 gözümü kaybettim bu ameliyatı olmasa idi şuanda gözüm görüyor olacaktı, dünyagöz hastanesinin bu bana 2. ci kazığı oldu, 2004 yılındada ataköy şubesinde estetik problemimi çözmek için 10.000 lira alınmış ve problemin çözüleceği söylenmiş olduğu halde, ameliyat sonrası sorunu çözmemiş basit bir şaşılık ameliyatı yapmışlardı ki gözümde şaşılık yoktu, 2 defa kandırıldım, nerede ise bu hastaneye 1 ev parası verdim karşılığında gözüm dahada kötü oldu geçmişe dönme şansım olsa asla bu operasyonları yaptırmazdım, umut tacirliği dünyanın en büyük suçlarından biri kabul edilmeli, bunları neden yazdım derseniz benim durumumda olan arkadaşlar ibret alsın, aynı hatalara düşmesin ayrıca bazı kurumların iç yapısı bilinsin diye, Allah yapısının bozuğu bile kul yapısının düzgününden daha iyi oluyor, bu operasyonu asla ve kata tavsiye etmiyorum arkadaşlar, sakın sizde yanılıp benle aynı hataya düşmeyin hem hayallerinizden hem sağlığınızdan hemde paranızdan olup benim gibi aldatılmayın, Allah kimsenin yaptığını yanında bırakmayacaktır inşallah.

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş bende monokulerım..tek gözde ne görme var ne iris...aşırı derecede...kayma var....levet akçaydan randevu aldım...mayene olup protez düşünüyorum..sen kıme amelıyat oldun....yada tavsıyen varmı..epeydir doktora gıdıp son gelişmelerden habardar olmamıtım...sayende ırıs olayını duydumm..görmeyen göze iris yaptırmayı duunuyorum saten gormuyo bari irisi olsun..dıyorum...kaymayı cozecegını sanmıyorum...hıc uğraşmadan protez mıyapsam....sunu bılıyorumkı..problemlı goz amalıyat yapılınca kendını tporlayamayıp..dafa fazla deforme oluyor....o sebeple proteze sıcak bakıyorum....piskolajımı sen ıyı bılırsın....daha bır kızın gözüne bakamadım...selametle...

Üye
    Riera Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Yapay iris uygulamasını asla ve kata tavsiye etmiyorum, kendine yetecek kadar gören gözüm ameliyat sonrası tamamen kör oldu, iki gözede sözde aynı renk yapay iris takılmasına rağmen iki göz arasında renk farkı var hala, ayrıca göz bebeklerinin büyüklükleri farklı, gözüm dahada kaydı, dünya göz hastanesi altunizade şubesi doktoru L.A. kurumunun ismine yakışmayacak bir tüccar gibi davranmıştır. Benim hem sağlığım, hem sadece son ameliyattan dolayı 35.000 TL param gitti, sakın sakın ola siz bu sağlık tüccarı doktorun eline düşmeyiniz. Keşke geçmişe dönme şansım olsa asla bu operasyonları yaptırmasa idim herşey şimdikinden katbekat iyi olurdu.

Üye
    tabaluga Avatarı

Son Giriş
    02.04-2015
    Saat
    12:53
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok yakın bir arkadaşım sağ gözüne gelen bir darbe sonucu irisini yitirmişti. Sağlam olan sol gözü ela rengi, darbeye maruz kalan sağ göz ise simsiyah olmuş ve resmen rengi gitmişti. Uzun araştırmalar sonucu Türkiye'de yapay iris ameliyatı yapan belli başlı merkezler olduğunu öğrendik. Bunlardan biride Dünya Göz Hastanesi idi. Bu ameliyatı yapan iki doktor vardı ve bunlardan biri Dr.Leven Akcay idi. Arkadaşım, Dr.Levent Akçay'a daha evvel yapay iris ameliyatı olan birkaç hastaya daha ulaşma şansı buldu ve bu kişilerin tamamının geçirdikleri operasyondan son derece mutlu olduklarını öğrendi ve bu nedenle kendiside Dr.Levent Akçay'a ameliyat olma kararı aldı.

Arkadaşımın sağlam gözünün fotoğrafı çekildi ve üretim için Almanya'ya gönderildi. 5-6 hafta sonra doğal göz renginin birebir kopyalanmış yapay irisi geldi ve bu iris Dr.Levent Akçay tarafından arkadaşımın gözüne başarılı bir şekilde yerleştirildi. Arkadaşım şu an o kadar mutlu ki yeniden doğmuş gibi. Görme açısından artık daha rahat gördüğünü söylüyor ve estetik olarakta artık toplum içerisinde güneş gözlüğü takmak zorunda kalmıyor. O yüzden bu konuyu sizinle paylaşmak istedim.

Üye
    Riera Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

@tabaluga

Tabi bizde yedik tek mesajınız var ondada malum doktoru övmüşsünüz, birdefa yalan atacaksanızda tutarlı atın, yapay irisin görme ile hiçbir alakası yok, ben yaşadığımı yazdım sizse sırf doktorun açığını kapamak için buraya üye olup yazmışsınız, yazıklar olsun ben bir gözümü kaybettim bu ameliyat sonucu sizin ise derdiniz hala masum insanların umutlarını ve paralarını sömürmek.

Üye
    serkanylmz77 Avatarı

Son Giriş
    04.08-2015
    Saat
    20:00
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim gözüm tamamen beyaz iris yok ve görme hiç yok. Yapay irisle sağlam gözle birebir aynı görselini yakalarmıyım???amacım sol Gözümü koZmetik Açıdan düzeltmek.gerçekten görüntü açısından diğer gözümün Görüntüsü ile aynısı olurmu cok muallakta kaldım yardımcı olursanız cok sevinirim

Üye
    Riera Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

@serkanylmz77

Birebir aynını yakalamanız mümkün değil, muhakkak kendiniz aynaya baktığınızda ve çevreniz size baktığında iki göz arasındaki farkı farkedecektir, özellikle bir iris sağlam olduğu için büyüyüp küçüldüğünde ışık karşısında aldığı renk ile diğer yapay olanın birbirini tutması mümkün değil, ben gibi her iki göze yapay iriste taktırsanız fark olmasın diye yine birebir renk tutmaz bende tutmadığı gibi, ayrıca muayeneyr gittiğinizde özel hastanedeki doktorlar birebir aynı olur derler size, bende ameliyat öncesi olacak dedikleri gibi, ha maddiyat sorun değil 35-40 bin benim için çerez parası diyorsanız o zaman başka, videolardaki örnekler yabancı doktorların operasyonları ve çok çok iyi sonuç alınmış nadir örnekler, bu ameliyatı olmuş biri olarak görüşlerim yukarıda ve bu yazımda, şahsen ben tavsiye etmem ha dediğim gibi maddiyat olayı sıkıntı değilse, çerezse sizin için andığım rakamlar, özel hastanedeki doktorlar para kazansın, sizede değişiklik olsun diye bir deneyebilirsiniz.

Üye
    serkanylmz77 Avatarı

Son Giriş
    04.08-2015
    Saat
    20:00
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Riera

hocam su an protektik lens kullanıyorum. sürekli kayma yapıyor ve cok rahatsız oluyorum.insanlar bana garip garip bakıyor sürekli başımı bile kaldıramıyorum..dışarı bile cıkmak istemiyorum.
    gözümün yapısında bozukluk yok ne küçük ne büyük.sadece iris rengim yok.karşıdan baktığınızda gözüm bembeyaz..görme hiç yok yıllardan beri.zaten birdaha görmeyi umut etmiyorum zaten.amacım kozmetik açıdam düzeltmek idi.
    tabiikide %100 diğer gözümle birebir olmaz ama yinede %90 görüntü aynı olmazmı ???
    bu yönüyle cevaplarsınız çok sevinirinirim hocam

Üye
    Riera Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

@serkanylmz77

Olmaz hocam ve görmeyen göz daima kayar, kayma için ameliyatta olunsa 5-6 ay sonra tekrar kayar yine ameliyat gerektirir, bu görüş benim görüşüm değil bir çok doktorla görüşmem sonucu çıkan ortak sonuç, siz 77 lisiniz benden 5 yaş büyüksünüz ben duruma kendimi alıştırdım bence sizde takmayın hayatınızı yaşayın, umut tacirlerine para kaptırmayın derim, tabiki takdir sizin.

Size bir site tavsiye edeyim, burdaki doktora istediğiniz soruları sorun içtenlikle ücretsizce cevaplıyor, umut tacirliği yapmıyor, fikir vermesi açısından sitesini okumanızı ve kafanıza takılanları sormanızı öneririm, en azından bilginiz olur, tekrar dediğim gibi umut tacirlerinin oyunlarına gelip hayat boyunca yaptığınız birikimleri kaybetmeyin, hem paranızdan hemde daha fazlasıyla psikolojinizden olursunuz maalesef.

bahsettiğim site şu Medidora Forum - Göz Sağlığı ve Göz Hastalıkları Sitesi

Üye
    Riera Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Tespit 1)
    Dünyanın en büyük 10 şirketinden ikisi sağlık sektöründen:
    Altıncı sırada; “Roche” (İsviçre) ve yedinci sırada“Johnson&Johnson” (ABD) var!
    Dünyanın en büyük 100 şirketinden 12’si sağlık sektöründen:
    Pfizer (ABD), Merc&Co Inc (ABD), Sanofi SA (Fransa), GlaxoSmithkline PCL (İngiltere), Gilead Sciences (ABD), NovoNordisk A/S (Danimarka), Amgen (ABD), Bristol-Myers Squibb Co (ABD) ve AbbVie (ABD)…
    Tespit 2)
    Cumhuriyet gazetesinden Sibel Bahçetepe’nin haberine göre, yılda iki buçuk milyona yakın kişiye poliklinik hizmeti veren Türkiye’nin iki dev hastanesi, Çapa’daki İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Cerrahpaşa Tıp Fakültesiiflasın eşiğine geldi.
    Evet.. AKP Devleti Hazinesi’nden üniversiteye “ödenek aktarılmaması” üzerine Çapa ve Cerrahpaşa bu yıl sonunda iflasını açıklayabilir.
    Ödenek yetersizliği nedeniyle medikal firmaların hastanedeki tıbbi malzeme ihalelerine girmediği; bu nedenle hastanede ameliyat ve tedaviler için malzemelerin bulunmadığı; hastaların ya eski malzemelerle tedavi edildiği ya da malzeme paralarını ceplerinden ödeyerek kendilerinin temin ettiği belirtiliyor.
    Bu iki kamu hastanesi ayakta durmak için direniyor.
    Sonuç:
    Bugün dünyada; sağlığı metalaştırmak/alınır-satılır hale getirmek isteyen sermaye güçleriyle; sağlığın kamu/devlet hizmeti halinde kalmasını isteyenler arasında büyük bir mücadele vardır.
    Özel sermaye için sağlık kar odaklıdır.
    Kamu için sağlık; paranın satın alamayacağı devlet hizmetidir.
    Bakınız…
    Piyasaya sunulan bir metayı tüketme ya da tüketmeme yönünde tercih yapılabilirken, hasta olmamak yönünde bir tercihte bulunma olanağı yoktur!
    Hekim işadamına dönüşür/dönüştürülür ise, sağlık hizmetleri ticarileştirilir ve bakınız neler olur…

Nicelik bol nitelik yok

Türkiye’de:
    - Yılda 10 milyon gereksiz MR çekiliyor.
    - Yılda 2 milyar kutu ilaç tüketiliyor.
    - Yılda 700 milyon muayene yapılıyor.
    Bu salt Türkiye’ye özgü değil. Karşılaştırmalı örnekler vereyim:
    ABD’li doktorların İsveçli hekimlere göre iki buçuk kat daha fazla rahim ameliyatıyaptığı belirlendi. Keza..
    ABD’li doktorların Kanadalı meslektaşlarına göre dört buçuk kat daha fazla koroner bypass ameliyatı yaptıkları ortaya çıktı.
    Almanya’da kendi röntgen cihazlarına sahip olan dahiliye uzmanları sahip olmayanlara göre üç ila dört kat daha fazla röntgen filmi çektikleri öğrenildi. Alman Radyologlar Birliği, ülkede çekilen filmlerin üçte birinden fazlasının gereksiz olduğunu açıkladı.
    Hollanda’da yapılan diz eklemi ameliyatları incelendiğinde müdahalelerin yüzde 78’sinin gereksiz olduğu tespit edildi.
    Acı ama hakikat: Para hırsı tıbbi kararları kolayca etkiliyor. Ticari kararlar “tıbbi zorunluluk” diye yutturuluyor! Bu ilaç sektörü için de geçerli; pazarlamayı ve şirketin kar’ını merkeze alan anlayış, ihtiyaçları gözeten bilimle çelişiyor!
    Güveni ve iyi niyeti temel alan hasta-hekim ilişkileri sarsılıyor.
    Temelinde adaletsiz-acımasız bir ekonomik sistemin/neoliberalizmin/vahşi kapitalizmin olduğu bir toplumda sağlık sisteminin bu hale gelmesi şaşırtıcı değildir.
    Sağlık sektöründe kar, sınır tanımıyor!
    Bu nedenle…
    Yılların zorlu mücadeleleri sayesinde kazanılmış, sağlık alanındaki sosyal haklar özel sermayenin avucuna bırakılıyor.
    Burada çuvaldızı kendimize/medyaya da batırmalıyız…

Yazar Metin Münir

Tespit 1)
    Bir meslektaş; televizyon kanalında haberleri sunuyor ve hafta sonları ilaç firmalarının toplantısında konuşma yapıp para kazanıyor! Sanırsınız ki binlerce dolar kazanacak sözleri var! Sözü yok ama koltuğu var; kanalda ilaç firmalarının sürekli örtülü reklamları yapılıyor! Medyanın köşelerini tutmuş arkadaşları, ne kadar iyi spiker olduğunu yazıp duruyor!
    Tespit 2)
    Adı Metin Münir.
    Milliyet gazetesi köşe yazarıydı. Kovuldu.
    Niye mi? Şöyle yazdı çünkü:
    “İleride kalp ve damar hastalığına tutulmayı önler diye kolesterol ilacı kullananlar, ki bunlar toplamın dörtte üçünü teşkil ediyor, bu ilaçları boşuna kullanıyor. Gereksiz yere yan etkilerin doğurduğu hastalıklara maruz kalıyorlar. Ülkemizde geçen yıl 300 milyon dolar ödenerek 14,5 milyon kutu kolesterol- trigliserid düzenleyici satıldı.”
    Metin Münir, ilaç tüketimiyle ilgili benzer makalelerine devam edince kovuldu.
    Öyle ya... Dev ilaç tekellerinin karşısında kim durabilir ki:
    Yıllık satış tutarı 1 milyar doları geçen ilaç tekelleri; 1991’de tüm ilaç piyasasının yüzde 6’sını temsil ederken, 1997’de yüzde 18, 2001’e yüzde 45 ve geçen yıl yüzde 60’lara dayandı!
    (Türkiye’nin en değerli ilaç firmaları neden arka arkaya yabancılara satılıyor sanıyorsunuz?)
    Evet…
    Çuvaldızı kendimize/medyaya batırmalıyız.
    Medya; “toplumu bilinçlendiriyoruz” yalanı altında halkın davranışlarını/yaşam biçimini yönlendirerek talep yaratıyor.
    Hemen aklınıza haber ya da sağlık programları gelmesin;özel sağlık şirketleri için tıp konulu tv dizileri “bulunmaz nimet”tir! ABD/NBC’de yayınlanan; Emmy ödüllerine 122 kez aday gösterilen ve 22 kez kazanan; “ER” adlı dizi, “imaj inşa etme” işinin/ tüketimin tipik örneğidir.
    Yani…
    Sağlığı kar alanına dönüştürülmek isteyenler; Türkiye’nin gurur kaynağı Çapa ve Cerrahpaşa’nın kapısına kilit vurdurmaya çalışırlar kardeşim! Ve bunda şaşılacak bir hal yoktur..

Entrikalar ? Sözcü Gazetesi

Üye
    Riera Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Malum doktorun yaptığı iris ameliyatının sıkıntılarını çekmeye devam ediyorum geçen pazar gecesi sol göz irisi kan doldu, halende kan dolu, bugün aynı grubun başka bir doktorunun demesine göre ağır kaldırmak temelli bir sorun, bunu ameliyatı yapan doktorun söylemesi gerektiğini dile getirdi bende söylemediğini kendisine ilettim, sıkıntılar bunla bitse iyi sağlam göz irisi üzerine bırakılan yapay iriste korneada ödem yapmış ve hücre sayım çok düşerek riskli sınıra gelmiş, doktorun demesine göre iris gözden çıkarılmalı bu şekilde kornea nakli olma durumu 10 sene ötelenebilirmiş, yapay iris kalırsa ise 2-3 sene içerisinde kornea nakli şart olacak dendi, baştan irisin sağlam göz üzerine konmasının doğru olmadığını dile getirdi iki doktorda, bende ameliyatı yapan doktorun bana bunu belirtmediğini aksine sadece göz rengini değiştirmek için ameliyat olan hastaların bile bundan memnun kaldığını bir risk taşımadığının söylendiğini söyledim, kara haberlerle döndüm evime ve ev halkı ile paylaşamadım henüz, haybeden sağlam gözümün getirildiği durumamı üzüleyim, psikolojimin tekrar bozulduğunamı, boşa ameliyat olduğumamı, boşa o günkü tüm birikimlerimi bir hiç uğruna oraya yıktığımamı, sağlam gözdeki iris çıkartılınca 2012 parası ile 15.000 tl mide bir doktorun para hırsı yüzünden çöpemi atmış olacağım, sonra yapılacak kornea ameliyatı sonrası durumum ne olacak ailemin psikolojisi ne durumda olacak, çocuğun bir gözü sağlam idi onuda işgüzar bir doktor bozdu kör olacak diye düşünecekler, acıki ne acı, arkadaşlar bir doktor size ameliyat derse kılı kırk yarmadan asla evet demeyin, hem sağlığınızdan hem paranızdan olmayın, Allah yapısının bozuğu kul yapısının düzüğünden daha iyi maalesef. Allah yardımcım olsun.

notlar:

- ameliyatı yapan malum doktor göz rengini değiştirmek isteyen göz sağlığı yerinde hastalara da bu yapay iris uygulamasının yapıldığını/yaptıklarını ve ameliyat sonrası için herhangi bir riski olmadığını belirtmişti ameliyat öncesi, bu beyanların hepsi maalesef şahsi ticari kaygı nedeni ile yapılmış.

-tüm grup doktorları aynı şekilde değil, çoğunluğu olaya ticari kaygı temelli değil hasta temelli bakıyor neyseki, bu duyarlı hekimlere teşekkürlerimi sunuyorum, nur hanım, anıl bey v.b.

-sayın Adem beye ayrıca verdiği ve vermeye devam ettiği destekler için teşekkürlerimi sunuyorum.

Üye
    Riera Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bir doktor sırf para hırsı için nasıl olur da bir hastanın hayata tutunduğu sağlam gözünü bile bile bozacak bir uygulamayı yapar ve hatta bu uygulama öncesi hastaya süper bir olaymış gibi yağlar ballar, aklım almıyor, bu nasıl bir vicdansızlıktır, nerede kaldı iş etiği, hipokrat yemini, bu ülkede bu şekilde tüccar hekimler oldukça daha çok canlar yanar, daha çok insan durduk yere sağlam iken sakat olur, psikolojik çıkmazlara doktor eli ile sokulur, hem maddi hem manevi, hukuki olarak neler yapabilirim bu doktora karşı artık bunları araştırmaya çalışacağım, elimden gelen başka birşey kalmadı, buraya yazma sebebim ise elma ile armutları yani iyi ve kötü doktorların tanınması ve benim düşürüldüğüm durumlara sizlerinde düşmenizi istememem.

Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon